Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

cort stat 2 yada cort stat 3
yada cort m200
cort kx5 de olur
yada yamaha pasifica 112(ki harikadır) lerden birini al bence.
bu fiyatlar civarında floyd rose kilit sistemli gitarlara bakma bence,çünkü çok dandik oluyorlar(örnek:cort x6 washburn wr154) bunlardan uzak dur ağlarsın sonra =)

Yeni gitar alacak olup tavsiye isteyen arkadaşlara,

bence burda soru sormadan önce konuya bi göz gezdirin.Ben dün baştan sona okudum,60-70.sayfalardan sonra artık tekrar etmeye başlıyor herşey.Çünkü her gelen hiç konuyu okumadan 10 kere sorulmuş soruyu soruyor.Yanlış anlamayın da bu sizin için iyi,çünkü başlarda bu sorulara verilmiş ayrıntılı yanıtlar var,aynı sorular soruldukça yanıtlayanlar da sıkılmış olacak ki artık eskisi gibi yazmıyorlar :)

@gogostar,

sanırım manyetiğim gösterdiğin modelden,gerçi şekilden ne kadar anlaşılır bilemiyorum ama tıpatıp aynılar.

Valla ilginç bi soru oldu desem yeridir :) çünkü o her serinin içinde birbirinden farklı özellikte gitarlar var vasat kaliteden yüksek kaliteye kadar. biraz daha açarsan daha iyi olur mesela x serisinden şu gitarla , pro serisinden şu gitarı farkı nedir gibi.

Anaconda
bende o ali denen vatandaştan diğer soloisti alıcaktım blue ghost flame olanı, sitesinde okuduysan yeni gitar kokusu üstünde filan yazmıştı bende süper fiyat diyerek atlamıştım adamla iletişim kurdum filan gitarı almaya istanbula gittim gitarı getirdi denemek için bir açtım case i bütün hevesim kursagımda kaldı gitar 4 senelik ve ezikleri vardı yani yeni aldım kokusu üzerinde el değmemiş ayaklarının hepsi yalanmış, ama benim sinir olduğum en büyük nokta bilmiyormuş ayagına yattı, birde ben hiç görmemiştim onları filan dedi sonuç olarak yalancı bi insanla alışveriş yapmadım ha unutmadan 200 dolarda fiyat düştü ama güvenim kalmadı bi kere nese güle güle kullan ama internetten güvenipte görmeden alma derim
kolay gelsin....

@Lakhesis

Çok farklı gitarlar değiller RR3 te ek olarak daha tone düğmesi var 2 adet. Ve tone düğmelerinin etrafında bi adet pickguard tarzı bişey var.
Sanırım RR3 ün klavyesi daha ince. Aralarındaki fiyat farkı yurtdışı için çok değil 50-70$ arası bişey sanırım burda nasıl bilmiyorumda fiyatlar çok fark varsa rx10d tercih edebilirsin. Genelde alanlar memnun kalıyo diye biliyorum. Ama Rr3 le çok fark yoksa rr3 tercih et pro serisinin klavyeleri güzel oluyo gerçekten dk2 nin falan bi de azcık daha fiyakalı görünüş olarak :)

JediMaster-Revan demiş ki:
manyetik demiş ki:
slm,
ben elektro gitar alıcam fender squer tele nasıl bi gitar sert sesler falan varmı nasıl bişi :roll:

telecasterler sert ses vermezler...

kesin yargılarda bulunmayın. usa teleyi -modifiyesiz- 50w marshalla bağlayıp overdriveı kökleyip canavar gibi sert ton almışlığım vardır. uğraşılırsa squierden de sert ton alınır. örneğin mtv metallica iconda izledim, sum41 vokalinin elinde -gördüğüm kadarıyla- squier tele vardı ama metallica çalmaya uygun, sert distortion almıştı. dediğim gibi , uğraşmak lazım.

KaRaBaSH demiş ki:
manyetik demiş ki:
slm,
ben elektro gitar alıcam fender squer tele nasıl bi gitar sert sesler falan varmı nasıl bişi :roll:

kesin yargılarda bulunmayın. usa teleyi -modifiyesiz- 50w marshalla bağlayıp overdriveı kökleyip canavar gibi sert ton almışlığım vardır. uğraşılırsa squierden de sert ton alınır. örneğin mtv metallica iconda izledim, sum41 vokalinin elinde -gördüğüm kadarıyla- squier tele vardı ama metallica çalmaya uygun, sert distortion almıştı. dediğim gibi , uğraşmak lazım.

ama onda iki humbucker vardı. normal telecaster gibi değildi o.

