Do re müzik kalitesizliği

Ortada bir konu ama şu günlerde keyfi olarak yapılan bir şey değildir emin olun ya da şöyle diyeyim daha açık olur; normal zamanda neydiler ki şimdi ne olsunlar?

@solitude71'in dediği gibi internet sitelerini güncellemeyi sadece font ve bir iki arayüz değiştirmek olarak yapan kurumlardan düzgün stok beklememek lazım. Fiyatlandırmaları da saçma. Mesela güncel örnek, şimdi sahibinden sitesinde şu gitarın 7000 liraya satıldığını gördüm. Schecter Hellraiser C-1 FR S Elektro Gitar (Black Cherry) | doremusic

Mesela şu gitar da bende var ve haliyle hellraiser'dan daha pahalı bir gitar. Schecter KM-7 FR-S Elektro Gitar (Lambo Green) | doremusic
Yani km'nin fiyatı normal girilmiş ama hellraiser'ın fiyatında saçmalamışlar. Bi ara aynı iki modelin fr'siz olanı fr'li olanından daha pahalıydı bu hellraiser'ın. Kısacası bu firmalardan internetten sipariş verirken iki kere düşünmek lazım. Bu günlerde mecbur veriyoruz, o yüzden çok da şey yapmamak lazım.

Ürün gerçekten stoklarında yoksa kargolama süresi uzuyor olabilir.
Ben sizinle yaşadığım bir deneyimi paylaşayım: Dore'nin bir mağazasına gitmiştim, çok ilgili bir amca vardı. Kendisine gitarları denemek istediğimi söyledim. Elime aldığım Gibson'larda bile paslı teller vardı. Sonuçta insanların gelip baktığı eline aldığı gitarlar. Paslı tel gitara da zarar veriyor senin imajına da. Yarın biri o gitarı internetten sipariş edecek.

Dore'nin bir mağazasına gitmiştim, çok ilgili bir amca vardı. Kendisine gitarları denemek istediğimi söyledim. Elime aldığım Gibson'larda bile paslı teller vardı. Sonuçta insanların gelip baktığı eline aldığı gitarlar. Paslı tel gitara da zarar veriyor senin imajına da. Yarın biri o gitarı internetten sipariş edecek.
derdini sil<eyim.webp

yeter ya valla yeter.... batsın kapansın bu Dore de herkes huzura ersin.

Dore müzik ile ilgili 2 gözlemimi söylemeliyim.

İnternet alışverişlerinizde bir problem yaşadığınızda sizinle muhatap olan bir kişi var, o gerçekten çok ilgili ve her firmanın bünyesinde isteyeceği türden birisi. Şirketin sahiplerinden biri de olabilir, işini sahiplenmiş biri de.

Bunun yanında diğer kişiler hayatından bezmiş, adeta zorla çalışan kişiler. Arayıp birşey sorduğunuzda konuşma tarzları falan insanı fitil ediyor. Müşterilerle iletişim kuran kişileri böyle umarsız kişilerden seçmeleri büyük talihsizlik. Hepsi öyle olmayabilir ama aralarında çok ilginç kişiler var. İşini zorla yaptıkları imajı veren kişiler.

İkinci olarak da dore müzik izmir alsancak şubesinden bahsetmek istiyorum.

Hemen yanında zuhal müzik var. İçerisi gırla insan ve içeride olmak sizi rahatsız etmiyor çünkü ilgili alakalı güler yüzlü kişiler var.

Ama dore müziğe bir gidiyorsunuz içeride bir kasvet. Muhtemelen herkes bunu hissediyor olacak ki hemen yanı başındaki zuhal müzikte içeride kalabalık insan grubu varken dore müzik bomboş. Bir ürün soruyorsunuz surat ifadesi cevabını al ya satın al ya git der gibi. Öyle acaip negatif bir havası var dore müziğin.

Bu yüzden mecbur kalmadıkça dore müzikten alışveriş yapmıyorum. Bayisine girmiyorum çünkü 2 yada 3 kere gittim ama hep aynı duvar kişiler. Adamlar satmak istemiyor gibiler.

Dore bu personelle kazanacağının belki üçte birini kazanamıyor çünkü arkadaşlarım da aynı fikirde. Bu güne kadar dükkandan alacağım ihtiyaçlarımı hep dore dışındaki yerlerden temin ettim. Tek sebebi oradaki ilgisizlik alakasızlık ve güleryüz eksikliğiydi.

İş sadece distribütör olmakla bitmiyor.

Dore müzik ile ilgili 2 gözlemimi söylemeliyim.

İnternet alışverişlerinizde bir problem yaşadığınızda sizinle muhatap olan bir kişi var, o gerçekten çok ilgili ve her firmanın bünyesinde isteyeceği türden birisi. Şirketin sahiplerinden biri de olabilir, işini sahiplenmiş biri de.

Bunun yanında diğer kişiler hayatından bezmiş, adeta zorla çalışan kişiler. Arayıp birşey sorduğunuzda konuşma tarzları falan insanı fitil ediyor. Müşterilerle iletişim kuran kişileri böyle umarsız kişilerden seçmeleri büyük talihsizlik. Hepsi öyle olmayabilir ama aralarında çok ilginç kişiler var. İşini zorla yaptıkları imajı veren kişiler.

İkinci olarak da dore müzik izmir alsancak şubesinden bahsetmek istiyorum.

Hemen yanında zuhal müzik var. İçerisi gırla insan ve içeride olmak sizi rahatsız etmiyor çünkü ilgili alakalı güler yüzlü kişiler var.

Ama dore müziğe bir gidiyorsunuz içeride bir kasvet. Muhtemelen herkes bunu hissediyor olacak ki hemen yanı başındaki zuhal müzikte içeride kalabalık insan grubu varken dore müzik bomboş. Bir ürün soruyorsunuz surat ifadesi cevabını al ya satın al ya git der gibi. Öyle acaip negatif bir havası var dore müziğin.

Bu yüzden mecbur kalmadıkça dore müzikten alışveriş yapmıyorum. Bayisine girmiyorum çünkü 2 yada 3 kere gittim ama hep aynı duvar kişiler. Adamlar satmak istemiyor gibiler.

Dore bu personelle kazanacağının belki üçte birini kazanamıyor çünkü arkadaşlarım da aynı fikirde. Bu güne kadar dükkandan alacağım ihtiyaçlarımı hep dore dışındaki yerlerden temin ettim. Tek sebebi oradaki ilgisizlik alakasızlık ve güleryüz eksikliğiydi.

İş sadece distribütör olmakla bitmiyor.

Ankara Meşrutiyet mağazasında da aynı durumu bir kaç kez yaşadım.10 kez gittiysem 3 kez çok ilgili kişilere denk geldim.Bu yüzden ufak ihtiyaçlarımda sürekli küçük mağazaları tercih ediyorum.

Yanlış anlaşılmasın karalama yapmıyorum, belki ben çalışanların sıkıntılı bir gününe, yoğun bir gününe denk gelmişimdir.Fakat ben de buna benzer bir sektörde daha ağır şartlarda günümün yarısını insanlarla ilgilenerek geçirdim.Nihayetinde meslek olduğundan dolayı insanlara verebileceğin en iyi hizmeti vermek zorundasın.

İşini sevmiyorsan, insanlarla iletişimini sağlıklı kuramıyorsan bence yapma daha iyi.Aynı şekilde başka mağazalarda da defalarca denk geldim.Luthierlerde de...Bu tip insanlar nedense müzik sektöründe çok yaygın durumdalar.Bu beni açıkçası çok üzüyor.

Geri