Türk Filmleri

Türk Filmi (...)

• Toplam oy veren
    15
scrotestical abi senin su emrah icin yazdiklarini okurken nasil guldugume inanamazsin ya :D :D :D
ben buraya geldigimden beri turk kanallarini iste turkiyeye gelince felan izliyorum sadece ve artik bu yabanci filmlere alistigim icin bana berbat geliyo cogu ama guzel filmler yok deil örnegin kara carsafli gelin diye bi film vardi onu severdim basroldede hababam sinifinda genc bi kadin ögretmen geliyoda kemal sunal ile guya flört ediyo felan iste o kadin oyniyodu daha baska bazi Turkan Soray filmleri var ama isim pek gelmiyo aklima unutmusum hep o kadinin iyi filmleri var iste ben bide sahsen komser sekspir i baya begenmistim bazi yerleri dumur etti ama guzel komik filmdi...

hani şu yabancı filmlerinin türk versiyonlarını yapmaya çalışıyolar ya,onlar başlı başına bi dumur ya. şeytan, e.t. (badi) falan..çok iğrenç ya.dünyayı kurtaran adam da ayrı bi felaket zaten. tabe bunnarın yanında bi; aşk filmlerinin unutulmaz yönetmeni,eşkiya,uçurtmayı vurmasınlar gibi türk filmleri var kesinlikle harika...hababam sınıfı serisi de süper.hala izlediğimde gülüyorum. :)

ben bayılırım türkfilmlerine
çocukluğum onlarla geçti kendimi az mı türkan şoray yerine koyardım
ya ben türk filmlerinde salon filmlerini sevmiyorum
yakışıklı oğlan güzel kız aşk olur ama durun o fakir ve siz kardeşsiniz filmlerini sevmiyorum
türkan şorayın filmleri güzeldir
hatta bir filmi dönüş böyle mi olacaktı ibrahim diye biter ya kadir inanırın almanyaya gitip alman bir kadınla ve oğlula köye dönerken kaza yapıp sadece oğlunun ayakta kaldığı zaman o filme bayılırım
isimlerini hatırlamam ama tüm türk filmi repliklerini ezbere bilirim en iğrençlerinin ble küçükken onları ezberleyip oynardım
eski dönem türkfilmlerinden bahsetmiyorsak okan bayülgen filmlerine taparım ben mustafa altıokların bazı filmlerine
tarık akanın sosyal yaralara değinen fdilmleri hoştur
ama türkan şoray ve ağlatan filmleri bir harikadır
gerçekten
ah hepsinin replikleri aklımda ya nostalji yaşadım iki dakikada
bir de saçma sezercik filmleri vardır
''öpmesin kiyletiy''
oh ya babam onu bana alıcak ya binicem sırtına vurucam sopayı''
hayır fıstığı kimseye vermem
ya da 'itiraz ediyorum ben çalışkan bir öğrenciyim''
replikli sezercik filmleri ıyy berbattır
bir de ayşecik filmleri vardır
'' hayat sevince güzel falan
''ayol ben ne dedim şimdi nonoşum ''
aa ne var bunda nonoşum nonoşum nonoşum ''
kocanız mı ben oğlunuz sanmıştım
kızımın kusuruna bakmayın uzun bir yoldan geldi biraz gergin onun adına ....''
hepsi kötüdür sırf yapımcının tanıdığı diye başrölü kapanların oynadığı filmlerin

bende hatirliyorum Turkan Soray in su kocasi almanyadan kocasi gelme olayini onu baya severim ben bide Turkan Soray in bi filmi oglu hasta ama cok gerici bi ailesi var cocuga bisey olmaz tosunum diyolar ama Turkan Soray ne yapsada oglu öluyo filminide severim ve bazi Fatma Girik filmleride vardi guzel olurdu bi film vardi hatirliyorum o kadinin parasi felan yok "kötu yola" dusuyo öyle bi film o da iyiydi kimse bahsetdimi bilmiyorum ama Agir Roman da benim hosuma gitmisti Komser Sekspir öyle o zamanlar Propaganda da da ama en cok guldugum film Kahpe Bizans tir onda ölcektim artik gulmekten....

