Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

En uygun fiyatlı, alınabilecek en iyi prosesör. Mooer gibi hızla büyüyecek bir marka. Yazılımı çok iyi ve Mooer'i geçmiş vaziyette. Avrupa ve Amerika'da hızla yayılıyor. Birçok inceleme videosu var ve övgü ile söz ediyor ve tavsiye ediyorlar...

En uygun fiyatlı, alınabilecek en iyi prosesör. Mooer gibi hızla büyüyecek bir marka. Yazılımı çok iyi ve Mooer'i geçmiş vaziyette. Avrupa ve Amerika'da hızla yayılıyor. Birçok inceleme videosu var ve övgü ile söz ediyor ve tavsiye ediyorlar...
tamam kötü demiyorum ama hızla yayılması ve daha ucuz olması finansal bir konu (fiyatlandırma politikası, penetrasyon için marj verme vs vs).... çok sözedilmesi ve övülmesi de sanal alemlere pazarlama yatırımı yapılması.... youtube'un en bilindik baba yorumcu / analizcilerinin Marshall MG15 ile yardırma video'ları çekip JCM gibi ama daha küçük dediği bir dünyadayız... :) ... iki düşün bir al olmalı prensip, çok övüldü değil

Thomann fiyatları;
Hotone Ampero 285 sterlin,
Headrush mx5 440 sterlin.

Bütçe kısıtlıysa ciddi bir fark bu. Aynı ya da yakın bir fiyatta bir alternatif var mı bildiğiniz?

Karşıla
Headrush mx5 alırım çok çok daha iyi
Headrush MX5 özellikler ve sound açısından Hotone Ampero'nun daha iyi bir prosesör değil. Amfi, kabin, mikrofon ve efekt sayısı bakımından Ampero MX5 zaten geçiyor.
ama MX5'de İşlemci sayısı fazla ve zincirde değişiklik yapabilme özellikleri üstün gelir. Diğer birçok şeyde geride kalır. Şuan sound, performans ve fiyat bakımından herkes övgü ile bahsediyor. Headrush MX5 ile karşılaştırma videoları da var. Türkiye'ye birisi getirince piyasayı kaplar. Ne zaman birisi getirecek bilmiyorum. Benim amacım ekonomik prosesör arayanlara Thomann'dan getirebilecekleri iyi bir prosesör tavsiyesi...

sound, performans ve fiyat bakımından herkes övgü ile bahsediyor.
işte bu.... övgü.... yazdım ya internete bakarsan MG15 de övülüyor, sunta gitarlar da övülüyor... neyse herkes kendi okusun, izlesin... alet kötü demiyorum sadece ben uzun vadede bazı şeyler neden daha pahalı oluyor yaşayarak öğeniyor ve hak veriyorum diyorum.... ben şahsen çok övülenden uzak dururum her zaman, özellikle de F/P ürünü bu diye öne çıkartılıyorsa :)

Thomann'dan getirebilecekleri iyi bir prosesör tavsiyesi.
bu forumdaki thomann'dan alışveriş başlığını okumadan (son 15-20 sayfasını) kimse o maceraya girmesin, gaza gelecek arkadaşlara uyarıdır.....

Karşıla

Headrush MX5 özellikler ve sound açısından Hotone Ampero'nun daha iyi bir prosesör değil. Amfi, kabin, mikrofon ve efekt sayısı bakımından Ampero MX5 zaten geçiyor.
ama MX5'de İşlemci sayısı fazla ve zincirde değişiklik yapabilme özellikleri üstün gelir. Diğer birçok şeyde geride kalır. Şuan sound, performans ve fiyat bakımından herkes övgü ile bahsediyor. Headrush MX5 ile karşılaştırma videoları da var. Türkiye'ye birisi getirince piyasayı kaplar. Ne zaman birisi getirecek bilmiyorum. Benim amacım ekonomik prosesör arayanlara Thomann'dan getirebilecekleri iyi bir prosesör tavsiyesi...

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum; MX5 ile Ampero'yu kullanıcı olarak kafa kafaya kıyaslama şansınız oldu mu?
"Sound açısından daha iyi değil" çok iddialı geldi, çünkü Ampero preamfi konusunda F/P ürünü olarak beğenilen, ama efektler konusunda sert eleştiriler alan bir cihaz.

Bu arada MX5 değil ama Gigboard için söyleyeyim (zaten aynı yazılım ve iç donanım) .... Headrush amfi konusunda bence ve bir çok yoruma göre (çok övülüyor :) ) en iyi prosesör. Binlerce efekte ihtiyaç yoksa daha öz bir sound arayışındaysanız, en iyi marka. Ayrıca sayısız IR konulabiliyor içine dolayısıyla kendi kabin modellemeleri çok da iyi olmasa bile IR ile harika bir cihaz haline gelebiliyor. Mesele Mooer prosesörleri de severim ama GE250'ye sadece 20 tane mi IR yeri vermişler... Headrush'a şimdiden 100 civarı koydum bile daha yer var... yani internet yorumları ile vaaav tonu iyiymiş değil de günlük kullanımda ne artıları var ona bakmak lazım. Mesela Gigboard'ta da XLR yok.. gibi. Ses, ton vs ancak deneyimleyerek olur. Preset işleri de yanıltıcı, çoğu zaman kötü olur çünkü ancak ve ancak onu yazan adamın olduğu odanın koşullarındaysanız kulağa iyi gelecektir. Ve yine ayrıca Headrush'ın dokunmatik ekranı ipad kalitesinde hassas ve hızlı, Ampero'yu bilmiyorum varsa dokunmatiği.....

