Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

gerçi sen de aynı jenerasyonun içerisinde yer aldiğin için ne desem boş.
sabahlara kadar tartışırım ben bu konuyu, düşündüğüm şeyi savunuyorum çünkü ben. kimseyi hırpalamak amacım yok. ayrıca sen benim kaç yaşımda olduğumu biliyor musun? hangi jenerasyonun içinde olduğumu biliyor musun. acınası bir şekilde çırpınmışsın resmen bilip bilmeden.

Sorduğunuz fiyat aralığı içerisinde tavsiye edebileceğim gitarlar 🙂

2. El Gibson Lp Studio 2011 öncesi
2. El Esp Ltd Ec1000, Mh 1000, Viper 1000
Schecter Hellraiser C1
Schecter Solo 6 Custom
Fender Mim HSS Strat (floydlu da olur)
Bc Rich Gunslinger Retro (Şahane bir fiyat-performans gitarı, manyetik değişimi ve bir bakım sonrası uçurur, artan parayla ampli pedal vs alınır)
Agile Al3000-2000
Prs Se 245-Custom-Fredrick Akesson-2012 Nick Catanese (Bu aralık içerisinde sıfır alacaksanız şiddetle tavsiye ederim)
2. El Jackson Dk2, Rr5, Kv5, Ke5
Dean Ml79, Cadillac
Bc Rich Jr V Deluxe, Warlock Deluxe

Arkadaşlar elektro gitarım yok .Ancak elektro gitar ile pratik yapmam gerekiyor.Okulum dolayısıyla yurtta anfi kullanamayacağım için piyasadaki en ucuz ancak klavyesi akranlarına göre biraz daha iyi olan bi gitar istiyorum.Bi fikriniz varmı ? İkinc el düşünüyorum . Bütçe 100 - 200 TL

"Hem yurtta kullanayım, ucuz olsun, çalınır veya hasar görürse içim yanmasın, klavyesi de rahat olsun, durduk yere elimi de ağrıtmasın ki ertesi güne yazı yazacak, not tutacak halim kalsın" tarzı bir şey arıyorsan, sahibinden sitesine dediğin ara ara fiyat civarlarında Strat tipinde Manuel Raymond, Acepro ve Cortlar düşüyor. Tabii alırken görmek, denemek şartı ile.

stagg s 300 tavsiye ederim. ucuza bulursan al. bir de bi ara eagle marka bi tele görmüştüm. üstünde p 90'lara benzeyen manyetikler vardı. al bi bak,eğer p 90'sa onlar harbiden haber ver. ehehehe
stagg s300 iyidir. tavsiye ederim.

Luthiyer değilim, sadece gitar yapıyorum, luthiyer birkaç farklı enstrüman yapabilen kişidir, ben sadece gitar yapabilirim. Bu söylediğim lafın açıklamasını neredeyse her hafta değişik konularda yaparım ben, bu konudaki görüşlerimi herkes bilir. Saldırganlığa, kabalığa gerek yok.

Luthiyer değilim, sadece gitar yapıyorum, luthiyer birkaç farklı enstrüman yapabilen kişidir, ben sadece gitar yapabilirim. Bu söylediğim lafın açıklamasını neredeyse her hafta değişik konularda yaparım ben, bu konudaki görüşlerimi herkes bilir. Saldırganlığa, kabalığa gerek yok.
Zaten dikkat ettiysen luthiyer'sin demedim luthiyer triplerine giriyorsun dedim. Neyse saçma sapan şeyler görünce sinirleniyorum, çünkü yanlış saçma sapan yönlendirmelerle insanların kafaları karışıyor. Forumun kalitesi düşüyor. Bukadar cüretkar konuşmadan önce birkez daha ben bunları neye dayanarak söylüyorum diye düşünse herkes bu forumun kalitesi yerlerde sürünmezdi.

Moderatörlere de söyleyelim Gitarla ilgili tüm içeriği silsinler. Herkes H s s bir gitar alsın olsun bitsin. Ne de olsa amfi kumandası.
Senin kendi yaptığın işe saygın yok herşeyden önce bana birde kabalığı saldırganlığı anlatma.
Neyse uzatmaya daha fazla çöp post etmeye gerek yok. Bu yazdığım bu konudaki son mesajımdı.

Zaten dikkat ettiysen luthiyer'sin demedim luthiyer triplerine giriyorsun dedim. Neyse saçma sapan şeyler görünce sinirleniyorum, çünkü yanlış saçma sapan yönlendirmelerle insanların kafaları karışıyor. Forumun kalitesi düşüyor. Bukadar cüretkar konuşmadan önce birkez daha ben bunları neye dayanarak söylüyorum diye düşünse herkes bu forumun kalitesi yerlerde sürünmezdi.

Moderatörlere de söyleyelim Gitarla ilgili tüm içeriği silsinler. Herkes H s s bir gitar alsın olsun bitsin. Ne de olsa amfi kumandası.
Senin kendi yaptığın işe saygın yok herşeyden önce bana birde kabalığı saldırganlığı anlatma.
Neyse uzatmaya daha fazla çöp post etmeye gerek yok. Bu yazdığım bu konudaki son mesajımdı.

