Crossfire

cyberknight demiş ki:
Destek destek :)=Destek noktası hatta :)=
Ben, bunun anlamını merak ettim şimdi... Aslında "forum kuralları" uyarınca konu ile ilgili özel mesaj da attım ama yazılmış, atlanmış (ben atlamışım), anlamı belirsiz bir mesaj olduğu için merak ettim doğrusu, o yüzden buradan da sormak istedim.
Bu "destek noktası", "G noktası" gibi bir şey mi ki biz yanlış yeri tutturmuşuz? : :kaydim

Hmmm ismini vermek istemeyen bir kullanıcı :LOL: özel mesaj atmış. Bayraklardan şikayet etmiş.
"Bu ara da bunlar çıktı, benim bir maruzatım olacaktı ama adımı vermek istemiyorum" muhabbeti, Biziz Bar konusu da bu saçmalıkla başlamıştı, kapatıldı sonra. Tanışıyoruz büyük olasılıkla ama arkadaş bu tanışıklık ya da (bu tarz bir gizliliğe girdiğine göre) ticari ilişki mi desek; zedelenmesin diye kendini saklıyor.
Kusura bakmasın kimse, konuyu dağıtıyorum ama çok komiğime gidiyor...

Herneyse, bu gizli şahıs bayraklardan şikayetçi olmuş. Bunu diğer gruplara terbiyesizlik olarak değerlendirmiş. Görüşüne saygı duyuyorum ama kim olduğunu bilemediğim için kendisine duyamadım bu derin saygımı :LOL:

FragileDrEam demiş ki:
Ya bence dünkü performans olarak In spite en iyisi idi... Crossfire bayraklarının ortada dolanması hoşuma da gitmedi abartı olmuş bence. Diger gruplara saygısızlık oldu !!!
Şimdi şöyle bir okyunca, baktım aynı fikirde olan başka kullanıcılar da varmış. Genel bir yanılgı olabileceği için, bu son aldığım özel mesaj sonrası bir şeyler yazayım dedim... :LOL:

FragileDrEam demiş ki:
hmmzz yes okumadım ama gönül isterdi o bayrakta oraya cıkan toplulukların hepsinin ismi yazsın.. ama neyse mühim deil... Yine de diger gruplara da destek veren organizasyonların oldugunu bilmek güzel.
Demiş sonradan, bu kullanıcı ama olsun, dediğim gibi halen aynı yanılgı içinde olanlar var ki, konu ile ilgili özel mesaj gelebiliyor :LOL:

BİREYSEL bir açıklama yazayım ben. Neticede grup elemanı değilim, grup kurulduğundan beri yanlarında olan bir arkadaşları olarak da elimden geldiği ölçüde her tür işlerini kolaylaştırmak dışında bir işlevim olduğunu düşünmüyorum (onlar buna menajerlik deseler de :LOL: )

İşte bu grup kurulduğundan beri yanlarından olmam sayesinde 2003 yılında Wacken'a giderek en sevdiğim grupları (Testament, Slayer, Annihilator) aynı sahnede izleme fırsatım da oldu. İşin aslı, CROSSFIRE - Metal Bash Fest (Hamburg) için davet almamış olsa, içimdeki ukde ile evde oturuyor olacaktım Wacken günleri...

Daha önce videolardan seyrettiğim bir FAN DESTEÐİNE, Wacken'de bizzat tanık oldum.
Bilirsiniz meşhur Pantera - Metalica - AC'DC Rusya performansını (Monsters Of Rock). İnanılmaz bir kalabalık destek verir gruba ellerinde bayraklarla. Iron Maiden çoğu konserinde de bu yaşanır.
Hatta Türkiye'de de bu amaçla Iron Maiden bayrakları satılıyor halen ama tabii konser falan olmadığı için ev duvarlarını süslüyor ceylan desenli halı misali...