CedriX demiş ki:
bende hatirliyorum Turkan Soray in su kocasi almanyadan kocasi gelme olayini onu baya severim ben bide Turkan Soray in bi filmi oglu hasta ama cok gerici bi ailesi var cocuga bisey olmaz tosunum diyolar ama Turkan Soray ne yapsada oglu öluyo filminide severim ve bazi Fatma Girik filmleride vardi guzel olurdu bi film vardi hatirliyorum o kadinin parasi felan yok "kötu yola" dusuyo öyle bi film o da iyiydi kimse bahsetdimi bilmiyorum ama Agir Roman da benim hosuma gitmisti Komser Sekspir öyle o zamanlar Propaganda da da ama en cok guldugum film Kahpe Bizans tir onda ölcektim artik gulmekten....
türkan şorayın o oğlunun hasta olduğu filnmi hatırlıyorum
hni oğlu hareketsiz felç duruyo ya konuşmadan sonra atürkan şoray ist6anbullara geliyo hastaneye ama kadının cahilliği baya iyi işleniyo sonra bunu kandırıyolar köprüaltında ilaç vercez diye 3000 lirasını alıyolar
o da hastanede kalıyo çocuğuyla zengin bi adama böbrek lazım oluyo kadıon oğlunu yurtdışında ameliyata göndermesi şartıyla veriyo böbreğini ama adam yalan atıp oğlunu dolandırıcı fakir bi aileye veriyo oğlu ölüyo kadının tam da kadın elinde oğluna aldığı bisikletle zengin adamın yanına gidiyo bir bakıyo kapıda o dolandırıcı fakir aileden adam gelmiş çocuğun ölüm haberini vermeye türkan şoray oracıkta bunu öğreniyo elinden bisiklet düşüp parçalanıyo merdiven aşağı
kadın o zengin adam evine gelince onu kapıda bıçaklıyo böbreğinden ve ona isyan ediyo sen oğlumu aldın bende verdiğim böbreği geri alıyorum diye:(

chanson bende hatirliyorum o filmi ama benim dedigim baskaydi ondada hasta bi oglu var ama Istanbul da gecekondu semtinde oturuyolar fln ailesi var Aliye Rona kaynanasi kayinbabasi Ali Sen bunlarin marketi var onlarin mahallede hastenede calisan bi kadina gösteriyo kadin diyo hasteneye götur kalp mi ciger mi ne hastaligi vardi ameliyat olmasi gerekiyo bu butun aileye oglunun ameliyat olmasi gerekiyo diye anlatiyo ama bisey olmaz Ali me diyolar cocugun ismi Ali ydi herhalde belki o filmde hatirliyosundur benim dedigim oydu :)

CedriX demiş ki:
chanson bende hatirliyorum o filmi ama benim dedigim baskaydi ondada hasta bi oglu var ama Istanbul da gecekondu semtinde oturuyolar fln ailesi var Aliye Rona kaynanasi kayinbabasi Ali Sen bunlarin marketi var onlarin mahallede hastenede calisan bi kadina gösteriyo kadin diyo hasteneye götur kalp mi ciger mi ne hastaligi vardi ameliyat olmasi gerekiyo bu butun aileye oglunun ameliyat olmasi gerekiyo diye anlatiyo ama bisey olmaz Ali me diyolar cocugun ismi Ali ydi herhalde belki o filmde hatirliyosundur benim dedigim oydu :)
hatırlıyorum o filmi de bişi olmaz diyip kazandıkları parayla sürekli bakkallarını büyütüyolar market yapıyolar marketlerini büyütüyolar süper market yapıyolar
yok araba alıyolar ama çocuğun ameliyatına para yok diyolar
kadın kendi götürüyo çocuğu doktora kadını lanetliyolar resmen kadın başına uğraştığın ayıp değilmi falan diye
hatta kocası babasından tırsıyo ama o fil hülya koçyiğitin değil miydi?