Bu söylediğim lafın açıklamasını neredeyse her hafta değişik konularda yaparım ben

Dediğim gibi bu beyanatımın dayanağı yaptığım çalışmalar ve gözlemler, gerçek dışı ya da uydurma bir söylem yok ortada. Tufan arkadaşımıza neden böyle bir şey dediğimi forumu az çok takip edenler anlıyor. Yaptığım işe ne kadar saygılı olduğumu, nasıl bir aşkla çalıştığımı anlamanız için beni çalışırken izlemeniz gerekir. Gitarlar amfi kontrolörüdür sözünü Tufan'ın içinde bulunduğu durumda tonal açıdan olan etkiyi anlatmak için söylemiştim(kendisinin Zakk Wylde signature gitarı var ve Zakk Wylde tonu istiyor, burada da ekipman öne çıkıyor), aksi halde tüm gitarlar tel gerilmiş 4 köşe odundan ibaret olurdu. Yanlış anlaşılmışım, belki de söylemlerimi daha açık ve köşesiz bir şekilde dile getirmem gerekiyor, size bu açıdan hak verebilirim. Bu kadar sert olup kalp kırmanıza gerek yok, ne ben sizi tanıyorum, ne de siz beni, sanıyorum ki tanışsak hakkımda yüzeysel gözlemle elde ettiğiniz kötü izlenimden kurtulurdunuz. Forumun samimiyetine alıştıkça son zamanlarda üslubum biraz laubalileşmiş olabilir, kusura bakmayın, artık ilk zamanlardaki üslubuma geri döneceğim. Yönlendirmelerimin yanlış ya da yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız bu forumda yardımcı olduğum birkaç arkadaşla konuşabilir, yapmış olduğum yönlendirmeler sonucu ne kazandıklarını/kaybettiklerini objektif bir şekilde onlardan dinleyebilirsiniz. Lütfen son mesajınız olmasın, size ve foruma karşı bir yanlışım olduysa özür dilerim, yeter ki kimse kırılmasın, birbirine saldırmasın. Eğer bu forumun kalitesini ben düşürüyorsam hesabımı anında kapatırım bir daha da uğramam buralara, bu söylediğinize çok içerledim ve kalbim ciddi anlamda kırıldı.

Levent gerçekten artniyetsiz ve ihtiyaçlara, durumlara göre spesifik konuşabilen bir arkadaştır. Kabalığını, cahilliğini veya çiğliğini görmedim hiç. Ettiği laf ta Tufan'ı (gilmor) açmazlarından kurtarmak için Tufan'ın dilince edilmiş bir laf. Arada bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum ben de.

Len Tufan!! Senin yüzünden millet alakalı alakasız birbirine düşüyor, ekim sonundan beri sen başlıkta yoksun! Neredesin bre! Sonunda bıktın buralardan da New York Guitar Center'de soluğu alıp ortamın hastası oldun da geri mi dönmüyorsun, yoksa Zakk Wylde'ın evine kapağı attın da adamın işlerini mi yapıyorsun? Bir ses ver be yaa...

Dediğim gibi bu beyanatımın dayanağı yaptığım çalışmalar ve gözlemler, gerçek dışı ya da uydurma bir söylem yok ortada. Tufan arkadaşımıza neden böyle bir şey dediğimi forumu az çok takip edenler anlıyor. Yaptığım işe ne kadar saygılı olduğumu, nasıl bir aşkla çalıştığımı anlamanız için beni çalışırken izlemeniz gerekir. Gitarlar amfi kontrolörüdür sözünü Tufan'ın içinde bulunduğu durumda tonal açıdan olan etkiyi anlatmak için söylemiştim(kendisinin Zakk Wylde signature gitarı var ve Zakk Wylde tonu istiyor, burada da ekipman öne çıkıyor), aksi halde tüm gitarlar tel gerilmiş 4 köşe odundan ibaret olurdu. Yanlış anlaşılmışım, belki de söylemlerimi daha açık ve köşesiz bir şekilde dile getirmem gerekiyor, size bu açıdan hak verebilirim. Bu kadar sert olup kalp kırmanıza gerek yok, ne ben sizi tanıyorum, ne de siz beni, sanıyorum ki tanışsak hakkımda yüzeysel gözlemle elde ettiğiniz kötü izlenimden kurtulurdunuz. Forumun samimiyetine alıştıkça son zamanlarda üslubum biraz laubalileşmiş olabilir, kusura bakmayın, artık ilk zamanlardaki üslubuma geri döneceğim. Yönlendirmelerimin yanlış ya da yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız bu forumda yardımcı olduğum birkaç arkadaşla konuşabilir, yapmış olduğum yönlendirmeler sonucu ne kazandıklarını/kaybettiklerini objektif bir şekilde onlardan dinleyebilirsiniz. Lütfen son mesajınız olmasın, size ve foruma karşı bir yanlışım olduysa özür dilerim, yeter ki kimse kırılmasın, birbirine saldırmasın. Eğer bu forumun kalitesini ben düşürüyorsam hesabımı anında kapatırım bir daha da uğramam buralara, bu söylediğinize çok içerledim ve kalbim ciddi anlamda kırıldı.

Benim forumda hatrı sayılır bir geçmişim var şöyle bir düşündüm de 6 yıl olmuş. Neredeyse buralarda büyüdük, hayaller kurduk, ilk alışverişlerimizi yaptık. Sıkıntım benim kişisel değil kimseyle de bu forumda bırak kavga etmeyi tartışmam bile .Ben artık altının boş olduğunu düşündüğüm bir şeyi bir insan bukadar göğsünü gere gere söylediği anda çıldırır duruma geldim.

Hala da boş olduğunu düşünüyorum. Ama sorun bana göre boş olması değil. Sorun senin de farkında olduğun "köşesiz bir şekilde dile getirmem gerekiyor" kısmı.
Farkında olmana sevindim ve ayrıca kalp kırdığım için ve içerlediğin için de ben özür dilerim.

Geri