Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

dgunseli demiş ki:
yaklaşık 700 ytl param var. metallice ve kurban tonlarınde parçalar çalabileceğim, aynı zamanda solo gitar temellerini çalışabileceğim bir gitar ve amfi almak istiyorum. üzerine ekleme yapıp cort x-11 ve laney'in 35 watt efektli amfisi ya da marshallın 35 watt efektli amfisini almayı düşünüyorum. sizce seçimim iyi mi? yani peşin paraya iki parçayı birrden alıcam indirim yapmalarını isteyeceğim bundan dolayı biraz zorlayayım diyorum.

x-11 alacağına x custom alsan da, amfiyi bikaç ay sonra alsan, çok daha iyi olur. cort x custom ı sonra değiştirmek istemeyebilirsin bile çünkü.

dgunseli demiş ki:
yaklaşık 700 ytl param var. metallice ve kurban tonlarınde parçalar çalabileceğim, aynı zamanda solo gitar temellerini çalışabileceğim bir gitar ve amfi almak istiyorum. üzerine ekleme yapıp cort x-11 ve laney'in 35 watt efektli amfisi ya da marshallın 35 watt efektli amfisini almayı düşünüyorum. sizce seçimim iyi mi? yani peşin paraya iki parçayı birrden alıcam indirim yapmalarını isteyeceğim bundan dolayı biraz zorlayayım diyorum.

Adamım seçim senin.Yalnız ben de aynı yollardan geçmiş biri olarak keşke zamanında alsaydım dediğim bi pedalı almanı şiddetle önereceğim.EQ-EQ-EQ pedalı..Olmazsa olmaz abi.İstediğin gibi şekillendirebiliyosun tonunu.En sıradan ekipmana bi eq pedalı ekle çok daha tatminkar sonuçlar alırsın hiç merak etme..

eq pedalı derken? ya aslında şöyle bir durum var benim hiçbiyerde çıkıp konser verme gibi bi düşüncem yok sadece 2-3 sene boyunca teknik ve hız çalışmak istiyorum anca ondan sonra ciddi bir grup olayına girmek istiyorum.
bu arada yani elimdeki tek para bu bunun hepsini gitara verip amfi almazsam olmaz.

Epiphone Zakk Wylde Signature hakkında ne bilirsiniz arkadaşlar? Hastası oldum şahsen ve satın almak istiyorum... Ama işin kötü tarafı yazın elimde yaklaşık 3000 YTL'lik bir bütçe olacak ve elimde o kadar para varken 1200 ytllik bir gitar satın almak , daha iyisini almamak enayilik midir diye düşünüyorum... Ama dediğim gibi ,gitar hasta oldum...Zakk wylde'ın da hastasıyım zaten...Neler dersiniz?

Ayrıca Les Paul'lerle rahat solo atamazsın diyenler falan oldu...17. perdeden sonra başlayan gövde olayı yüzünden...

Bilenler aydınlatabilir mi?

dgunseli demiş ki:
eq pedalı derken? ya aslında şöyle bir durum var benim hiçbiyerde çıkıp konser verme gibi bi düşüncem yok sadece 2-3 sene boyunca teknik ve hız çalışmak istiyorum anca ondan sonra ciddi bir grup olayına girmek istiyorum.
bu arada yani elimdeki tek para bu bunun hepsini gitara verip amfi almazsam olmaz.

Ekolayzır pedalı olmadan istediğin tonu yakalaman çok zor adamım.Amatör bile olsan(ki ben de amatörüm)ekolayzır pedalsız çıkma yola...Keşke zamanında ne kadar yararlı bi alet olduğunu bilseydim :D

Holy_Bastard demiş ki:
Epiphone Zakk Wylde Signature hakkında ne bilirsiniz arkadaşlar? Hastası oldum şahsen ve satın almak istiyorum... Ama işin kötü tarafı yazın elimde yaklaşık 3000 YTL'lik bir bütçe olacak ve elimde o kadar para varken 1200 ytllik bir gitar satın almak , daha iyisini almamak enayilik midir diye düşünüyorum... Ama dediğim gibi ,gitar hasta oldum...Zakk wylde'ın da hastasıyım zaten...Neler dersiniz?

