SX gitarlar hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan the_rocker
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yok o konuda ısrarla sordum, 3T var, ankarada hatay sokağa meşrutiyetten değilde alttan girerken sağdaki ilk (studio/dükkan).Orda denedim 220$ fiyat verdiler.Ama agacı muazzamında ötesindeydi ben böyle güzel bir damarlı agaç görmedim, mapple olsa direk almıştım.Çoğu yerde yok ASH 3T fakat burda olduğuna eminim zira alder o kadar damarlı vs bişi değil. alderin 3T si çok vasat duruyor onu da söyleyim.

Anladım, aslında SX gitarlarda, tabi sökülmemişse, pickguard'ın üzerine hangi ağaç olduğunu belirten bir etiket bulunuyor. Gitarın ağacını buradan da anlamak mümkün. Hayırlı olsun yeni gitarınız bu arada.

Utanmaz tirbiyesiz @Clamper , senin yaptığını @OsmanBurak yapmaz. Düpedüz "SST alanlar salaktı, bir akıllı bendim ondan gittim Ash Alder bakındım" mesajı virmiş! Boşuna astık onca yazıyı neyin, boşuna dirilittik başlığı de mi? Niymiş? MR ile kıyaslarmış? Tirrrbiyesizz, avam adam seni 😀

Güle güle kullan, kayıt almadan da başlığa başlığa geri dönme, tirbiyesiz seni 🙂

Hakan

Utanmaz tirbiyesiz @Clamper , senin yaptığını @OsmanBurak yapmaz. Düpedüz "SST alanlar salaktı, bir akıllı bendim ondan gittim Ash Alder bakındım" mesajı virmiş! Boşuna astık onca yazıyı neyin, boşuna dirilittik başlığı de mi? Niymiş? MR ile kıyaslarmış? Tirrrbiyesizz, avam adam seni 😀

Güle güle kullan, kayıt almadan da başlığa başlığa geri dönme, tirbiyesiz seni 🙂

Hakan
Ben yapmam onun yaptığını abi, hem sonra ben mahallenin delisi gibiyim zaten; kim akıl istese ıhlamur ibanez diyorum...

Hakan

Hakan abi, cidden bana kötüleri denk geldi sstlerin, ben hangisini beğenirsem diye girdim dükkana malesef dişe dokunanı aldım, ASH lerin içindende alınmayacaklar var onu söyleyim. 🙂 amaaan yalan dünya bea. 😀 kayıt kısa sürede gelicek hemide mexico fender kapışması yapilcek bakalım kısmet.bu arada sen 5 yayı nasıl taktın abi bunda 3 yay girişi var.

Hakan abi, cidden bana kötüleri denk geldi sstlerin, ben hangisini beğenirsem diye girdim dükkana malesef dişe dokunanı aldım, ASH lerin içindende alınmayacaklar var onu söyleyim. 🙂 amaaan yalan dünya bea. 😀 kayıt kısa sürede gelicek hemide mexico fender kapışması yapilcek bakalım kısmet.bu arada sen 5 yayı nasıl taktın abi bunda 3 yay girişi var.

Amanin.. desenize biz bütün sermayeyi bir hiç uğruna SX upgrade'ine harcamışız...

Amanin.. desenize biz bütün sermayeyi bir hiç uğruna SX upgrade'ine harcamışız...

Kötüsü denk gelir, iyisi çıkmaz, ona yapacak bir şey yok. Ben şaka takılmaktayım. Benim 62 de hafif de olsa bir fret tesviyesi geçirdi. Bu yüzden geride "ıcığına cıcığına bakın" babında yazdım hatta Brezilyalı elemanın sitesinin linkini verdim ki beğenide abartı, aldıktan sonra hayal kırıklığı olmasın diye. Kimsenin de kimseyi enayi yerine koyduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:
Geçenlerde bira içtiğim mekanda güzel funk çalıyor elemanlar. Bassçı dikkatimi çekti gayet güzel guruvluyor eleman. Şöyle dönüp bir sahneye baktım ne göreyim bildiğin cızbız taklidi sx bass. Tahminim manyetikler modifiye öyle çok bastan anlamam ama pek çok basçıyla çalıştığım için çok kompedanı hariç bar müziği için cızbızdan kolay kolay ayırt edilemeyeceğini düşünüyorum.

Biraz önce televizyon izleken O Ses Türkiye yarışmasının yılbaşı programının tanıtımını gördüm, bir şey dikkatimi çekti. Gökhan'nın elindeki gitara dikkat:

osesturkiye.webp

Fragmanın tamamı için tıklayınız.

Son düzenleme:

Geri