Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

Benim anladigim kadari ile 220 kopru 30 da locking nut. Bu yuksek stew mac fiyatlarinin yaninda 165'e warmoth'dan ayni kopruyu (5 dolar daha fazla verince orjinal floydu eger istedigin o ise) hem de locking nut ile beraber aliyorsun.

selam beyler...
hemen soruma geçiyorum aylardır harmony central dimarzio ve seymourduncan da manyetikleri araştırıyorum ama halen fikrim netleşmedi..lakin manyetik denemek gibi bir lüksümde olmadı genelde metal ve rock çalarım ve gitarım ibanez rg 1570
en son manyetik olarak eşiğe seymour duncan tb4 sapa tb10..single bölümüne ise di marzio pro track düşündüm pro track ile daha sweet tonlar ..eşikte ise daha heavy tonlar köprüde ise daha ''wovel'' ve temiz tonlar yakalamak amacım..sizce bu kombinasyon iş görür mü?

daha önce de benzer bir soru sormuştum ama sanırım kafamda yorumlarınızla bazı şeyleri eledim. seçimimi yorumlamanızı istiycem.

elimde bir les paul standart var, epiphone. mahogany kendisi. manyetikleri neck te pearly gates ve bridge de sh-10 full shred şeklinde değiştirmek gibi bir fikrim var. çok da sert olmamakla birlikte metal ve türevleriyle uğraşıyorum. ama işte clean ton çok önemli benim için ayrıca aşırı treble tonlardan haz etmem. önce di marzio tone zone mu takıyim diye düşündüm bridge e. ama o da çok bas bir ton verir sanırım. neyse böyle. yorum yaparsanız tercihim hakkında yardımcı olursunuz sağolun.

01 stewmac e kadar gitmene gerek yok Ankaradaki Evrensel bugünlerde Schaller Floyd Rose lar gettirmiş olmalı sadece Siyah ve Krom getirdiklerini söylediler ve fiyat olarakta 180-190 euro dendi bana. Yani stewmac la aynı fiyata geliyor nerdeyse hani gözünle görüp almak hemde beklememek işine gelebilir aklında bulunsun. İyi günler.

bridge de 59 model de ilgimi çekti şimdi. aggh ulan kafayı yiycem, elimde bütün manyetikler olsa da teker teker denesem keşke. sitedeki sesler kimbilir hangi gitardan çıkıyor.

philosopsycho demiş ki:
selam beyler...
hemen soruma geçiyorum aylardır harmony central dimarzio ve seymourduncan da manyetikleri araştırıyorum ama halen fikrim netleşmedi..lakin manyetik denemek gibi bir lüksümde olmadı genelde metal ve rock çalarım ve gitarım ibanez rg 1570
en son manyetik olarak eşiğe seymour duncan tb4 sapa tb10..single bölümüne ise di marzio pro track düşündüm pro track ile daha sweet tonlar ..eşikte ise daha heavy tonlar köprüde ise daha ''wovel'' ve temiz tonlar yakalamak amacım..sizce bu kombinasyon iş görür mü?

^^^^^^^
^^^^^^^

evet?

arkadaşım deneyip göreceksin deneme şansın yoksa -ki o zaman zaten herşey havada kalacak- duncanın sitesindeki tonechartı incelemen sana önemli fikir verecektir artı ses dosyaları da var onları arka arkaya 100lerce defa dinleyerek aradaki farkları iyice çözümleyip ne alacağına karar verebilirsin

Me_ThuS demiş ki:
01 stewmac e kadar gitmene gerek yok Ankaradaki Evrensel bugünlerde Schaller Floyd Rose lar gettirmiş olmalı sadece Siyah ve Krom getirdiklerini söylediler ve fiyat olarakta 180-190 euro dendi bana. Yani stewmac la aynı fiyata geliyor nerdeyse hani gözünle görüp almak hemde beklememek işine gelebilir aklında bulunsun. İyi günler.

Bilgin için teşekkürler ,ama internet üzerinden satış yapmadıkları için ,buradan Ankara ya gitmekte zor oluyor açıkçası,ama daha başka iletişime geçersem ilgileneceğim...

Teşekkürler...