turk filmlerinin zamana baglı degisimi arabeskin dogudan esen ruzgarının istanbulu alıkoyması olmustu bence. uzun zaman bu arabesk kult ogelerini uzerinden atamayan sinemamız. bir gun içerisinde 20 film cektigi gunlerle hala övünür durur. bu kayıp niteligindeki sinema ile tanışmamızı atlatalı sadece 5-6 yıl oluyor. Okan BAYULGEN babayada büyük bi teşekkur gerekiyor sanırım AGIR ROMAN olmasaydı. Mustafa hakkında herşeyde olmayacaktı. gibi gibi sıralıyabiliriz. atılımın bir kitaptan olması sanatsal içerigin ve turk filmlerindeki açık arabeskin yok olmasını sagladı. dilerim bundan sonra beyinlerdeki degişim süreci biraz hızlanırda krutuluruz

eup demiş ki:
ya ben siyah beyaz sadri alışık filmlerine bayılıyorum.
ben de sadri alışık filmlerine bayılırım
sadece sonunda edebiyat yapıp izleyiciyi ağlatmaya çalışan filmlerini sevmem hani şu hakim beye biz feleğin tokadını yemişiz falan dediği filmler var ya onları sevmem ama diğer tüm filmleri gülmekten koparır beni çirkin görünmekten korkmayan her mimiği takınan süper bir adamdır o ya

yeşilçam ürünlerini çok severim..fantastik,tarihi,özellikle de komedileri...davarodur kibar feyzo dur..şener şenli ve kemal sunallı tüm filmlerin müptelasıyım:)

chanson: "hayat sevince güzel"li ayşecik filmi süper ya, ne zaman görsem tvde, izlemeden geçmem...
CedriX: abi bahsettiğim replikler aynen filmlerden alınmadır, gerçektir :D
bi de şey var ya, fatma girik ile fikret hakan yıllar önce ayrılmış bi çift..fikret hakan yıllar öncesinin en meşhur beyin cerrahlarından, ama ameliyatta yaptığı bir hata sonucu mesleğini bırakıyor, karısından falan ayrılıyor ve kendisini içkiye veriyor, şarapçı oluyor yani anlayacağınız...
günün birinde bu çiftin çocukları bir kaza geçiriyor ve anne fatma girik bütün doktorlara falan gidiyo, çocuğunu fikret hakan (filmdeki adını hatırlamıyorum) dışında kimse kurtaramaz falan diyolar ve doğruca fikret amcanın yanına gidiliyo...
bir bakıyoruz ki fikret amcanın elinde bir şarap şişesi, gözler mosmor ve altları şişmiş, saç sakal birbirine karışmış..
doktorlardan birisi: Fikret, bu ameliyatı ancak sen gerçekleştirebilirsin..çocuğunu ancak sen kurtarabilirsin...
Fikret Hakan: Bu ellerle mi ha, bu ellerle mi?

şeklindeki replikleri beynime kaznımış bir film...çok severim...çoktandır izleyemedim ama, denk gelmedi...

:arrow: replik: senin annen bi melekti yavrum.(x)

nayır,noolamaz,nalçaklar, haaaaaaaayt....(malkoçoğlu)

eşşoğleşşek hı hı hıh (kemal sunal)

en sıkı türk filmi eşkiya dır bence.... :idea:

kara murat filmlerinde azmi gulmuyo insan özellikle bi film vardi battal gaziydi herhalde filmin basinda kadin babaya kalkan el tas olur diyodu cocuguna filmin sonunda adam tam Cuneyt Arkin a vurcakken kolu tas oluyo ben ne gulmustum o sahneye ya :D :D :D :D :D

Geri