Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba..Gitar seçimi konusunda yardım isteyecektim. Benim aklımdaki gitar PRS SE Torero özelikleri; floyd rose tremolo, EMG 81-85 manyetik,sap neck thru, gövde maun fiyatı 1500 lira ayrıntılı bakmak isterseniz http://www.do-re.com.tr/urundetay.asp?id=2686
Yapmak istediğim müzik tarzı progressive metal ama arada blues tarzında da çalmak isterim bunun için sadece gitarın yeterli olmadığını biliyorum ama yinede söylemek istedim. Gitarın üzerinde EMG 81-85 var bazı forumlarda Seymour Duncan la karşılaştırılmış ve Seymour Duncan ı öneren fazla gibi geldi bana youtube dan da karşılaştırılmalarını izledim fakat video olduğu için bir fark algılayamadım şimdi eğer beğenmezsem manyetikleri ileride pasif Seymour Duncan modifiyesi yapabilir miyim yaparsam gitara sonuçları iyi ya da kötü yönde nasıl yansır? PRS Custom 24 25th Anniversary nasıl? Son olarak 1500 TL ye kadar sizin önereceğiniz gitarlar nelerdir? Benim sorularım bu kadar, yardımlarınızı bekliyorum bu konuda. Şimdiden teşşekkür ederim.

Merhaba 🙂
Şimdi ypmak istediğin tarzlar arasında gerçekten çok farklılıklar var ... Bu şekildeki iki tarz için gerçekten her yola gelebilcek bir gitar lazım ki benim seçimim böle durumda her zmn gibson gitarlardan yana olur 🙂 O zaman önce bi karar ver metal müziğin en uç noktasında ki progressive metal mi yoksa blues mu ?
PRS gitar konusunda da gerçekten güzel progressive metal yapabilceğini düşünüyorum EMG her türlü metal müzik mükemmel şekilde yapılabilir hele 81 85 konfigürasyonunda, tabi beyenmezsen SD ye geçersin ama ağaç faktörleri vs bunları düşünmekte lazım gitar kalitesi çok önemli 🙂
1500 TL ye kadar çok güzel gitarlar bulabilirsin bu konuda bol bol araştırma yap dene dinle 😉 ...

Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olacak olan yok mu? Gerçekten gitarı almama çok az bir süre kaldı ve bu konu hakkında bilgim yok.

eğer duncan manyetikli bir gitar arıyorsan neden öyle bir gitar almıyorsun ? manyetik değiştirmeyle uğraşma bence. jackson dk2m alabilirsin meslela hatta 1000 lira gibi bir fiyata temiz ikinci el bulabilirsin. artan paraylada amfidir processördür kafana göre ekipman alırsın.

Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olacak olan yok mu? Gerçekten gitarı almama çok az bir süre kaldı ve bu konu hakkında bilgim yok.

eğer duncan manyetikli bir gitar arıyorsan neden öyle bir gitar almıyorsun ? manyetik değiştirmeyle uğraşma bence. jackson dk2m alabilirsin meslela hatta 1000 lira gibi bir fiyata temiz ikinci el bulabilirsin. artan paraylada amfidir processördür kafana göre ekipman alırsın.

Peki bu gitar nasıldır Jackson DK2M ve başka önerilere de açığım 1600 TL ye kadar çıkabilirim. Floyd Rose olsun istiyorum ve mümkünse beni uzun süre götürecek en azından iş hayatına girene kadar ömürlük bir gitar olsun istiyorum 🙂

torero yu dore nin vitrininde gördüm sadece hoş gitardı yeni çıktığı için pek kullanan yok ortada ne desek boş. ama kağıt üstünde özellikleri sağlam. hatta dk2m in üzerinde. dk2m epey var piyasada epeyde yorum var üzerine mesela linkden kullanıcı yorumlarını oku önce;

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8397&gid=1998

dk2m önermemin nedeni manyetik modifiyesiyle filan uğraşma diye yoksa dediğim gibi torero teknik olarak daha iyi gözüküyor. sıfır alıcaksan emg duncan diye düşünmeden alabilirsin prs yi. ama ikinci el temiz bir jackson almayı düşürüm dersen dk2m iyi seçim olur.veya 2. el ltd mh1000 lerede bakabilirsin ikisindende sağlam gitardır. ikinci ellerini alabilirsin 1600 e

merhaba arkadaşlar gitar çalmaya yeni başlıcam ve klasık gitarla başlamayı dusunuyorum. Malüm gitarın hangisi iyi hangısi kötü hangisi orta dereceli bir gitar bilmiyorum bana bunun hakkından hangi gitar alınır hangi marka olmalı? bunun hakkında bana yardımcı olurmusunuz?

Klasik gitarda ustalaşmak mı istiyosun, yoksa bu işin başlangıcı olduğunu düşündüğün için mü klasik gitar fikri oluştu ? Eğer rock müzikle ilgileniyor ve nihai amacın elektro gitar ise.. kesinlikle elektro ile başla ! Benim tavsiyem bu olur..

evet tamamen düşündüğün gibi bunun için diyorlarki gıtar çalmayı hiç bilmeyen önce klasıkle başlamalı elektro gıtara daha sonra donmelı dıyorlar. heralde elin gitar ve notalara uysun dıye. sence hangisi

yalan söylüyorlar. klasik gitarın sapı elektrodan daha farklı (her yöne doğru daha kalın 🙂 )
madem ki elektro ile devam edeceksin, neden baştan elektroya alışmayasın ki?

bunu söyleyenlerin aklına şaşıyorum kardeşim, akustik deseler bir nebze anlayacağım yine, hey allahım...
bu safsataların bir kurbanı olarak sana tek söyleyeceğim şudur: vakit kaybetme!

aynen öyle kardeşim..hiç bununla vaktini harcama..klasik gitar calmak istiyorsan klasik gitar alırsın,elektro gitar çalmak istersen gider elektro gitar alırsın bu kadar basit bu iş🙂 başlangıç için elektro gitar markası olarakta benim gözlemlerim doğrultusunda ibanez oluyor hep. Ama bütçenin ne kadar olduğunu söylemelisin ki bizde ona göre birşeyler sunalım sana.

aradıgım şey ıste cok tesekkur ederım. hafta sonuda bır kurs bulupş hemen baslıcam. çok sağol kardesım

Rica ederim ne demek🙂 ki istanbulda sın tünel deki zuhal müziğe gidip özcan abiyle bizzat bu gitar hakkında konuşabilirsin 🙂
Gitar dünyasına hoşgeldin🙂

Arkadaşlar bende Shecter hastalığı var kafamda ki 7 telli (Hellraiser C7 ) modeli.Lakin 6 telli olarakta Hellraiser C1 modelini düşünüyordum.Bugün birkaç araştırma yaptım modellerle ilgili Damien FR istiyordum ama Türkiyede sadece Dore müziğin sattığını onlarında elinde bulunmadığını haziran stoğundada olmadığı ne zaman geleceği bilinmediği söylendi Damien FR modelinin bende onun üstünde Hellraiser C1 e yöneldim.Yalnız birşey dikkatimi çekti

Schecter Damien Elite8 Elektro Gitar
833,00 $

Schecter Damien FR Elektro Gitar 730,00 $ 1.102,30 TL

Schecter Hellraiser C7 Elektro Gitar 1.099,00 $
1.659,49 TL

Normalde 8 tellinin diğer modellere göre pahalı olması gerek acaba Elite8 'in Hellraiser c7 den ne gibi bir eksiği var.Eğer yok diyorsanız çok fazla fark bugün gidip Elite8'i alacağım.Bana bu konuda yardım edebilir misiniz?

Geri