Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Slaytanic demiş ki:
100tane mesaji alinti yapmayi engelleyecek bir kural olmali okunabilirlik çok düsüyor sadece bazilarimiz seviyor diye

Ciddi olmak gerekirse sevmekten öte. Çok işe yarıyor. Örneğin sizin gibi alıntı yapılmazsa kim kime cevap vermiş takib edilemiyor. Ama bizimkinde kimin kime cevap verdiğini her okuyan anlayabiliyor. Yani bence siz de kullanmalısınız. İş olsun diye çıkarmamışlar bu alıntı olayını. ;)

Kaish demiş ki:
fender elektrogitarların iyi modellerinden kotu modellerine doğru yazarmısınız sağolun
Stratocaster-Telecaster-Nocaster-Jazzmaster-Jaguar-Showmaster-Toronado-Cyclone şeklinde bir sıralama yapılabilir ama bu hiçbir şekilde objektif olamaz.Çünkü gitarın modeli kadar önemli başka hususlarda var.Örneğin gitarın amerikan veya meksika üretimi olması.Üretim yılı,hangi seri olduğu(Custom ltd-Custom Artist-Classic-Sub Sonic-The American Deluxe-American Special-Highway 1-Aerodyne-Standard).İnsanların çoğunluğu Showmaster modeline Stratocaster'ın yanında üvey evlat muamelesi yaparlar fakat Showmaster Elite modeli Stratocaster Standard'ın neredeyse 4 katı fiyatına satılır.

thorax demiş ki:
Mrb arkadaşlar ,
Epiphone Del Rey almaya karar verdim
gitar gercekten cok hoşuma gitti , PRS kasası , 2 OBL Humbucker ı var , Tune-O-Matic köprü ve 24 perde falan filan...
kullanmış olan birileri , yorum yapabilecek birileri varsa gercekten sevinirim çünkü gitarın içime sinmesini istiyorum
şimdiden yorumlarınız için teşekkürler ,
herkese ii çalışmalar...

hiç kullanan birileri yokmu, kimsenin bir fikri yokmu arkadaslar!

rastansaga demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
100tane mesaji alinti yapmayi engelleyecek bir kural olmali okunabilirlik çok düsüyor sadece bazilarimiz seviyor diye

Ciddi olmak gerekirse sevmekten öte. Çok işe yarıyor. Örneğin sizin gibi alıntı yapılmazsa kim kime cevap vermiş takib edilemiyor. Ama bizimkinde kimin kime cevap verdiğini her okuyan anlayabiliyor. Yani bence siz de kullanmalısınız. İş olsun diye çıkarmamışlar bu alıntı olayını. ;)

alıntı birkaç mesaj araya girdiğinde anlam kazanır. benim demek istediğim hemen sorunun altına alıntı yaparak cevap verilme durumu.
burda kastettiğim sen değilsin yani genel olarak söyledim artı alıntının içindeki gereksiz bir ton laf çıkartılmalı bence.

eskiden sesi gayet iyiydi şimdi abuklaştı
gitarın sesinde bir anda bir boğukluk olmaya başladı neden olabilir?
tahminlerim;
1.gitarın potları paslanmıştır?(sanmıyorum gitar yeni)
2.kablo ezilmiştir?
3.elektrik problemi vardır?

Amfi Marshall MG30dfx, gitar Jackson EMG wr ,kablo uyduruk birşey.

Edit: Jacksonun J sini ufak yazmışım düzelltim ;)

Selam arkadaşlar,
Rock müzik için ibanezin hangi modellerini önerirsiniz? japon kore arasındaki fark ne bilen varmı?

GKN demiş ki:
eskiden sesi gayet iyiydi şimdi abuklaştı
gitarın sesinde bir anda bir boğukluk olmaya başladı neden olabilir?
tahminlerim;
1.gitarın potları paslanmıştır?(sanmıyorum gitar yeni)
2.kablo ezilmiştir?
3.elektrik problemi vardır?
Amfi Marshall MG30dfx, gitar Jackson EMG wr ,kablo uyduruk birşey.
Edit: Jacksonun J sini ufak yazmışım düzelltim ;)
Manyetikler aktifse pili değiştirip dene. Ton potu 0 değerinde olabilir. Manyetik yükseklikleri değişmiş olabilir? Switchte temassızlık olabilir. Kablo ezilmesi pek bişey yapmaz. Pot paslanmasına oksitlenme dersek genelde sadece çevirirken hışırtı yapar. Sabitken akımın iletileceği bir iletken kısım mutlaka bulunur. Hışırtı kontak spreyi ile çözülür. Ya da kablonda temassızlık, kopukluk vardır. Ya da ben bilmiyorum...

ilk elektro gitarımı alıyorum,daha önce de sizden yardım istemiştim ama bu kez seceneklerimi belirledim öyle geldim :) şöyle ki:

washburn n2 mi yoksa wr154 mü?lütfen cevap yazın,tavsiyelerinize ihtiyacım var.... :)

merhaba,bol miktarda Dunlop Jazz 3 penası (siyah)getirtme dusuncesindeyim.Bu işlemi en ucuza ve gumruk riski olmadan vs. internetten hangi siteden yapabilirim ? kaç pakete kadar gumruge takılmama şansı var ? Teşekkurler

daron_punk demiş ki:
MERABA ARKADAŞLAR
ÇOOOOK MUTLUYUM K-7 ALDIMMM YİİİİHUUUUUUU!!!!!!!!!
manyak bi alet ya akor sistemi dehşet A da kullanıom da!!!!!
2 les paul 1 jackson bi k-7 bıde elyapımı war ama k-7 baska digerlerının tonunu unutmaya basladım

Ya abi ağlamak istiyorum yaa..Ne kadara aldın.(Ben nezaman alabilecem şu aleti yaaa..) :cry:

LiLLian demiş ki:
ilk elektro gitarımı alıyorum,daha önce de sizden yardım istemiştim ama bu kez seceneklerimi belirledim öyle geldim :) şöyle ki:

washburn n2 mi yoksa wr154 mü?lütfen cevap yazın,tavsiyelerinize ihtiyacım var.... :)

n2 ye paran yetiyorsa durma al derim.wr-154 bende vardı n2 daha iyi gözüküyor ama alırken yanında işten anlayan biri olsun.

arkadaşlar bir arkadaşım aracılığı ile amerikadan gitar getirticem.ama karar veremedim.bir bar grubunda calıyorum.muse kurban gun n roses red hot.... kendi başımada metal calmaktan hoslanıyorum.bu tür müziklerin hepsini kaldırabilecek amerika fiyatı maximum 600 700 dolar olan bir gitar önerirmisiniz.artık bıktım şu külüstür gitarımdan.gitarın yapısından ağacın özelliğinden anlamıyorum.ben sadece cıkıp calıyorum.o yüzden gerçekten yardıma ihtiyacım var.marka model verirseniz burda da dener alırım.şimdiden teşekkürler

LiLLian demiş ki:

Yeni bi tartışma başlatmak istemem ama bence washburn ü boşver. Senin iyiliğine olur.

arkadaşlar uzun beyin fırtınaları çelişkiler fiyatlar vs den sonra kararımı verdim laney tt20 head alacağım acaba aramızda laney in lambalı modellerini denemiş hakkında yorum yapabilecek birileri varmıdır?
senkop dışında satan yer görmedim başka laney edinebileceğim satış noktaları nerelerde var
yardımalrınız bekliyorum

Geri