Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Hellhound demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
Hellhound demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
evet hellhoundun dediği daha doğru fender jackson ilişkisi gibi aslında

Yok abi öle değil,tam olarak anlatmak istediğim şu.Ibanez Kore'de üretilen gitarlarına sadece 'Ibanez' logosu koyarken Japonya'da üretilen gitarlarına 'Ibanez Prestige' logosu koyuyor.Yani ESP=Ibanez Prestige, LTD=Ibanez böyle bir benzetme yapılabilir :)

tamam sonuçta ibanez prestige de ibanezin markası jackson da fenderin. şu an jackson fenderin bir alt kolu ama burda senin söylemin doğru "alt kolu" yanlış bir tabir.

Tmmdır anladım seni de,o zmn şöyle diyelim sonuca ulaştıralım:Kore Ibanez de kötü değildir,LTD de :)

abi kore ibanez ltd ile kıyaslanamaz valla denedim ki japon da denemişliğim var hakikatten kore ibanez kötü gitar arda bi denk geliyoo ii olanları ama genel de kötü

Ya arkadaşlar ben de cort x2 düşünüodum ama vazgeçicem herhalde.washburn x11 mi alsam.Bi de şöle bi olay var cortda iki hambucker var washburnde bi hambucker iki single var.sert olan bi gitar istiorum hangisini tavsie edersiniz.iki gitar arasında 30 dolar fark var.Bi ardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden saolun.

:metal

Bence sen kötü olanına denk gelmişsin.Açıkca söyleyeyim,bende Japon Ibanez de var,Kore Ibanez de var.Ve Kore olan Ibanez imi daha çok seviyorum.

Gitarlara üretim yerine göre hüküm vermeyin, iyi markalar prestijlerini düşürecek gitar yapmazlar.Farklı olan Amerikan modeller,onun dışında ülkeyi kafaya takmak çok yanlış. :evil:

valla bilemiyorum benim denediğim kore feciydi . ama gene de ülke faktörü önemli küçümsemek lazım kore çıkışlı gitarlar genel anlamdda ucuz olduklarından ötürü kullanılan malzemede ucuz arda çıkıyo ii olanları ama genel anlamda paha sına göre gitar ii dir

maestro demiş ki:
Ya arkadaşlar ben de cort x2 düşünüodum ama vazgeçicem herhalde.washburn x11 mi alsam.Bi de şöle bi olay var cortda iki hambucker var washburnde bi hambucker iki single var.sert olan bi gitar istiorum hangisini tavsie edersiniz.iki gitar arasında 30 dolar fark var.Bi ardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden saolun.

abi sen gene washburn den şaşma derim cort x2 kullanmışlığım var 2 humbucker 1 single manyetik var hatırladığım kadarıyla .. ama klavye fealn çok rahatsız sert bi şeyler yapıcak san ltd lerin emg manyetikli modellerini tavsiye ederim yada ephiphonun gothick serisi ii dir tabbeee bc richi de unutmamak lazım

LTD almaya karar vermek üzereyim. Biraz şüpeliydim yazdıklarınız rahatlattı.
Yalnız bana ilerde sorun çıkarırmı bu alet. Çünkü pek yeni sayılmam ve uzun vadede bana yetmesini istiyorum. F250 bulabilirsem almak istiyorum. F serisinin tonu çok hoş, 250 ise tek tremololu modeli. Belkide M200 veya M100 alabilirim...

Cruiser nasıldır? RX-700 modeli çok hoşuma gitti (internetten baktım deneyemedim). Oda Crafter'ın yan sanayisi sanırım ve heralde eski bi marka değil güvenemiyorum ve izmirde bulabilir miyim bilmiyorum.

soothsayer82 demiş ki:
maestro demiş ki:

Şimdiden saolun.

abi sen gene washburn den şaşma derim cort x2 kullanmışlığım var 2 humbucker 1 single manyetik var hatırladığım kadarıyla .. ama klavye fealn çok rahatsız sert bi şeyler yapıcak san ltd lerin emg manyetikli modellerini tavsiye ederim yada ephiphonun gothick serisi ii dir tabbeee bc richi de unutmamak lazım

Aga çok saol kaç gündür yazıom bi sen duydun.sanırım washburn olacak.yalnız yazdıın dier gitarları İzmir'den bulabilir miiim.

cevap verdiin için çok saol.