Testament çalarken Alman fanlar üzerinde grubun logosu ya da albüm kapakları olan dev bayraklar açmışlardı. Fanlar tarafından yaptırılan bu bayraklar grbun sahne arkasına astığından daha bile güzeldi.
Slayer'ın çıkacağı gün, daha konsere saatler varken Slayer Fan Club ellerinde baraklar ile Wacken alanında dolaşmaya başlamıştı.
Kendi kendime, "memlekete dönünce ben de yaptıracağım Testament bayrağı" dedim. Konserde açarım koç gibi, konser dışında da duvarımı süsler dedim...

Sonra düşündüm de, Testament ne zaman gelecek TR'ye, salla gitsin...
En iyisi bir tane CROSSFIRE bayrağı yatptıralım (kardeşim deerrudolf ile ortak) "büyük" konserlerde açarız.
Para denkleştirdik 1 tane CROSSFIRE, 2 tane de NIGHTWOLVES bayrağı bastırdık. ;)
İyi ki de yapmışız... ;)

CROSSFIRE fanıyız ailece (annem bile seviyor, babam da müziği değil ama elemanlarını sever). Konserde tabii ki de üzerinde grubumuza ait bir şeyler olan bayrak da açarız, tezahürat da yaparız. Yeri gelir haksızlık yapılacak olursa "dürüstçe" de savunuruz... ;)
Bundan sonra da byük konserlerde bayraklar açılacak... ;)

Bence bayrak açmak saygısızlık değil,yapılan işe verilen önemi gösterir.Grubun illa kendini biz Crossfire'ız diye sahnede tanıtması gerekmez.O bayrak bu işi oldukça iyi yapıyo :) Eğer organizatörler kendileri üzerinde sadece tek grup adı yazan bir bayrak asarlarsa bu saygısızlık olur ama onun dışında grubun sevenleri tarafından açılan bir bayrak gruba verilen desteği gösterir.Şunu da belirtmek isterim kimin hazırladığını bilmiyorum ama ODTU konserinde bir yüzünde 'Crossfire', bir yüzünde Hoşgeldin 'Northern Lights' yazan yazı vardı(tam aynısını yazamamış olabilirim).Bu da sadece tek bir gruba destek verildiği anlamına gelmez.

Tabii burada bahsedilen grubun arkaya astığı bayrak değil, seyirci elindeki bayrak. O konser seyircinin açtığı Crossfire bayrağı (2x1 metre) uzun süre benim duvarımı süsledi, bantla tutturmak zor, çivilemek istemediğim için indirdim. İyi ki de yapmışız.
ODTÜ konserinde bayrak açan da DyingSwan nickli Özlem'di. Ellerine sağlık. Teşekkür edemedik ona da...

Aha simdi tırstım ben bu bayrak ucundan tutma isinden 8O
Tasıyınca ne olacak acaba :roll: nese bi ucundan tutalım gorelim surpriz olsun :LOL: Bu arada ankaradaki konser ne zaman dı abi bayrak tutacam ondan soruorum yoksa banane :twisted: :?:

Sen tut ucundan görürsün olacakları :LOL:
Crossfire'ın şubat ayında İstanbul ve İzmir konserleri kesinleşmiş diye duyduk. O aralar Ankara'da da bir konser tertiplenir diye bekliyoruz.

Tertiplenir umarımda biz de söle guzel bi kafa sallariz :metalhead ... Performanstan dustuk ya :roll: .. Feci boyun agrısı cekcez gibime geliyor , fakat "" crossfire lan,bahaneler yalan , boyun agrısada , sallamaya devam""" :metal Kafiye nasi olmus ama :LOL:

Ankara konseri ŞUBAT başı... Biraz ortasına doğru aslında ta en başı sayılmaz.
Yarısı tamam ayarlandı. Kaldı diğer yarııııı...
Hele bir ayarlayalım, 2 gün üst üste olacak hem de, onun için cırmalıyoruz...

nevermore demiş ki:
Tertiplenir umarımda biz de söle guzel bi kafa sallariz :metalhead ... Performanstan dustuk ya :roll: .. Feci boyun agrısı cekcez gibime geliyor , fakat "" crossfire lan,bahaneler yalan , boyun agrısada , sallamaya devam""" :metal Kafiye nasi olmus ama :LOL:

