Kırılan Gibson Les Paul Custom Headstock'u

Do-re'yi müşteriye yaklaşımlarından dolayı severim, Ankara'da pan'la birlikte favorimdir. Cebinizden bir avukat parası çıkması ve uzun sürebilecek mahkeme sürecini göz önüne alarak davacı olun. Fotoğraflarda görülebilen bir darbe olmadığına göre gitarı da elletmeyin. Bilirkişi incelemesinden sonra içiniz rahat eder, hata sizde olsa da olmasa da.
Ayrıca custom shop'a kendiniz de mail atın, custom shop customer service'leri işi 2 mesajla kestirip atacak yerler değiller. En ufak sorunuza detaylı ve ilgili cevaplar verirler. Kendiniz kişisel olarak ulaşın. Gerekli görülmesi halinde gitarı geri çağırmaları ve kargo ücreti Gibson CS firması için hiç önemli değildir ve ek olarak iyi reklam yapar.

onarımı kabul etmeleri, gitarın garantide olması üzerinden tanınan bir haksa; bu, gibson'ın bu işten sıyrılmaya çalıştığını gösterir.
hata kullanıcınınsa, neden gibson kullanıcıya ücretsiz tamir teklif ediyor?
yeni mezun bir avukat bile yemez bunu. üstüne gidin. her şey anlattığınız gibiyse, kaybetmeniz için bir sebep yok.

onarımı kabul etmeleri, gitarın garantide olması üzerinden tanınan bir haksa; bu, gibson'ın bu işten sıyrılmaya çalıştığını gösterir.
hata kullanıcınınsa, neden gibson kullanıcıya ücretsiz tamir teklif ediyor?
yeni mezun bir avukat bile yemez bunu. üstüne gidin. her şey anlattığınız gibiyse, kaybetmeniz için bir sebep yok.
Zorunlular...
-2 yıllık süre içinde servis ve onarım imkanı sunmak.
ayrıca Tüketici kanununa göre bu "satıcı firmanın tüketiciye iyi niyetli yaklaşımı"

Son düzenleme:
Tamiri oldukça kolay ve ucuz olduğu için dükkana gittiğinizde size tamir teklif edeceklerdir. Garanti şartlarında değişimle ilgili bir bilgi var mı yok mu kontrol etmek lazım.

Ayrı bir bilgi olarak Gibson'lar nitroselüloz cila olduğu için o headstock darbe aldıysa zaten bu kolayca belli olur. Yani kullanıcı hatası mı ayıplı mal mı bu kolayca ortaya çıkar. İş avukat, mahkeme safhasına giderse bence kullanıcı hatası olmadığı kolaylıkla ispatlanabilir. Sonuçta mahkeme bilirkişi atayacak vs bir şekilde bu anlaşılır. Mahkeme ne kadar sürer bilmiyorum ama bence en fazla 2 yıl sürer. Fakat tabii ki en güzeli iki tarafın ortak bir paydada buluşması olur.

Bir de kırık fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla darbeden değil (darbe sebebiyle olan çatlaklar üst eşik altından sapa paralel ilerliyor.) tellerin geriliminden ötürü malzemenin dayanamamasından gerçekleşmiş. Bu arada 70 model les paul'lerde sap kısmını topuklu yapmışlar ama o da çözüm değil. Yani sizin gitarda topuk olsaydı da kırılırdı.

Zamanında yazdığım birebir gerçekleşti. Son olarak headstock'un arkasının net bir fotoğrafı var mı? sap oradan kırıldıysa headstock'un üst arka tarafında darbe izi olması lazım. Fotoğraf varsa bakmak isterim.

Ayrıca şanslı adamsın çünkü kırık headstock'un ön yüzüne gelemeden durmuş, o yüzden Franklin Titebond 50'den sonra kırık önden hiç belli olmayacak.

Son düzenleme:
Zamanında yazdığım birebir gerçekleşti. Son olarak headstock'un arkasının net bir fotoğrafı var mı? sap oradan kırıldıysa headstock'un üst arka tarafında darbe izi olması lazım. Fotoğraf varsa bakmak isterim.

Ayrıca şanslı adamsın çünkü kırık headstock'un ön yüzüne gelemeden durmuş, o yüzden Franklin Titebond 50'den sonra kırık önden hiç belli olmayacak.
gitarı doreye vermeden önce çekmiştim

Dosyalar

• IMG_3552.JPG
    IMG_3552.JPG
    174.6 KB · Gösterim: 501
  • IMG_3553.JPG
    IMG_3553.JPG
    117.6 KB · Gösterim: 530
  • IMG_3554.JPG
    IMG_3554.JPG
    123.7 KB · Gösterim: 354
  • IMG_3555.JPG
    IMG_3555.JPG
    124.3 KB · Gösterim: 350
  • IMG_3556.JPG
    IMG_3556.JPG
    92.6 KB · Gösterim: 359

Valla çok üzücü bir durum. Benim 500-600 euro değerindeki gitarlarımın başına gelse bile üzülürüm yani baya. 3000 euro verip bu hale gelmesi tam bir fiyasko. Ama Gibson'larda sık karşılaşılan bir durum, tek sıkıntı; neden durduk yere olduğu.

Tekrar geçmiş olsun, mahkeme sürecini göz önüne alın, fakat vazgeçmeyin. Sonuçta ucuz bir şey değil elinizdeki. Hakkınızı 2 yıl da sürse alın. Uğraşmaktan zarar gelmez.

Fotoğraflarda vuruk vs göremedim, gitara yakından ışık altında bakmak lazım. Bu arada Headstock başı Gibson'a yakışmayacak şekilde asimetrik. Headstock'un üst tarafındaki açılmış kitap şeklinin sağ ve sol tarafı eşit olmalı. Les paul junior'da bile buna dikkat ederler, o ayrıntı pek hoşuma gitmedi.