selamlar ,ben 3 hafta içinde gitar alacağım umarım :D deneyipde hoşuma giden birkaç model var bunlar rgt 42 ve rg450 . benim size sormak istediğim şey rg 450 nin yapım yerinin neresi olduğu onun dışında herşeyini biliyorum birde rgt42 nin flod rose u neden herkesce kötüleniyor :p

soothsayer82 demiş ki:
abi bea cort alınmaz valla bence başka gitarlara yönel vereceğin paraya yazık alan her eleman hemen değiştiriyo valla daha memmnun kalanını görmedim

http://www.harmony-central.com/Guitar/Data4/Cort/M600-01.html

Görmüş oldun. Bence çok iyi gitar. Guitar player magazine Editor's Choice Award kazandı Cort M serisi. Sap ve gövdesi maun ve üstü maple kaplı TonePros köprülü profesyonel bir gitar. PRS lere benziyor. Hiç kullanmadım o ayrı.

soothsayer82 demiş ki:
maestro demiş ki:

Şimdiden saolun.

cort x2 kullanmışlığım var 2 humbucker 1 single manyetik var hatırladığım kadarıyla ..

Yorumsuz..

Fakat klavyesi rahatsız demişsin o konuda biraz haklı olabilirsin. Şuda var ki o fiyata alınabilecek gitarların hiçbirinin klavyesi süper olamaz.

Aga çok saol kaç gündür yazıom bi sen duydun.sanırım washburn olacak.yalnız yazdıın dier gitarları İzmir'den bulabilir miiim.

cevap verdiin için çok saol.

:metal[/quote]

abi valla izmirden bulabilirmisin bilmiyorum ama bi arkadaş ucuza gitar alıcaksan izmrden al felan demişti. ltd istanbuldan pera müzik te var bi ephiphone gothic serisi zuhalde fealn bulabilirsin bc rich heryerde var hehe [/quote]

rastansaga demiş ki:
soothsayer82 demiş ki:
abi bea cort alınmaz valla bence başka gitarlara yönel vereceğin paraya yazık alan her eleman hemen değiştiriyo valla daha memmnun kalanını görmedim

http://www.harmony-central.com/Guitar/Data4/Cort/M600-01.html

Görmüş oldun. Bence çok iyi gitar. Guitar player magazine Editor's Choice Award kazandı Cort M serisi. Sap ve gövdesi maun ve üstü maple kaplı TonePros köprülü profesyonel bir gitar. PRS lere benziyor. Hiç kullanmadım o ayrı.

benim anlatmak istediğim ortalıkta dolaşan herkesin elinde olan cort modelleri misal x serisi felan emnim ii modelleride vardır ama genelde cort taklit gitar üretiyo ne bilim x serisi ibanez taklidi gibson taklidi bi sürü model falanda falan tek artısı amerikan gitarı olması ucuz olamsı amerikada üretilen modelleri türkiyeye gelyoooo zaten

jackson kelly 2 lerin hard case leri veya gig bagleri ne kadardır .. ??? nerde bulunur tünelde bulamamıştım ..
Epiphone Les Paul 100 Electric Guitar:en ucuzu
91008.jpg

Epiphone Les Paul Standard Electric Guitar:500 600 dolares
28366.jpg

bu iki gitar arasındaki ton farkı nedir? biri açık diğeri kapalı manyetik.. daha temiz ama baskın bi ton istiyorum... aralarında fiyat farkınıda hesaba katarak hangisi uygun?

bende cort akustik var.ii bi gitar.gitarın tamamı mahogony ve rosewood.işin açıkçası cortun üst modelleri sağlam gitarlar bence.yani 400 - 500 $ ve üstü olanlar.bu fiyatın altındakiler yaramaz diyolar.ben pek bilmiyorum.ama tabii neye göre yaramaz tartışmak gerekir.eğer sınırlı paranız varsa atıyorum 250- 300$ gibi o fiyata alınabilecek parasına göre iyi gitarlar bence cort.neyse herkesin kendi şahsi fikri.kendinize iyi bakın.müzikle kalın.hepinize koaly gelsin.:D

Ya arkadaşlar sx gitar alıcam tonları ii midir?gerçi biraz çaldım ama hala tereddütdeyim 275 dolar dendi ama 200 e alacam.

Yorumlarınızı bekliorum.Şimdiden saolun.

Geri