Hangi Ses Kartını\Cihazını Alsam Başlığı

Bu başlıkta da iki arada bir derede kaldığınız A mı B mi dediğiniz. Bir tavsiye ey bilenler dediğiniz. Alım sorularını cevaplamaya tartışmaya çalışacağız. Bunun şu özelliği nedir ne değildir tadında sorularımızı diğer bir başlık olan Ses Kayıt Cihazları ile iligil sorular\sorunlar başlığında yazıyoruz.

Sorularımızda mümkün olduğunca çok detay bulundurabilirsek bize yardımcı olmak isteyeceklerin işini kolaylaştırmış oluruz. Bütçe,amaçlar, beklentiler, gelecekteki genişleme düşünceleri vs.

İyi günler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçeyi de belirtirsen aslında daha yardımcı olabilirim. Firewire Solo misal oldukça yeterli bir karttır tek başına çalışıcak kişiler için.

Fazla bilgim yok bu kartlarla ilgili ama dahili kartımın soketleri bugün içine göçtü söktüm attım kendisini :) İyi, kullanışlı, epey gidebilecek harici bir kart almak istiyorum kayıt vs. için. Bir bilgim olmadığı için de şöylesi olsun böylesi olmasın diyemiyorum maalesef.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kastettiğim şey senin kartla ne yapmak istediğindi ihtiyacımız olan bilgi o. Gitar kayıdı ise sadece Black Box da alabilirsin yada Fast track tadında birşeyler. Pci olur diyorsan 1010lt. 150$ a fazla dediğin için sadece m-audio modelleri saydımda behringerin de var :D eğer istersen. M-audio nun yine pci ve 1010 dan daha ufak çözümleri var açıkçası bundan sonrası sana bakıyor kartları incele gözüne kestirdiklerini sor tekrar konuşalım.

M-Audio Firewire bilgisayara ne vasıtasıyla bağlanıyor? Firewire ile mi?

M-Audio Fasttrack USB'ye baktım bir de. Uygun ve güzel birşeye benziyor? Firewire solo ile çok fark eder mi aralarında kalite farkı?

PC'mde Firewire girişi olmadığı için Firewire Solo'yu kullanamayacağım gibi gözüküyor. Mac'im de firewire var ama onu herzaman kullanamıyorum kayıtlardaki yazılımların PC için hep. Sanırım Fasttrack'ı tercih edeceğim. Beni idare eder herhalde uzun bir süre? Yoksa Solo ayarında USB'li bir kart alsam daha mı iyi olur?

Bilgisayarına oldukça ucuz bir firewire arabirimi ekletebilirsin. O kadar da sıkıntılı bir durum değil yani. Fasttrack de idare ederde uzun süre kavramı kişiden kişiye değişir. Kalite beklentileri arttıkça daha iyisine yönelmek isteyeceksindir. Fasttrack Pro tavsiye ederim en azından illa Usb kalıcaksan.

Merhaba...

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6006&gid=1750 linkinde belirttiğim ses kartı ev kullanımı için nasıldır acaba? bir de en altta belirtilen Cubase LE, Cakewalk Sonar LE, vs. nin lisanslı programlardan farkı nedir. bir de mydukkan dışında penta yada boğaziçi gibi tedarikçilerden bu kartları edinebilme imkanımız var mıdır? (yeni toplanacak bilgisayara yıkacağım da o yüzden başka yerlerden alma imkanım yok :))

Ev kullanımı için iyi fakat üzerinde mic-pre yok. Bunu göz önünde bulundur.

Lite Edition ın kısaltması o. Asıl programın biraz daha kırpılmış versiyonları misal aynı anda daha az kanal destekliyor yada daha az özelliğe sahip gibi. Fakat bu seni korkutmasın ev kullanımı için yeter ve artar derecede imkana ve özelliğe sahipler yinede.

Bu yerlere sorman gerek bu tür kartları getirip getirmediklerini fakat genel olarak çok spesifik bir kesime hitap ettikleri için bilgisayar donanımı satan yerlerde pek bulunmaz bu tür cihazlar.

merhaba arkadaşlar, amfi, analog setup hayallerini bi kenara ittim, guitar rig'e heveslendim (parasal sebeplerden dolayı). şu anda gitarım ve bilgisayarımdan başka hiç bir cihaz/enstruman yok elimde (behringer uca202 aldım ama en kısa zamanda kurtulcam). Gitarı bilgisayara bağlayıp, guitar rig 3 ile live çalabilmem için gerekli en ekonomik cihaz(lar) hangileridir, neleri tavsiye edersiniz?

yardımcı olabilirseniz sevinirm, çok teşekkürler

Düşük latency ye ve high-z,yüksek empedanslı,enstrüman girişine sahip herhangi bir ses kartı ile isteğini gerçekleştirebilirsin.

arkadaslar benimde ses kartım iyi değil. guitar rig adlı programı belki bilirsiniz o programda iyi ses alamıyorum caldıgım notalar birkaç saniye sonra duyuluyor. guitar rig i en iyi sekilde çalıstırabilecek bir ses kartı önerebilirmisniz

Geri