Ayrıca Les Paul'lerle rahat solo atamazsın diyenler falan oldu...17. perdeden sonra başlayan gövde olayı yüzünden...

Zakk Wylde hakkında bişe diyemem ama LPlerde 22.perdeyi bend yaptırmak her yiğidin harcı değil hakkaten...Sırf o yüzden PRS kasa gitar almıştım :D

Holy_Bastard demiş ki:

dostum bence musicman al arkadaş aldı daha yeni vallaha okadar bütçem olsa hiç düşünmem süper alet , mükemmel rahat bi klavyesi var.petrucci ve morse modeli tercihim olurdu.

evet mantıklı ekolayzır pedalı olayı :D bi düşüneyim ya. aslında ibanez ve cortla ilgili topicten sonra x11e eğilimim arttı. galiba o yönde bir seçim yapıcam.

dgunseli demiş ki:

200 ytl daha koy ibanez rgt 42 al x11 den çok daha iyi gitar , arkadaş sahnede kullanıyor , kullanımı çok rahat , edge 3 köprü var yekpare mis gibin.

The_Devils06 demiş ki:
Ama fender ilk gitar için ağır gelmez mi ben daha ilk çalacam bu işin eğitimini alacağım için şöyle ucuz bi gitar olursa iyi olur solak elektro msn: [email protected]

ne tarz yapıyosun ki.. ? eğer metal yapıcaksan fender alma derim. benim görüşüme göre fender blues gitarı.. bende bi kaç sene önce aldım squierin rahat bi klavyesi var teller dokunmatik.. ama artık yetmiyor. para sıkıntısı vardı bide. ama Squier var hem ucuz hem güsel tonları var. ayrıyetten benim düşüncem hani yeni başlıyorum ucuz bi gitar alıyım deme. çünkü gitar kötü olursa bi yere kadar ilerlersin. gitarın rahatlığı çok önemli. .
Squier i bi dene derim. ama biraz daha para biriktirmen gerekicek.

buyur link http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=390&gid=109

lacrimasband demiş ki:
arkadaşlar bu arada işin cılkını çıkaran marka fender-intel surf gitar.. yuh artık bu kadarı olmaz dedim ben..

görmeyenler için lin vermek istedim.. http://www.popgadget.net/2006/01/fender_and_inte_1.php
çok gereksiz olmuş bence , teknolojinin bk nu çıkartmak demek bu olsa gerek , bi buzdolabı markasıda üzerinde lcd tv olan bi model çıkarmıştı buda aynı onun gibi bişey.

lacrimasband demiş ki:
The_Devils06 demiş ki:
Ama fender ilk gitar için ağır gelmez mi ben daha ilk çalacam bu işin eğitimini alacağım için şöyle ucuz bi gitar olursa iyi olur solak elektro msn: [email protected]

ne tarz yapıyosun ki.. ? eğer metal yapıcaksan fender alma derim. benim görüşüme göre fender blues gitarı.. bende bi kaç sene önce aldım squierin rahat bi klavyesi var teller dokunmatik.. ama artık yetmiyor. para sıkıntısı vardı bide. ama Squier var hem ucuz hem güsel tonları var. ayrıyetten benim düşüncem hani yeni başlıyorum ucuz bi gitar alıyım deme. çünkü gitar kötü olursa bi yere kadar ilerlersin. gitarın rahatlığı çok önemli. .
Squier i bi dene derim. ama biraz daha para biriktirmen gerekicek.

buyur link http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=390&gid=109

Yok metal değil Alternatif rock evde çalmak için alacam yani oyalanmak için alacam gitarı vede ben solağım yani ilgin için teşekkürler.

Geri