Ya bilader, amma seviyomuşsun kafanı yaa. Her yerde "boyun ağrısı da boyun ağrısı" deyip duruyosun. Hiç Destruction, Kreator falan izlemedin herhalde. :LOL:

Abi sen ne diosun ya ben boynuma asıgım onunla aramda özel bi bag var :utandim İzledim tabi izlememi ama agrıor nabim :zombi Senin agrımıor mu :bilmem
2 gun ust uste konser hea manyak olur falla :metal

CROSSFIRE daha önce 21 Şubat Ankara ve 22 Şubat İzmir konserlerinde de iki gün üst üste çaldı. Araya da Ankara konseri sonrası sahnenin toparlanarak taşınması ve 10 saatlik bir yolculuk sıkıştırdı üstelik. Tabii yorucu oluyor, elde değil...
Ankara performansını İzmir'de de gösteremedi gerçi ama bunun nedeni yorgunluk değil, moralsizlikti. Organizasyon ve grubun iyiniyetinden yararlananlarının bunu suistimali idi.

Grup bunların lafını etmez, ne yazık ki memleketimizde grupların etkinlik seçme ve beğenmeme gibi lüksleri yok.
Buna ister mütevazilik değin, isterseniz hoşgörü. Ben grup elemanı falan değilim ama her konserlerinde şehir ve hatta yurt dışında yanlarındaydım, en az grup elemanları kadar iyi ağırlanan (Konya konseri) ya da en az onlar kadar sefil edilen (her iki İzmir konseri) biriyim.
Dolayısıyla lafımı sakınma gereği de duymuyor, içime de atmıyorum, olanaksızlıklar nedeni ile kabullenmem de söz konusu değil.
Bir gün grup kurarsam ben de benzer bir duruma düşerim ama orası ayrı...

Bu yazdıklarım her anımı birlikte geçirdiğim Crossfire için geçerli.
Hani, bizzat yaşıyorum, görüyorum diye onları anlattım...
Solitude için, Magick için, başka gruplar için farklı mı (konsere ücret ile çıkan ya da barda çalan profesyonelleri, bu işi meslek edinmeyi başarabilenleri saymıyorum) herkes sürünüyor...

Bırakın gruplar bir şeyler üretip, bizimle paylaşma kaygısı ve çabası içerisindeyken, azıcık da biz sürünelim...
Emin olun çok değil. Konserlerde üzerim kir olmasın diye arkada duranlar da var.
Hani beğenmeyen, sevmeyen ya da zevk kriterleri ile sahnedeki icrayı uyuşturamayanlar vardır; anlarım...
Ama boncukları dökülecek olanlar gelmesin konsere...

NOT: Nevermore, Serkancım seni kastetmiyorum. Öyle bir anlam çıkmasın. Sen de müzisyensin. Umarım bir gün bu çekilmesi hem zevkli (paylaşım bakımından) hem de yorucu (maddi ve manevi bakımdan) grup işlerine daha aktif rolde tanık olursun.
Hevesini bildiğim için seni kastetmiyorum bu, boncukları dökülecek olanlardan söz ederken.
Sen oraya boncuk saçmaya gelenlerdensin zaten ;)

Şimdi ben bunları neden yazdım...
Bilmem gecenin üçünde paylaşayım, şöyle bir içimi dökeyim dedim... :LOL:
(Final haftalarında hukuk fakültesi öğrencilerinin davranışlarında mantık aranmaması önemle rica olunur)

nevermore demiş ki:
İzledim tabi izlememi ama agrıor nabim :zombi Senin agrımıor mu :bilmem

ağrıyor ağrımasına da bu kadar da lafı olmaz ki. Bu kadar mıy mıy edeceksen sallama kardeşim. :LOL:
Şaka bir yana gruplara destek şart. Eğitim şart, eğitim...

Diyeceğim son söz de 80 kuruş için adam kazıklayanlara lanet olsun!!!
screama.gif

Geri