Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhabalar,aklımda LaneyCub12r,Boston At-15 ve Vox AC4 var bu amfilerden hangisini önerirsiniz artıları eksileri nelerdir,ayrıca bu fiyat bandında aklınıza gelen başka bir amfide varsa onuda belirtirseniz beni çok mutlu etmiş olursunuz.

Bu konuda çok fazla yazılan şey var, başlık tam olarak bu şekilde olmayabilir ama amfi ile ilgili başlıklarda yeterince bilgi var. Lütfen biraz araştırma yapalım ... dediğim gibi tam olarak 12r, At-15, AC4 karşılaştırması olmayacak ama karar verecek kadar bilgiye ulaşmak 15 dakikalık iş. Dün üye olmuşsunuz eğer hata yoksa o yüzden tahminim karıştırmadınız forumu yeterince... üçü arasında Laney derim :)

Arkadaşlar Mesa Mark V 25 ya da Dual Rectifier
dan birini seçmeniz gerekse hangisini seçerdiniz.
Metal müzik tercih ediyorum. Fikirlerinizi paylaşmaktan lütfen çekinmeyin.
Benim durum bu şuan accık yardım iyi olabilir.
Evde odamda çalıyorum ama ara sıra ufak tefek gig olabiliyo.

Peki Mesa boogie'de Single Rectifier ile Dual rectifier arasındaki farkı açıklayabilecek var mı Türkçe forumlarda aradığımı bulamadım yabancı forumlara da ingiliççem yetmedi :(

Merhaba arkadaşlar

Sivas 'ta yaşıyorum.Çevremde bu hususta danışabileceğim kimse yok.Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.

Laney LX20R elektro gitar amfisine sahibim.Ancak amfinin ses kalitesi beni tatmin etmiyor.Başka marka ve modelleri inceliyorum.Şu iki amfi markası/modeli arasında kaldım.Amfiyi evimde kullanacağım.İleride iyi bir prosesör almak da planım dahilinde
1-BOSS KATANA 50W - 100W
100wattda effects loop(send-return) girişleri mevcutken ,50wattda yok.100 watt ev için çok mu fazla olur?
2-Blackstar ID TVP Serisi (15-30-60watt)

Sizin tercihiniz ne olurdu?Teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

Merhaba arkadaşlar

Sivas 'ta yaşıyorum.Çevremde bu hususta danışabileceğim kimse yok.Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.

Laney LX20R elektro gitar amfisine sahibim.Ancak amfinin ses kalitesi beni tatmin etmiyor.Başka marka ve modelleri inceliyorum.Şu iki amfi markası/modeli arasında kaldım.Amfiyi evimde kullanacağım.İleride iyi bir prosesör almak da planım dahilinde
1-BOSS KATANA 50W - 100W
100wattda effects loop(send-return) girişleri mevcutken ,50wattda yok.100 watt ev için çok mu fazla olur?
2-Blackstar ID TVP Serisi (15-30-60watt)

Sizin tercihiniz ne olurdu?Teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.
Her iki amfi için de inceleme yazısı yazdım bu forumda ve epey yorum da var altlarında. Arama kutusundan arat bulursun.

Selamlar herkese iyi forumlar. Ben yeni gitar calan biri degilim fakat bir konuda kafam karisik biraz o yuzden sormak istedim. Blues ve rock tarzinda calan biriyim, ayni zamanda maple neck ve board bir MIM Fenderim var. Fakat bu aralar shred yapmak istiyorum ve Fenderin bu konuda biraz inatci bir gitar oldugunu dusunuyorum. Galiba sap radiusu beni rahatsiz ediyor ve daha hizli calmami engelliyor. Nereden cikardin diye sorarsaniz da rosewood Ibanez bir gitar calmistim ve klavyesi cok daha duz ve daha hizli calmaya musait gibi gelmisti. Fakat shrede de hakim olmadigim icin sizlerden 2000 tl civarinda ikinci el "shred yapmasi rahat olan" (eger dogru kelime buysa) bir gitar onerisi almak isterim. Floyd rose da olursa tadindan yenmez. Her turlu oneri verenlere simdiden tesekkur ederim.
Jackson PS2 Made in Japan + Jackson Molded Hardcase - En Uygun Jackson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 624498862

Gibson gitarlarla Marshall arsinda cok guzel bir uyum var. Kendim de Epi LP ile Marshall amfi kullaniyorum. Bence guzel bir marshall amfi gayet guzel olur.