Kıraç

Kıraç'ı severim adam gibi adam hepsinden önce.son klibi ve son albümüde iyi bence.yalnız yeni klibin sonu komiğime gitti öyle 'bırak abi takma kafana' der gibi. :)

son klipte birde şunu fark ettik heralde.
herif iyice şişmiş bulduğu parayla hep tıkınmış galiba.böyle giderse patlayacak.
kıracın biraz kendine dikkat etmesi lazım

Merhabalar!!

Bir garip aşk bestesi müthiş bir beste..müziğine bişey demeye gerek yok Yavuz Çetin orada devreye giriyor..

Kıraç gibi bende andırın lıyım..hemşeriyiz..onu dinlerken nedense bizim o yaylaların havası o ortamlar aklıma geliyor..

ne söylerse söylesin ama çoooooooook naaame yapiyo çok uzatiyo ve ben o ses tonunu hiç sevmiyorum ama tabi türkiyede kaliteli bişeyler yapamaya çalışan biri... başarılar dilemeden edemiyorum

deprembaba demiş ki:
En son şarkısı var bu adamın klibi gösteriliyor adını hatırlamıyorum şarkının sözlerinde senden başka bana canım diyemmi var diyodu.İşte bu şarkı dehşet bir şarkı adam atonel akorlarla tonel bir şarkı yapmış.Atonel şarkılar genelde duygu yönünden biraz yetersizdir yani insan içine tam olarak işlemez tam olarak şarkı bir şey anlatmaz sadece kurgusu ve akorların uyumsuzlugu göze çarpar ama kıraçın şarkısı tam atonel ama şarkı kulaga duyglu ve tonel geliyor.
Helal olsun adama yigidi öldür ama hakkını yeme demişler.İster deli olsun ister mal olsun ben bu adamın hakkını veriyorum...
O şarkının bestecisi Yuhu'dan Namık, Kıraç beyefendi değil.....

kıraç tarzıyla hayat anlayışıyla örnek bi mzüisyen..ayrıca cem karacanın koltuğunun tek adayı..bunu rahmetli söyküyor..
dinlemeyenler yavuz çetinli ilk albümünü dinlesin ve sonsuza kadar sussunlar..

gökçen haklısın! zaten "bir garip aşk bestesi" gibi beste ender rastlanır bir beste bence.Zaten yavuz usta o albüme damgasını vurmuş diyorum ya albüm zaten kıraç ınkinden çok yavuz usta nın albümüne benziyor :)

Müzik de kültürü yansıtır
ve Kültürde çeşitlilik içerir..ban kızmanızı istemiyorum herkesin tazına görüşüne saygı duyuyorum.Kıraç tabi turk rock ın beyenilen ismi .Fakat biraz titrek sesli degilmi işte bu hoşuma gitmiyor ....

Night_Mare demiş ki:
Müzik de kültürü yansıtır
ve Kültürde çeşitlilik içerir..ban kızmanızı istemiyorum herkesin tazına görüşüne saygı duyuyorum.Kıraç tabi turk rock ın beyenilen ismi .Fakat biraz titrek sesli degilmi işte bu hoşuma gitmiyor ....

sen bir denesene onun gibi sesini titretebilirmisin? :D

zaten ses farklılıkları insanı dinletir.mesela dumandaki kaan sesi çok boğukdur.kıraçınki titrek olabilir,mvo sesi çok sadedir vss uzar gider.herkesin bi tarzı var.

Geri