Headrush gigboard vardı bende, satıp mx5 aldım. Öncesinde Mooer ge200 kullanırken 16 ir atabiliyordum. Şimdi mx5 de 9bin ir var. He atsan içine en az 2-3 milyon ir sığar :) ayrıca yine sınırsız ötesi preset de atabiliyorsun normal mp3 dosyasını atıp (backing track gibi) looper gibi çalabiliyorsun.

Fp prosesör ürünler içinse önerim
Mx5
Hotone ampero 2
Nux mg30
Flamma fx200

Evet ... ampero'yu bilmiyorum ama headrush looper olan klasöre bilgisayardan wav (mp3 var mı emin değilim, iyiymiş varsa) atarak backing track harici bir cihaz kullanmadan da çaldırmak mümkün.

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum; MX5 ile Ampero'yu kullanıcı olarak kafa kafaya kıyaslama şansınız oldu mu?
"Sound açısından daha iyi değil" çok iddialı geldi, çünkü Ampero preamfi konusunda F/P ürünü olarak beğenilen, ama efektler konusunda sert eleştiriler alan bir cihaz.
Ben ikisini de denedim. Kesinlikle Ampero Headrush'dan daha iyi. Headrush daha dijital sounda sahip, daha tizmiş gibi duyuluyor. Ampero daha dolgun duyuluyor, sanki daha geniş bir sese sahip. Birde yazılım üstünlüğü var. Bilgisayarda daha ince ayarlar yapabiliyorsun. Her kabinde birçok mikrofon seçeneği var. Ayrıca EQ pedalı aktif edilince sound tam oturuyor. Bilmiyorum ama Hedarush tonları zoom prosesörü hatırlatıyor. Ben açıkcası beğenmedim. Dore satıyor, görüntüsü güzel ama tonlarda oynama yapsanızda dijitalleşme pek değişmiyor. Özelikle wah pedalı fallanda Ampero bence üstün. Dört tuş olması canlı performans açısından daha iyi. Birde canlı performansda Amperonun menüsüne daha cabuk müdahale edebilme imkanı var. Efektlerde Headrush daha zengin diyenler oluyor ama Ampero'nunkularda yeterli oluyor. Chorus 3 yerine 5 adet olsa ne olur, bir tane olsun tam işini yapsın diye bakıyorum. Çantaya sığan, amfiye yakın tonu veren bir prosesör önemli. Çok efekt olması değil. İşlemci gücü vb konularda bir takılma yaşamıyorsunuz, bu işlemci gücünü de anlam veremiyorum. Bana göre kaliteli yazılım önemli. Çok işlemci daha iyi sound demek değil. Apple yıllarca iki işlemcili bilgisayarlar üretti ama sistemi çökmez. Hotone Ampero 2 ile Line 6 ile yarışa girdi. Bütün dünya Çin'in müzik sektöründeki yükselişini izliyor. Bildiğiniz gibi prosesör her iki üç yılda bir yazılım değişir ve daha iyi soundlar ortaya çıkar. Bana göre Headrush eski yazılım bu sebeple uygun fiyatlı, Ampero daha yeni yazılım ama Çin markası olduğu için fiyatı uygun. Türkiye'de bir firma getirmeye başlayınca, heryer de Ampero konuşuyor olacak. Sahnelerde daha çok göreceğiz. Şuan prosesör almayı düşünenler incelesin. Thomann'dan almak isteyenler alabilir, bende alıyorum. Türkiye'ye girerken ekstra %18 vergisi kesiliyor ürün UPS kargo ile ertesi gün size teslim ediliyor. Korkulacak bir şey yok. En fazla %18 yerine %25 vergi çıkar. Aynı şekilde Aliexpress'den de birçok şey insanlar getiriyorlar. Gümrük memurları artık alıştı. Sorun falan yaşanmıyor. Buradaki müzik mağazalarına kazıklanmayın.

Son düzenleme:
Ben ikisini de denedim. Kesinlikle Ampero Headrush'dan daha iyi. Headrush daha dijital sounda sahip, daha tizmiş gibi duyuluyor. Ampero daha dolgun duyuluyor, sanki daha geniş bir sese sahip.

tiz olma konusu Input ve Output EQ'ları ile ilgili, sesi aldığım monitöre göre onlarla oynamazsam birinde tiz olan birinde boğuk gelebiliyor ... low pass, high pass vs bunları EQ pedalı değil Input settings'den yapmak lazım, ayrıca bu tip aletlerde zaten Input'u direkt -4-8dB filan kesmek lazım yoksa ses cıss cıss

dolgunluk ve genişlik bazen tüm dynamic range'i yükselterek tuşeye olan hassasiyeti kaybettiren bir pazarlama hilesi... preset'ler için kesinlikle böyle... sıfırdan ton yazdıysan ve hala aynı görüşteysen eyvallah... ben headrush'ta yazdım leş gibi oldu, preset'lerden kopya çekerek ama kendime göre şekillendirerek 3 günde filan adam ettim deneye deneye....

Selamlar herkese, forumdaki arkadaşların da tavsiyesiyle mooer ge300 aldım 2 hafta kadar oldu, tonları gerçekten çok iyi şuanlık çok memnunum. O kadar çok ayar var ki henüz alışamadım içinde kayboluyorum. Ge 300 kullanıcılarına bir sorum olacak.. Exp pedalı toe down ile açıp kapatmayı iptal edebiliyor muyuz bir şekilde? Çok hassas geliyor bana, efektin max kullanımıyla efekti kapatma arasında çok ince bir çizgi var, pedala sonuna kadar bastığımda efekti kapatıyorum verimli kullanamıyorum.

Geri