Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

b.c. rich platinum pro series gitar kullanan varmı acaba?

beast model bir gitra buldum ikinci el çok temiz görünüyor ama emin olamadım, jackson almak için çıktım yola stoklarda kalmamış ikinci ellerin arasında bir beast gördüm baktım fena değil ama emin olamadım

internette araştırdığım kadarıyla bu gitarın neck-thru olması gerek ancak sap bolt on. licensed floyd rose var bc rich manyetikler var güzel tonu klavyesi var, kucakta çalarken bacağı acıtıyor ama sorun etmiyorum :D

sapında "platinum pro series " yazıyor
köprüde "licensed floyd rose"

ön tarafında görmekte zorlandığım bir çizikten başka kusuru yok

şimdi ben bu gitarı alırsam sağlam bi prosesor alıcam yanına, bu gitarı almazsam jackson rr24 alıcam ama ekipman sıkıntısı olucak

rr24, japon pro series orjinal floyd rose taş gibi evladiyelik gitar :D

A) japon rr24
B) Beast + vox tonelab (yada öle bişi)

neden?

arkadaslar aklımdakileri 4e indirmeyi basardım ..

Epiphone Goth G-400 = http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6180&gid=646

Epiphone Les Paul Studio = http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=3701&gid=646

Goth Collection Goth 1958 Explorer Siyah Elektro Gitar = http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=1566&k_id=5&kn=Elektro+Gitarlar

Cort Kx Custom = http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1448&gid=111

arkadaslar birde 2.el gitar alırsam marka model olarak ne önerirsiniz ?

arkadaslar 900 lira bütce ile alınabilecek sert karakterli en iyi solo gitar nedir ? önerilerinizi bekliyorum .. ( simdiden soyleyeyim ibanezlere cok sıcak bakmıyorum cok cok tamah edici birsey olmadıktan sonra .. )
( amfi olarak marshall'ın yada rolland'ın 15 v. larından birini alacagım pedal ve prossesoru bir arkadastan temin edecegim )

mikemccready demiş ki:
cezzars demiş ki:
jackson derim tek geçerim:)

bencede jackson ama gitarda kullandıkları agacların kalitsei aklımda soru isaretleri olusturuyor :S

tabiki gidip bir js30 aldımı elinde patladı demektir.Pro serisi e paran var ise usa:)

ha birde tarz önemli fender de güzel gider :)

prs de olur.Çok var ilanı daha detaylı yazmalı arkadaş.yapacağı tarzı falan belirt dostum

o zaman dediğim gibi paran var ise usa jackson , japon yapımı pro jacksonlar olabilir(dk2,dxmg,dkmg,dkmgt ,rr serisi) ve yine paran varsa esp derim.. ltd ye pek bulaşma tabi üst modelleri hariç.Gibson'ı unutmamak lazım tabiki bu arada

cezzars demiş ki:
mikemccready demiş ki:
cezzars demiş ki:

bencede jackson ama gitarda kullandıkları agacların kalitsei aklımda soru isaretleri olusturuyor :S

tabiki gidip bir js30 aldımı elinde patladı demektir.Pro serisi e paran var ise usa:)

prs de olur.Çok var ilanı daha detaylı yazmalı arkadaş.yapacağı tarzı falan belirt dostum

haha :D sert karakterli gitara fender önerisi :D harikasın dostum

mnsth demiş ki:
cezzars demiş ki:
mikemccready demiş ki:
cezzars demiş ki:

haha :D sert karakterli gitara fender önerisi :D harikasın dostum

sana sadece yazık diyorum dostum:) anladın sen

Metallica'nın Black Albumü hangi gitarlar ile kaydedilmiş ? Iron Maiden gitaristleri yıllardan beri hangi gitarları kullanıyorlar ? Bir google'dan arama yaptırın bakalım, neler öğreneceksiniz.

o adamların fenderlerinde ne manyetikler var biliyorsunuzdur sanırım. arkadas 900 liraya meksika yapımı fender bile alamaz. squer alabilir. ve ona takılan öyle bi manyetige de yazık olur.

Onlardaki manyetikten değilde arkadaki ekipmandan bahsetmek lazım. O kadar amfiyi rack'ı pedal'ı sanada bağlasalar senden de sert ton gelir.
Öyle devasa sistemli adam ne kullansa istediği tonu alır. Tartışmaya gerek yok.

800-900 arasında ikinci el Jackson yada Schecter marka bir gitar bence ideal seçim olur.

Geri