SX gitarlar hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan the_rocker
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

başlığın 20 sayfasını da okuyamadım , bilmiyorum bu tarz şeyler bahsedildi mi ama bende sx tele vardı forumda sattım bikaç ay önce , köprüde twang king vardı şuan satılık ; elektrik aksamını değiştirttim beklentimin %1ini karşılamadı. gerçekten nerdeyse hiçbir şeye yaramadı bu yaptıklarım ve diğer sx lere göre gerçekten daha güzel bir işçiliğe sahip bir sx di (2013 modeldi ve yorumlarım 2013 model olanlar içindir). meksika fenderle falan karşılaştıran arkadaşlar ne yaşıyor bilmiyorum , meksika fender de kullandım onu da forumdan bir arkadaşa sattım ve sx gitarlara tanrı elini değse yine meksika fendere ulaşamaz. naçizane fikrim , sx yerine o parayla sigara falan çözün daha çok keyif verir. peace

aslında benim beklediğim tek şey tele kasa sx den minimal de olsa "twang" almaktı. biçok amfide denememe rağmen gerçekten "t" harfi bile çıkmadı gitardan. ama gitarı tele değilmiş gibi düşünüp , "twang" fetişizmini de bi kenara koyarsak , yani bunları beklemeyen birisi için doyurucu olabilir. twang gelmedi ama gelen ses de kötü bi ses değildi , karakter olarak zayıf sanırsam

aslında benim beklediğim tek şey tele kasa sx den minimal de olsa "twang" almaktı. biçok amfide denememe rağmen gerçekten "t" harfi bile çıkmadı gitardan. ama gitarı tele değilmiş gibi düşünüp , "twang" fetişizmini de bi kenara koyarsak , yani bunları beklemeyen birisi için doyurucu olabilir. twang gelmedi ama gelen ses de kötü bi ses değildi , karakter olarak zayıf sanırsam

Teleci adamın da twang (en azından bir twa) beklemek hakkıdır ama. Öbür türlüsü LP bir gitardan Bonamassa, Page yerine Boney M tonu almak gibi oluyor sanki.

Hatta şimdi düşündümde bu proje gitarı muhabbetleri var. Güzel sap ve tek parça gövde satan yerler var mı bildiğiniz yada hangi markalardır uygun fiyata. Gerisini ben takarım 🙂 İlerde hobi olarak kendi gitarımı yapacamda en azından şimdilik böyle birşey yapalım 🙂

Sx alder naturel gitarıma ilk mudahaleleri yaptım .Evde kendim yapmaya çalıştım pickguardı biraz yamulttuk uydurmak için 🙂 Fenderden çıkma pickguard bridge dimarzio 181 ,middle ve neck 57-62 reiusie usa
sx riii.webp
sx riii2.webp
manyetikler takıldı jack girişi fender amerikandan çıkma takıldı köprü ve tremole bloğu değişti yaylar beşlendi geriye burgular vs kaldı telleride elixir 0.10 ile değiştim sonuç inanılmaz 🙂 süper olacak bittiğinde bence

Abilerim bende sx olayına başlıyorum yarın.Do-re müziğe gidip denemeye başlayacağım.Telecaster kullananlar bana bir tavsiyede bulunabilirler mi model olarak ?
Dostum ben sx tele almadım ancak yakın zamanda alan ve kullanan arkadaşım alder telecasterdan oldukça memnun kalmış , köprüyü ebay dan aldığı bir köprüyle değişti, düzgün bir sap ayarı yaptırdı yeni tel takımı taktı ve o şekilde kullanıyor manyetiklerdende ziyadesiyle memnun .Zaten alder bir naturel olanı birde 3 Tone Sunburst olanı vardı arkadaşım 3TS olanı almıştı.

Dostum ben sx tele almadım ancak yakın zamanda alan ve kullanan arkadaşım alder telecasterdan oldukça memnun kalmış , köprüyü ebay dan aldığı bir köprüyle değişti, düzgün bir sap ayarı yaptırdı yeni tel takımı taktı ve o şekilde kullanıyor manyetiklerdende ziyadesiyle memnun .Zaten alder bir naturel olanı birde 3 Tone Sunburst olanı vardı arkadaşım 3TS olanı almıştı.
SX STL ALDER 3TS Elektro Gitar Elektro Gitarlar SX Bu galiba ?

Geri