Fotoğraflarda vuruk vs göremedim, gitara yakından ışık altında bakmak lazım. Bu arada Headstock başı Gibson'a yakışmayacak şekilde asimetrik. Headstock'un üst tarafındaki açılmış kitap şeklinin sağ ve sol tarafı eşit olmalı. Les paul junior'da bile buna dikkat ederler, o ayrıntı pek hoşuma gitmedi.
Sap sola yatık çekilmiş gibi duruyor fotoğraf, aksi halde dediğiniz ayrıntı sinir bozucu cidden

Bence tamir teklifi tamamen dorenin jesti yoksa kullanıcı hatası dedikten sonra tamir teklifinde dahi bulunmazlar birde bu gitar taşıma yada dükkanda dururken darbe alıp düştüyse bunu dava sürecinde kanıtlayamaz işin ilginci gibsonın baştan savmacı tavrı (n) custom shopa bireysel mail yaz yine aynı şeyi derlerse Facebook veya twiter sayfalarında gitarın fotosunu ve sana gönderdikleri belgeleri paylaş derim belki dikkatlerini çekebilirsin

pek alakalı bir durum değil tabi ama ben de bu akşam mail attım gibsona elimde bi lespaul var ve telleri 0.12 ler ile degistiricektim tam bu baslıga denk geldım ve adamlara sordum nasıl yapılmalı vs diye, ilgi olursa cevabı burada paylasabılırım

güncelleme: dore aradan çekildi gibson ile kendim yazışıcam.

En doğrusu. Eğer tamir derlerse "göndereyim, boya dahil tamir edin, kargo masraflarını karşılayın" deyin. Kargo masrafı onlar için 300 doları geçmez. Gönderirken tekrar girişte sorun olmaması için ne yapmak gerektiğini gümrükten öğrenin.

Bu arada, tamir seçeneği son derece uygun bir seçenektir; değişimde gelecek gitarda aynı sorunun oluşmamasının garantisi yok. İkinci olarak tamirli Gibson neckler fabrika çıkışından daha sağlam olur, ben seste sorun yaşamadım; kırdığım gitarı ise ne siz sorun ne ben söyleyeyim.

Gördüğüm kadarıyla hala teller gergin görünüyor acilen telleri gevşetip kırılan yeri maskeleme bandı ile sabitlersen iki parça headstock sahibi olmazsın

Merhaba geçmiş olsun yaşın ufak sanırım bu sebeple öncelikle davanı velin açacak. Ankara'da oturuyorsa değer nedeni ile tüketici mahkemesine dava açacaksın. Dava da harç ödemiyorsun çünkü tüketici mahkemelerinde harç yok. Bir dilekçe ile başvuruda bulunuyorsun mahkemeye sonra mahkeme bu konuda uzman bir bilirkişi tayin ediyor. Bilirkişi raporu olumlu olursa davayı kazanabilirsin. Dava da hasım ithalatçı do-re müzik olacak. Talep olarak bedava tamir, malın aynı misli ile değişimi, bedel iadesi yada tamir bedeli kadar ücret indirimi isteyebilirsin. Dava süreci istinaf ile beraber bir ila iki yıl arası sürer. Dilersen önce alternatif çözüm yolu olarak arabulucuya başvıtabilirsin. Arabulucu da anlaşırsanız en çok bir ayda işin çözülür. Tavsiyem hukuki yardım almanız. Ankara' da işen oradan bir avukattan İstanbul da isen İstanbul'da bir avukattan yardım al. Geçmiş olsun.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Gerçekten ciddi anlamda yıpratıcı, üzücü bir durum yaşamışsın.

Bir Gibsonın headstock'ın kendi kendine kırılmış olmasına ben açıkçası hiç bir ihtimal vermiyorum. Tamam sorunlu bir bölgeden bahsediyoruz fakat kati suretle; ya sizin haberiniz olmadan bir şekilde düştü o gitar yada aşırı tel geriliminden kaynaklı oluşa gelen (ki zaten önce çizgi şeklinde çatlağın var olduğunu yazmışsınız) bir durum olmuş olabilir.

Ayrıca garanti için de, İlla ki sapın arkasında darbe oluşmuş olması gerekmez, sonuçta düşme ihtimallerini değerlendirirsek karşımıza milyon tane ihtimal çıkar. mesela gitar çok yumuşak bir yüzeye, (koltuk,çekyat,yatak gibi) arkası üzerine düşmüş olma ihtimali en başta akla gelen bir durum. Sonuçta; hassas bir bölge olması + tel gerilimi + gitarın düşerkenki vurma şiddettinide kattığımızda kırılmaya veya ilk basta soylediğiniz o çizginin oluşumuna olanak veren bileşkeler zaten oluşuyor. Hatta ufak bir el kuvveti ile klavyeye ters kuvvet uygulayarak vuruk izi oluşmadan klavyeyi çatlatabilirsinizde.. Tabi bunları sizin bilerek / isteyerek yapmış olmanıza zerre ihtimal vermiyorum ama gibson yada ithalatçı firmanın gözünden bakıldığında da olayın nasıl geliştiğinin ispatı yoksa elinizde, ( Hani ispatlanabilitesi çok zor olan bir durum basınıza gelen bu olay zaten ) adamlar her zaman haklı konumundalar.

Tekrar geçmiş olsun.

Arkadaşın söylediği şekilde ayrılma ihtimali de var çünkü telin gerginliği tarafına göre eğilmiş. Tabi ki darbe almış da olabilir bilgisi dışında.. Bu işi mahkeme çözer gibi duruyor bakalım bilir kişi ne diyecek.

Geri