KaRaBaSH demiş ki:
manyetik demiş ki:
slm,

Ben gerçek telecaster'dan bahsettim.Yani 2 fender single manyetikli olanlar.Onlardan thrash tonu falan çıkmaz.Çift humbuckerlı teleleri gerçekten tele sınıfına sokmuyorum ben.telenin twang tonunu vermiyorlar ki...

graffit demiş ki:
Anaconda
bende o ali denen vatandaştan diğer soloisti alıcaktım blue ghost flame olanı, sitesinde okuduysan yeni gitar kokusu üstünde filan yazmıştı bende süper fiyat diyerek atlamıştım adamla iletişim kurdum filan gitarı almaya istanbula gittim gitarı getirdi denemek için bir açtım case i bütün hevesim kursagımda kaldı gitar 4 senelik ve ezikleri vardı yani yeni aldım kokusu üzerinde el değmemiş ayaklarının hepsi yalanmış, ama benim sinir olduğum en büyük nokta bilmiyormuş ayagına yattı, birde ben hiç görmemiştim onları filan dedi sonuç olarak yalancı bi insanla alışveriş yapmadım ha unutmadan 200 dolarda fiyat düştü ama güvenim kalmadı bi kere nese güle güle kullan ama internetten güvenipte görmeden alma derim
kolay gelsin....

Gerçekten çok üzüldüm graffit :cry: ,gitar çalan ve gitarı seven biri için öyle bir durum kadar kötüsü olamaz.Hele o hevesi o kadar iyi biliyorum ki...Gerçekten üzüldüm.Bir de sen onca yol katetmişsin...

Adamın neden böyle yaptığını ben de tam anlamadım.Gitarların yapılış tarihlerini verse,yeni olmadıklarını söylese sitede,var olan hasarları da bildirse,eğer durum çok vahim değilse bu soloistler 1500dolar zaten eder,neden öyle yollara başvurmuş ben de anlamadım.

Tavsiyene uymaya çalışacağım,bundan önce de zaten o tavsiyeyi duymuştum çok ama demin de dediğim gibi o hevesi sen de ben de biliyoruz.Ne kontrol edip almak geldi aklıma,ne güvenmek.

Yanlış anlamanı istemem ,yalancı insanla alışveriş yapmak istemedim demişsin ama bana sorarsan,hazır 200 dolar da inmişken,alınırdı o gitar be. :roll: .Neyse umarım önüne daha iyi seçenekler çıkar,istediğin gitarı bulursun :)

KaRaBaSH demiş ki:
manyetik demiş ki:
slm,

Ben gerçek telecaster'dan bahsettim.Yani 2 fender single manyetikli olanlar.Onlardan thrash tonu falan çıkmaz.Çift humbuckerlı teleleri gerçekten tele sınıfına sokmuyorum ben.telenin twang tonunu vermiyorlar ki...

sum41 konusunda hakısınız, özür dilerim , ama "usa teleyi -modifiyesiz- 50w marshalla bağlayıp overdriveı kökleyip canavar gibi sert ton almışlığım vardır." demişim, modifiyesiz usa fender dediğim bildiğimiz 2 single lı teledir. doğru dürüst ekipmanla -ki 50 w marshall amfi çok müthiş bir ekipman sayılmaz tek başına- telecaster gibi bir gitardan metal tonu da alırsın, twang de.

Arkadaşlar elimdeki bi washburnden ses alamayınca arkadan açtım gitarı..ve volume,tone kadranı ve tremelo kolunun nerdeyse tüm kablolarının lehimli olduğu yerden koptuğunu gördüm,2-3 tanesi duruyodu..(komşu kullanıyodu :evil: ) Ankarada nereye götürmeliyim sizce? Evrenselmi Kıvılcımmı yada başka biyermi?? Bide sizce ne tutar ya?? :?

abi fender den vazgeçtim washburn almayı dusunuyorum x10 iyi mi?iş gorurmu tabi bide amfilazım buna dimi siz beni goturcek(yeni başlıyorum)şöle 350-400 milyonluk bi gitar yanına da 100-150 milyonluk bi amfi hadi size guveniorum bana yardımcı olun biraz.İMDAT!!!!!!!!

Geri