Drb arkadaşıma teşekkür ederim. Bir kaç hafta önce önerdiği Duncan Invader, gitarımla mükemmel bir uyum sağladı. Ne diyebilirim ki artık 🙂, bütün rifflerim Thrash'e 🙂. Sağlıcakla kalın.

Birşey sorucam yaw yeri burası mı bilmiyorum ama yanlışsa kusura bakmayın...
Şimdi ben gitarıma(RG450LTD) fernandes sustainer takmaya karar verdim. Yanlı gitarın arkasında pil yeri için ve sustainerin devresi için kesik oluşturmak gerekiyor... Gitarı dekupajlamı kesebilirim nasıl yapabilirim bilen biri varsa sevinirim?
Sonuçta odun değil alıp girişelim elimde kalmasın gitar 😆

Slaytanic demiş ki:
arkadaşım deneyip göreceksin deneme şansın yoksa -ki o zaman zaten herşey havada kalacak- duncanın sitesindeki tonechartı incelemen sana önemli fikir verecektir artı ses dosyaları da var onları arka arkaya 100lerce defa dinleyerek aradaki farkları iyice çözümleyip ne alacağına karar verebilirsin

bin defa yaptım dediklerini kullanan varsa fikrini sormuştum..

NakedBoy demiş ki:
Drb arkadaşıma teşekkür ederim. Bir kaç hafta önce önerdiği Duncan Invader, gitarımla mükemmel bir uyum sağladı. Ne diyebilirim ki artık 🙂, bütün rifflerim Thrash'e 🙂. Sağlıcakla kalın.

Eyvallah. Kafa sallaya sallaya kullan! 😉

B 8)

GEçenlerde Seymour Duncan Custom ileilgili birinin yazısını okumuştum,Gary Moore un tonunu gerçekten iyi verdiği ve yapısının diğer Seymour ürünlerine göre farklı olduğunu yazmıştı (ayrıntıyada girmişti ama hatırlayamadım) bu doğrumudur?

Bana gayet desteksiz geldi. Custom oyle cok farkli bir manyetik degildir, 14.50K #43 AWG seramik bir manyetiktir. Duncan eski yillarinda bunu "beefed up 59" diye lanse edermis, ama ciddi beefed up gercekte. Pek PAF ile alakasi yok yakindan uzaktan.

Gary Moore hadisesi icin (tabi illa ki bir LP) kullanmanilmasi gereken manyetikler PAF cinsi seyler zira Gary Moore dedigin adam 1958 model bir burst calmakta. Aslinda o gitarin eski sahibi daha meshurdur en azindan gitarcilar arasinda. Peter Green isimli bir zattir kendisi, Fleetwood Mac'i kuran (zaten grubun ilk adi Peter Green's Fleetwood Mac) inanilmaz iyi bir gitarcidir. BB King'in butun ingilizler icinde tek icimi titreten adam dedigi adam. Santana kariyerinin ilk 6 7 senesinde onu taklit edermis blues acisindan kendisi oyle der. Black Magic Woman mesela Peter Green bestesidir, ve dinlemediyseniz Fleetwood Mac'ten dinleyin. Neyse' ustundekiler PAF.

Sanirim gitara gore tabi ne kadar tiz ne kadar bass olduguna gore ya duncan antiquity'ler ya 59'lar ya PG'ler ya Seth'ler ya da A2P'ler: Gibson Burstbucker'lar falan olayi halleder. DAha ust seviyede bu yonde ureten insanlar var (el sarimi manyetikciler) onlardan Jim Rolph mesela bu yonde cok saglam bir sey yapmis. Paraya bayilip aldim ve kesinlikle satmayacagim manyetikler arasina daha birinci saniyeden yazildi.

B

Abi ayrıntılı bilgin için teşekkürler...

"Custom" için ne diyorsun?

Bugünlerde önerilen ve bunundışındada internet ortamın da olsun,çevremdeki gitarcılardan olsun çok methini duyduğum bir manyetik...

arkadaslar jackson dk2 gitarim icin single manyetik arayisi icersindeyim aradigim manyetiği söyle açiklayayım öncelikle bu manyetiği middle de kullanicam.. clean tonda akustik gitar tonu alabilecegim dimarzio yada s.duncan baska markada olabilir farketmez ne onerirsiniz?

Tesekurler

Geri