SX gitarlar hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan the_rocker
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Haklısınız @Ezo stock hali ile piyasada çok fazla alternatifi yok ama upgrade yapmayı düşünenler(strat/tele takıntısı olmayanlar) için özellikle ikinci el için bir hayli seçenek mevcut.

Yok canım kırıldığımdan ya da başka bir durumdan susmuyorum. Parçaları uygun fiyata ikinci elden derleyip, SX'i de ikinci el uygun fiyata düşüren deneyimli kullanıcılar için SX'ten parasına göre çok güzel gitarlar çıktığı fikrine katılıyorum. Vaktim ve ihtiyacım olsa ben de toplarım, ama kısmen tecrübe istediği görüşündeyim. Sadece yeni başlayanlar için nedense tavsiye edemiyorum. 🙂

Meksika tokatlayan SX mevzusunu herkes dile getiriyor , kayıtlara baktığımda fiyatına göre çok güzel sesler duyuyorum açıkçası. bir Jackson fanatiği olarak ilk stratımı alabilirim yakında 🙂 Sonuçları buradan paylaşacağım 🙂

Strat'lara değil de aslında kişiye uygun tel vardır. Ton, kalınlık, sarım tipi, kullanım ömrü vs. olarak.

Ben mesela Semi-Hollow'da .11, Strat'ta ve Superstrat'ta .10 kullanmaktayım. Bir ara bir Tele vardı, ona .13'e kadar takmıştım. Ama tabi o kadar kalın teller için de sapın durumunu bilmek lazım.

@EMM 13 luk tel varmiymis ya şaşırdım 😀 ben en son 12 takmistim alışınca zorlamiyor ama alisana kadar baya yoruyor fakat tonal olarak çok çok doyurucu oluyor bence.9 luk tel teneke gibi geliyor artik

@EMM 13 luk tel varmiymis ya şaşırdım 😀 ben en son 12 takmistim alışınca zorlamiyor ama alisana kadar baya yoruyor fakat tonal olarak çok çok doyurucu oluyor bence.9 luk tel teneke gibi geliyor artik

Abi, .13'lük tel normalde epey kalın, öyle böyle değil, ama bu tarz kalın setlerde "Dean Markley Blue Steel" serisi var, onlar hem de yumuşak. Sonra aynen .9 numara teller cacık gibi geliyor insana. 🙂

Geri