SX gitarlar hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan the_rocker
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Planet wawes kilitli burgular ve pirinc esik sonunda takildi. Akort problemi tamamen ortadan kalkmis. Doya doya bend yapabilirim artik 😛

Dosyalar

• uploadfromtaptalk1418239817868.webp
    uploadfromtaptalk1418239817868.webp
    60.9 KB · Gösterim: 262
  • uploadfromtaptalk1418239836612.webp
    uploadfromtaptalk1418239836612.webp
    60.7 KB · Gösterim: 265
Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır sx stl ash na gitarımı kullanmaktayım. Size izlenimlerimim anlatayım. Gitarı do- re müzik den tek çekim 380 tl ye aldım (en uygun fiyat🙂
Gitar kututdan çıktığında gayet güzel paketlenmiş yanında alyanları köpkleri fln süperdi. Estetik ve işçiiliği gerçekten mükemmel denilebilir. İnsan böyle bir gitarı hiç ses vermese bile dekor amaçlı bile bu fiyata nasıl verilir diye düşündürüyor, öyle bir duruşu var. Benim en çok merak ettiğim bu karakter gitarını ipag garageband ve kulaklıkla cayır cayır duyabilecekmiydim . Yani lambalı bir amfiye ihtiyaç olmadanda kulaklığımla tele tonları ile eğlenmekti. aynen de oldu inanamadım garageband fender bassman 59 amfi modellemesi ile ayarlar yakaladım ve çok beğendiğim duman tonunun nerdeyse artık aynısı kulaklığımdaydı abartmıyorum ( telecasterlerde en çok sap manyetiğini seviyorum bu arada). Bana yetermi yeter zaten evde amatör takılan birisiyim. ashton bluetongue 50 tüplü amfim var ama sanırım bi sıkıntı var dip ses yapıyor bi elden geçiricem onlada bakıcam tonlarına ( sanırım hiç kullanaılmadığından tozdan oldu)
Gitarı kargodan aldığım gibi kulanıyorum bi elden geçirmek lazımdı fırsatım olmadı daha ;bazı tellerde cızlama var sap yada köprü ayarı ile hemen hallolur gibi, akor; evet günde 2 saat çalıyorum ertesi gün yeniden akor etmem gerekiyor bencem buyuk bi sorun diiil. Bu gitar ibanez jem 555 imi case ile bana dolaba kaldırttı. Çünkü telecaster karakteri gerçekten son derece keyifli geliyor bana. İşin keyifli yanı da bu değilmiz zaten , uygun bir fiyata edinmek, uğraşmak , ton yakalamaya çalışmak paylaşmak....
forumdaki herkese fenderin custom shop tele ve stratlarını bedavaya verseler biz ne konuşucaz....

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır sx stl ash na gitarımı kullanmaktayım. Size izlenimlerimim anlatayım. Gitarı do- re müzik den tek çekim 380 tl ye aldım (en uygun fiyat🙂
Gitar kututdan çıktığında gayet güzel paketlenmiş yanında alyanları köpkleri fln süperdi. Estetik ve işçiiliği gerçekten mükemmel denilebilir. İnsan böyle bir gitarı hiç ses vermese bile dekor amaçlı bile bu fiyata nasıl verilir diye düşündürüyor, öyle bir duruşu var. Benim en çok merak ettiğim bu karakter gitarını ipag garageband ve kulaklıkla cayır cayır duyabilecekmiydim . Yani lambalı bir amfiye ihtiyaç olmadanda kulaklığımla tele tonları ile eğlenmekti. aynen de oldu inanamadım garageband fender bassman 59 amfi modellemesi ile ayarlar yakaladım ve çok beğendiğim duman tonunun nerdeyse artık aynısı kulaklığımdaydı abartmıyorum ( telecasterlerde en çok sap manyetiğini seviyorum bu arada). Bana yetermi yeter zaten evde amatör takılan birisiyim. ashton bluetongue 50 tüplü amfim var ama sanırım bi sıkıntı var dip ses yapıyor bi elden geçiricem onlada bakıcam tonlarına ( sanırım hiç kullanaılmadığından tozdan oldu)
Gitarı kargodan aldığım gibi kulanıyorum bi elden geçirmek lazımdı fırsatım olmadı daha ;bazı tellerde cızlama var sap yada köprü ayarı ile hemen hallolur gibi, akor; evet günde 2 saat çalıyorum ertesi gün yeniden akor etmem gerekiyor bencem buyuk bi sorun diiil. Bu gitar ibanez jem 555 imi case ile bana dolaba kaldırttı. Çünkü telecaster karakteri gerçekten son derece keyifli geliyor bana. İşin keyifli yanı da bu değilmiz zaten , uygun bir fiyata edinmek, uğraşmak , ton yakalamaya çalışmak paylaşmak....
forumdaki herkese fenderin custom shop tele ve stratlarını bedavaya verseler biz ne konuşucaz....
Yazar burda ibanez bahane sx sahane demek istemis 😛 Bende 1-2 kere guitar rig 4de gods love ile caldim. Gods love guitar rigde ki en sert tonlardan ancak sx ile o sertlik gitti ve yerini cok iyi buluğz havalari geldi 😛

Evet.. Sonunda SX ler yoka girdiiii... Sadece Beyazları var Do-re de.. Tam da Lake Placid Blue rengini bir arkadaşa almaya niyetlendiğimiz anda..

Sx kardeşliği🙂 Gitarlar american alder serisi.

Fiyat performans süper olduğu için bu seriyi sıfır olarak baya gitar deneyip aralarından aldım ,modladım ettim uğraştım.Aklımda hepsini relic yapmak vardı teleye başladım ancak diğerlerine hiç dokunmadım.Çok ciddi vakit istediğinden diğerlerine eğilemeyeceğim. O yüzden stratımı satıyorum.
Modlar:
Kore yapımı alnico V manyetikler ,cloth wire ,fiber bobin gayet kaliteli
Amerikan switchcraft jack girişi ve amerikan cloth wire kablo ile son çıkış .
Sprague ton kapasitörü amerikan
Fender vintage köprü büyük blok.
Yeni sıfır takım tel,sap entenasyon ayarı ,manyetik montaj işçilik .

Gitardan daha fazla para yukarıda yazılanlara harcandı🙂

Almak isteyenler uşalabilir ilanı yakında açacağım 450 lira pazarlıksız takassız olmadı kullanacağım🙂Sıfırı 300 lira ve stoklarda kalmamış ,seçilmiş ve bunca modlu 1 aylık ama toplamda 3-4 saat çalınmıştır genelde mod ile uğraştım🙂

Geri