Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

arkadaşlar selam.elektro gitara başlayalı uzun süre oldu ama ağaçtanmış manyetiktenmiş felan pek anlamam.genelde türk rock dinlerim hatta hic yabancı dinlemem.yani duman,nev,gripin,gece yolcuları gibi.ilk gitarım cortg200 ve halende onu kullanıyorum.amfim marshall avtx20 hiç bi pedalım yok cunku anlamıyorum özelliklerini felan.uzun süredir çalışıyorum.adam gibi bi gitar ve amfi almak istedim.fender american telecaster rengi felan çok hoşuma gitti bu gitar calcagım muzik tarzınada uygunmus bazı arklar dedi.

Fender American Telecaster Elektro Gitar

Model Name American Telecaster®
Model Number 011-8400-(Color#) and 011-8402-(Color#)
Series American Series
Colors 3-Color Sunburst, add $50.00,
** 2-Color Sunburst, Ash, add $150.00 for Special Wood
Requirements, (Maple Fingerboard Only),
Black,
** Natural, Ash, add $150.00 for Special Wood Requirements, (Maple Fingerboard Only),
Chrome Red,
Vintage White,
(Polyurethane Finish)
Body Alder on:

3-Color Sunburst, Black,
Chrome Red,
Vintage White,
Swamp Ash Body on:

2-Color Sunburst, (Maple Fretboard Only)
Natural Finish, (Maple Fretboard Only)
Neck Maple, Modern “C” Shape,
(Satin Polyurethane Finish)
Fingerboard Rosewood (p/n 011-8400) or Maple (p/n 011-8402), 9.5” Radius (241mm)
No. of Frets 22 Medium Jumbo Frets
Pickups 2 American Tele® Single-Coil Pickups (Neck & Bridge)
Controls Master Volume, Master Delta Tone™
( “Delta Tone” system includes high output bridge pickup and special No-Load tone control)
Pickup Switching 3-Position Blade:

Position 1. Bridge Pickup
Position 2. Bridge and Neck Pickups
Position 3. Neck Pickup
Bridge American Tele with 6 Stainless Steel Saddles
Machine Heads Fender®/Schaller® Deluxe Staggered Cast/Sealed Tuning Machines
Hardware Chrome
Pickguard 3-Ply Parchment On:

3-Color Sunburst,
2-Color Sunburst,
Black,
Natural
Chrome Red,

3-Ply Black On:

Vintage White
Scale Length 25.5” (648 mm)
Width at Nut 1.6875” (43 mm)
Unique Features Rolled Fingerboard Edges,
Sharper ‘52 Style Body Radius
Strings Fender Super 250L, Nickel Plated Steel, (.009 to .042), p/n 073-0250-003
Accessories Standard Molded Case
Case Standard Molded Case
Introduced 6/2000
Notice Product Prices, Features And Specifications Are Subject To Change Without Notice

anlayana...özelliklerini fln yazdım.birde amfi olarak cok devasa deilde baya ses veren 100 vatt fln almak istiyorum yada 150- yani 100-300 vatt arası bşi önerebilirmisiniz.birde blues tarzı muzik icin bi kac pedal.bilmiyorum sacma oldu ama anlattıklarımı toparlayan arkadaşlar bşi desin işte.:)

370868.jpg

GVTFFB.jpg

Groove Tubes Fat Finger Guitar Sustainer

merhaba bu alet nedir bilen varmı yada ne işe yarar.aslında ne işe yaradığı belli adı üstünde de :D nereye takılır çözemedim.satch kullanıyomuş merak ettim :D

parmağı o araya koyuyosun bastırıyosun parmak küçülüyo herhalde akor basmakta zorluk çekenler için olabilir yani resimden gördüğüm kadarıyla:)

bu fat finger ağır, demirden bir şey. headstock a takılıyor. gitarın ağırlık merkezini değiştiriyor biraz. sustain vs konularda optimum sonuç alabilmek için headstockta takılacak doğru noktayı bulmak gerekiyor(deneyerek).

Onun cevabını bulunca bizede söyler misin? :) Ayrıca diğer marka köprü çeşitlerini nerden bulabiliriz; schaller,gotoh,wilkinson vs... Bir de edge-pro köprü olarak ayrıca satılıyor mu?

cunkı baktım yabancı sıtelerde bıle bulamadım bı ıkı yer var onlar da resım bıle koymamıs sakat yanı bıraz bı kac arkadas ble modıfıyeler yapmıslar bıze de soylesınler de bızler de yapalım:D

p36358h-4b6ef77447a616ea1dbc3192c6a7bf43.jpg

Şu sitede birşey gözüme takıldı.Bu fender memlekette 1000ytl üzeri satılan fenderlardan mı yoksa Squier denilen çakma fender mi?Fiyatı sadece 400$ zzounds ta fakat aynı sitede 1500$ a da fenderlar var.Kalitesi nasıldır bu gitarın.Tarz olarak blues ,jazz ,rock a gider bildiğim kadarıyla.

Fender Standart Stratocaster
alder body
mapple fingerboard
3 Standard Single-Coil Strat Pickups (Ceramic Magnets)
21 Medium Jumbo frets

emirizmir demiş ki:
p36358h-4b6ef77447a616ea1dbc3192c6a7bf43.jpg

Şu sitede birşey gözüme takıldı.Bu fender memlekette 1000ytl üzeri satılan fenderlardan mı yoksa Squier denilen çakma fender mi?Fiyatı sadece 400$ zzounds ta fakat aynı sitede 1500$ a da fenderlar var.Kalitesi nasıldır bu gitarın.Tarz olarak blues ,jazz ,rock a gider bildiğim kadarıyla.

Fender Standart Stratocaster
alder body
mapple fingerboard
3 Standard Single-Coil Strat Pickups (Ceramic Magnets)
21 Medium Jumbo frets

Squier değil de Fender yazışından ve 21 perde oluşundan Meksika yapımı bir fender olduğunu çıkarabiliriz.

Highwayler ve American Series stratlar 22 perdedir.

Squierlar için ise Affinity serisi 21 ve daha düşük kalite (Çin işçiliği), Standard serisi 22 ve nispeten daha yüksek kalite (Endonezya işçiliği, muhtemelen Cort fabrikası üretimi)

Merhaba Arkadaşlar ,
1 Sene İçerisinde İnşallah Kendime Bir Ibanez K7 Almak İstiyorum.Fakat Artık Bilindiği Gibi Bu Modeller Üretilmiyor.( Son Üretim 2005 )
Piyasada K7 Bulmak Zormu ?
Eksisi Artısı Neler ?

Geri