Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

rockforever demiş ki:
rockforever demiş ki:
Arkadaşlar gitara sustainer taksam tonu çok değişirmi ? orjinallikten çıkıp yapay bir ton oluşurmu ? gitarım RG450LTD

:roll:

sustainer kendi başına bir manyetik değil teli manyetik alana alıp sonsuz titreşmesini sağlayan bir alet
gövdeye takılı bir ebow da diyebiliriz.
yalnız bazı modeller hem sustainer hemde single coil(hum da olabilir single oyunda) pickup olarak geliyo sanırım.
tabii sustainer'ı ayrı olarak diğer manyetiklerle kullanmakta mümkün.
sustainer neck pickup yerine takılır bu arada.
Kullanacağın gitarın/manyetiğin tonunu etkilemez sadece teli titreştirir.

Blackburn demiş ki:
Tekrar tekrar soal @Hellhound. Olmazsa dediğin gibi önce bir evo yu deneyeyim. Sonra belki birde X2N i denerim. Ama ağırlık solo olacağı için senin mesajındanda anlaşıldığı üzere evo ağır basacak gibi gözüküyor ama deniycem ikisinide.Yardımların için saollll.

Eyvallah,denedikten sonra sonucu söylersen mutlu olurum 🙂

Stormcrow demiş ki:
rockforever demiş ki:
rockforever demiş ki:
Arkadaşlar gitara sustainer taksam tonu çok değişirmi ? orjinallikten çıkıp yapay bir ton oluşurmu ? gitarım RG450LTD

:roll:

sustainer kendi başına bir manyetik değil teli manyetik alana alıp sonsuz titreşmesini sağlayan bir alet
gövdeye takılı bir ebow da diyebiliriz.
yalnız bazı modeller hem sustainer hemde single coil(hum da olabilir single oyunda) pickup olarak geliyo sanırım.
tabii sustainer'ı ayrı olarak diğer manyetiklerle kullanmakta mümkün.
sustainer neck pickup yerine takılır bu arada.
Kullanacağın gitarın/manyetiğin tonunu etkilemez sadece teli titreştirir.

Fernandes sustainerler off mode da iken single görevi görüyor zaten.. Benim asıl sorduğum gitarın içinde 9v la çalışan bir devre olucğı için ve bunun plaketi için gitarın gövdesinde oynama yapılıcağı için ağacın özelliğinin gitmesi falan söz konusumu acaba ?

bir problem olacağını sanmıyorum
işini bilen bir adamın yapması yeterli olur işlemi
asıl kararı verecek olan sensin çok gerekli ise senin tarzın için ve taktıktan sonra ne olacağını biliyorsan
mesela teller devamlı ötecek o açıkken çalmadıklarını susturmalısın her zaman

Biliyorum canım tellerin devamlı ötüceğini falan 🙂

İstanbul Acıbademde MRC Guitars diye bi yer varmış acaba varmı bilen? Ferudunmuş sanırım adamın adı custom gitar falan yapıyormuş sustaineri de takabilirmiş varmı orayu tanıyan bilen? Bir bilgi verebilecek?

Merhaba,

Benim N2 'min L500 (Bill Lawrence) bridge manyetiğinin yanına, burstbucker V sap manyetiği nasıl olur? Rock için...

Saygılar. Herkesin bayramı kutlu olsun. 😀

gitara sadece emg-81 taksam olur mu? neck manyetik kalsa.bi problem olur mu?bi de bende sadece volume var bi tane bağlamada problem çıkar mı? tone yok.switch de 3 kademeli.

rL demiş ki:
Merhaba,

Benim N2 'min L500 (Bill Lawrence) bridge manyetiğinin yanına, burstbucker V sap manyetiği nasıl olur? Rock için...

Saygılar. Herkesin bayramı kutlu olsun. 😀

Burtsbucker lerden gibson LP llerde deneme fırsatım oldu,her yola gelir...

Seninde bayramın kutlu olsun 😀

dimarzionun hum cancelling yani single görünümlü humbbacker larını kullanan varmı.yada strat ının köprüsündeki manyetiği değiştirip daha ser tonlar elede eden arkadaşlar var ise bana hangi marka model manyetik kullandıklarını ve memnuniyetlerini dile getirebilirlermi.

rockforever demiş ki:
İstanbul Acıbademde MRC Guitars diye bi yer varmış acaba varmı bilen? Ferudunmuş sanırım adamın adı custom gitar falan yapıyormuş sustaineri de takabilirmiş varmı orayu tanıyan bilen? Bir bilgi verebilecek?

acıbadem dörtyoldan hasanpaşaya inerken (minibüs caddesinden geçen minibüslerin gittiği yol yani) 20-30 metre ilerde sağda görürsün tabelasını

secks demiş ki:
rockforever demiş ki:

acıbadem dörtyoldan hasanpaşaya inerken (minibüs caddesinden geçen minibüslerin gittiği yol yani) 20-30 metre ilerde sağda görürsün tabelasını

Ya yerini biliyorum zatende ben sustaineri takabilirmi falan diye soruyorum biraz güvensizlik varda bende.. yani sustainer plaketi için gitarın arkasını oyması gerekicek falan elektronik bağlantılar daha önce böyle birşey yaptıran falan yokmu? yani güvenerek teslim edebilirmiyim?

rockforever demiş ki:
secks demiş ki:
rockforever demiş ki:

Ya yerini biliyorum zatende ben sustaineri takabilirmi falan diye soruyorum biraz güvensizlik varda bende.. yani sustainer plaketi için gitarın arkasını oyması gerekicek falan elektronik bağlantılar daha önce böyle birşey yaptıran falan yokmu? yani güvenerek teslim edebilirmiyim?

Adamın kendisine sormayı denesen nasıl olur :?: Bir ikidir bu soruyu :roll: işareti ile gündeme getireceğine o zaman zarfında kadıköyden bir minibüse atlasan acıbademe çıksan olay bitmiş olurdu. Zira burada bu kadar detaylı soruya cevap alamaman kadar doğal bir şey yok.

B

Geri