Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

🙂

turkrock shop ismi de var ... 🙂

abi siparişle getirirlerde 2 ayda mı getirirler 6 ayda mı belli olmaz. zaten söylediklerine göre 6 tane istemişler pgm ibanez 1 tane yollamış. güvenemiyorsun ki....

Herkese merhaba;
Arkadaşım bu ay sonu Almanya'ya gidiyor. Açıkçası Les Paul tarzı bir gitar istiyorum. LTD CE-1000, Epiphone Les Paul Black Beuty3 veya Les Paul Custom istiyorum. Ancak yurtdışında bile bu aletlerin fiyatı inanılmaz yüksek. Elbette diğer uzakdoğu mallarına göre. Sizin bir öneriniz varmı. Aklım LTD de ancak Kore menşeili bu alete bu kadar para vermek mentıklı mı? Orjinal Gibson ların fiyatlarını sormayın gitsin. Her türlü ömeriye açığım.

thepky demiş ki:
Herkese merhaba;
Arkadaşım bu ay sonu Almanya'ya gidiyor. Açıkçası Les Paul tarzı bir gitar istiyorum. LTD CE-1000, Epiphone Les Paul Black Beuty3 veya Les Paul Custom istiyorum. Ancak yurtdışında bile bu aletlerin fiyatı inanılmaz yüksek. Elbette diğer uzakdoğu mallarına göre. Sizin bir öneriniz varmı. Aklım LTD de ancak Kore menşeili bu alete bu kadar para vermek mentıklı mı? Orjinal Gibson ların fiyatlarını sormayın gitsin. Her türlü ömeriye açığım.
ikinci el baksın , orjinal les paul alırsın hem.Arkadaşın gitardan anlamıyosa anlayan birini bulsun gezsin yada ebayden filan alsın , gelirken getirsin.hem sen beğenmiş tercih etmiş olursun.

thepky demiş ki:
Herkese merhaba;
Almanya ile Türkiye gitar fiyatları çok abartı farketmiyor. Amerika'ya giden biri olsaydı bunu düşünebilirdin bence. Ama Almanya'dan gitar getirebilen biri zaten buradan da alabilir yaklaşık fiyatlarla. Bende zamanında Almanya'dan epiphone black beauty 3 getirtmiştim. 2,5 yıl boyunca kullandım. Tonları olsun, işçiliği olsun, çalınabilirliği olsun güzel alet. Bunu düşünebilirsin. Ama Gibson les paul olayını en azından Almanya için unut...

Halil Pazarlama
Açıkçası 2. el gitara sıcak bakmıyorum. Ne hikmetse böyle bir ön yargım var. Sanki 2.el kadın alıyormuşum gibi geliyor. 😀

Rockstar13
Fiyatlar konusunda haklısın. Amerika 'da 2000 $ olan gitar Almanya 'da neredeyse 2000 €. Türkiye ile arada fiyat farkı pek yok ancak kdv 'yi düşünürsen epey kardasın. Ve elbette Türkiye 'de her gitarın her modelini bulmak mümkün değil. Yalnız processorlede durum değişiyor. Almaya 'da ki fiyatlar Türkiye 'ye nazaran oldukça farklı. Ayrıca bir sorum daha var 3. manyetiğin avantajı nedir.

thepky demiş ki:
Halil Pazarlama
Açıkçası 2. el gitara sıcak bakmıyorum. Ne hikmetse böyle bir ön yargım var. Sanki 2.el kadın alıyormuşum gibi geliyor. 😀

Rockstar13
Fiyatlar konusunda haklısın. Amerika 'da 2000 $ olan gitar Almanya 'da neredeyse 2000 €. Türkiye ile arada fiyat farkı pek yok ancak kdv 'yi düşünürsen epey kardasın. Ve elbette Türkiye 'de her gitarın her modelini bulmak mümkün değil. Yalnız processorlede durum değişiyor. Almaya 'da ki fiyatlar Türkiye 'ye nazaran oldukça farklı. Ayrıca bir sorum daha var 3. manyetiğin avantajı nedir.
bence ibanez pgm al burda herkes pgm arıyo. 🙂
3. manyetikten kastın ortadaki single sa hm kullanan gitaristler single karakterinide tonlarına katmak için ortadaki single ıda kullanıyolar.cleanlarda daha bi güzel oluyo singlellar.mesela ben dimarzio steve morse hm kullanıyorum ortayada fender usa single taktım , cleanlarda onu kullanıyorum ama bu seferde ses seviyesi farkı oldu garip oldu. 🙂

her manyetiğin tonu farklı çıkıyordu tabi switch pozisyonuna göre. mesela ben köprü manyetiğinde ritm, ortadaki manyetikte clean, neck manyetiğinde de solo çalıyordum. blues ve rock tarzlarına bu şekilde yatkın olduğunu düşünmüştüm o gitarın. Çok gereklimi dersen gerekli değil... Ama sana şöyle bişey söyleyeyim sıfır RG2570 EXVSL almıştım. Japon malıydı. Hiç beğenmemiştim. 1 ay kullanıp sattım. Yerine epiphone black beauty 3 ü aldım. 2.5 sene kullandım. En ufak bir şikayetim yok. Kore malı olmasına rağmen... Tek şikayetim çok ağırdı. Omzumda ağrı yapıyordu. Fıtık olmamak için sattım şimdi hafif bir gitar almayı planlıyorum. Ibanez S serileri gibi... Zaten yanlış bilmiyorsam manyetikleri USA gibsonlardan farksız. Hiç dip gürültüsü namına bişey yok.

Almanya konusunda ise madem peşin para ile alacaksın git tüneldeki malum mağazaya. Peşin parayı basınca güzel indirimler yapıyorlar. Kafan kulağın rahat alırsın. Yada başka güzel bir yöntem peşin fiyatına 6 ay taksit yapıyorlar. Sende peşin paranı harcamamış olursun. Paranı değerlendirip / çalıştırıp naktini katlarsın. Biraz ticaret olayına dönüştürdüm ama hani koşulları iyileştirmek adına söylüyorum. Amerika'dan getiremediğin sürece yurtdışını pek tavsiye etmiyorum. Zira bir sorun olduğunda sana pahalıya mal olabilir. Amerika'da bir gitar atıyorum 1500$ ise Türkiye'de yaklaşık 2000$ a kadar çıkabiliyor. Almanya olarak düşünürsen bunu € para birimine vuruyosun. 1500€ - 1800€ oluyor atıyorum. Dolayısıyla hiçbir fark kalmıyor zaten... Hemde biraz ülkemizi kalkındıralım 😉 Ama burada bulamadığın bir ürün ise tabiki şartları zorlayıp yurt dışından getirtebilirsin...

Re: hangisini alsam?

20 mayısa kadar mydukkanda olucakmış bütün japon ibanezler.ama bilmem ne kadar doğru.

Geçenlerde mail attım 2 hafta sonra dediler ki bu demek oluyor 20 mayısı da geçecek. Ibanez konusunda zaten distribütörler belli. Bu bağlamda mydükkanda tahminimce bu distribütörlerle çalışıyor. İnşallah gelir diyorum bende ne diyeyim 🙂 aylardır pgm bekliyorum... gelmediği için S lere yönelmek üzereyim.

Rockstar13 ;
Dostum bu gitar kaç ton merak ettim. O kadar şikayet etmişsin ki aletten sıkıldığımızda hurdacıya ağırlık hesabı satsak gitarın parasını çıkarırmışız gibi bir hisse kapıldım bir an. Eğer bilgin varsa diğer Les Paul lerde aynı ağırlıkta mı, yoksa bu gitarın ağacının farklı bir özelliği mi var?

halilpazarlama demiş ki:
secks demiş ki:
http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3926142

izmirliymiş eleman gece gizli gizli eve girmek lazım 😆

bu gitarı alacaktım. ama sahibi satmaktan vazgeçti. hala msn imde duruyor çocuk belki tekrar satmaya karar verir diye 🙂 ama hardcase yok... fiyat biraz pahalı. zaten tr de 1200$ a hard case ile satılıyo sıfırı. ama yok... 😛

thepky demiş ki:
Rockstar13 ;
Dostum bu gitar kaç ton merak ettim. O kadar şikayet etmişsin ki aletten sıkıldığımızda hurdacıya ağırlık hesabı satsak gitarın parasını çıkarırmışız gibi bir hisse kapıldım bir an. Eğer bilgin varsa diğer Les Paul lerde aynı ağırlıkta mı, yoksa bu gitarın ağacının farklı bir özelliği mi var?

ya yok benim sırtımda problem olduğu için bu böyle bir etki yaptı. yoksa piyasada sayısız gibson kullanan var. hiçbiri satmıyo gitarını öyle düşün 🙂
bu gitarla değil benim fiziksel sorunlarımla ilgili bişey daha çok. ama şöyle bişey var bir fenderden, bir ibanezden ağır. hatta çoğu epiphone dan da ağır. gibson lespaul custom ağırlığına çok yakın. hatta geçenlerde elitist epiphone lardan denedim. elitistler bile daha hafif 🙂

Geri