Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

rocker_hawk demiş ki:
Arkadaşlar bende Fender highway strat var, zoom 505II yi değiştirmek istiyordum da fenderdan sonra para kalmadı pek 😆 Grup olarak kurban, metallica, duman, nirvana, Iron maiden, pentagram vs. çalıyorum. Öncelik olarak distortion ve delay pedalı gerekli.300-350 ytl ye çıkabilirim en fazla bu pedallar için. Wah ı daha sonra almayı düşünüyorum.Bunların dışında bana gerekli olablecek başka pedallar var mı?(chorus, eq vs)

abi naaptın ya o gitarı zoom 505 e bağlayıp nası kıydın 🙂

thepky demiş ki:
Arkadaşlar aşağıda yazacağım pedal ve processorleri kıyaslarsanız sevinirim.
Pedallar
Morley Bad Horsie 2 Wah Pedal
Dunlop Zakk Wylde Signature Wah Pedal
Ibanez Whipping Demon Wah Pedal

WD7 bugüne kadar denediğim ve kullandığım en iyi wah pedalı. Yukarıdaki diğer iki wah'la kıyaslayamam ama Morley ve CryBaby'nin klasik modelleriyle WD7'yi kıyaslarsam eğer, WD7'yi ikisine de tercih ederim. Foot Switch ve Auto Switch + Auto-Off Delay zamanlayıcısı geçişleri ile pedalı istediğin gibi kullanabiliyorsun, CryBaby veya Morley gibi. Pedalın özelliklerine göz atmak için pdf. halinde bulabileceğin kullanım klavuzuna bamanı tavsiye ederim, hangi ayar ne işe yarıyor güzel bir şekilde anlatılmış orada. Bence fiyatına göre harika bir pedal.

arkadaşlar gitar pedalları ve prosesörleri hakkında hiçbir bilgim yok.iksinin arasındaki fark nedir?ve hangisini almalı?4 gün içinde bi marka belirleyip almam gerek.fiyat konusunda pek problem yok.boss gt-8 i ve pod xt live ı önerdiler.acil yardım ederseniz çok sevinirim..

halilpazarlama demiş ki:
rocker_hawk demiş ki:
Arkadaşlar bende Fender highway strat var, zoom 505II yi değiştirmek istiyordum da fenderdan sonra para kalmadı pek 😆 Grup olarak kurban, metallica, duman, nirvana, Iron maiden, pentagram vs. çalıyorum. Öncelik olarak distortion ve delay pedalı gerekli.300-350 ytl ye çıkabilirim en fazla bu pedallar için. Wah ı daha sonra almayı düşünüyorum.Bunların dışında bana gerekli olablecek başka pedallar var mı?(chorus, eq vs)

abi naaptın ya o gitarı zoom 505 e bağlayıp nası kıydın 🙂

O kadar para verdikten sonra metal zone alacak kadar bile param kalmadı 😢 😆 Saydığım gruplar için pedal önerebilir misiniz??

sschlange demiş ki:
arkadaşlar gitar pedalları ve prosesörleri hakkında hiçbir bilgim yok.iksinin arasındaki fark nedir?ve hangisini almalı?4 gün içinde bi marka belirleyip almam gerek.fiyat konusunda pek problem yok.boss gt-8 i ve pod xt live ı önerdiler.acil yardım ederseniz çok sevinirim..

bence sen ikisinide alma. biraz araştırma yap prosesör nasıl kullanılır ne işe yarar bi öğren zaten gidip yarın alsan uzun bi sure nimetlerinden yararlanamıyacaksın hatta belkide beğenmeyip satmaya kalkacaksın o yüzden bi süre kullanan arkadaşlarınla görüş ince detaylar hakkında bilgi al. hatta çok ucuza bi multi effects prosesor al onla kendini geliştir sonra tam istediğinin karşılığını verecek profesörü seçebilirsin. bu şeklide herkes kendi fikrini söyleyecektir buda senin kişisel zevklerinle çelişebilir.

arkadaşlar boss gt 8 ve pod xt live hakkında konuşsak biraz da?
ben bu pedallar arasında kaldım da...
podun biraz daha eski olmasına takıldım ben boss daha yeni çıktı teknoloji açısından daha mı iidir acaba?
normal bir ritm gitaristim;temiz bir clean,güzel bir od,sert bir distortion ve wah my benim ihtiyaçlarım..
ayrıca whammy de kullanıyorum
pod da whammy var mı?

arkadaşlar bende boss ds-2 aldım (ilk pedalım) ama tonunu tam yakalayamadım ve satmak üzereyim...acaba bu ds-2 serisine bağlı bir şeymi...tam anlıyamadım...ayrıca disst efekt olarak ds-2 yerine ne alayım...(tarz olarak guns roses,black sabbath,metallica..vb grupları seviyorum)

ds serisini ben de pek sevemedim daha gain li sert tonlar istiyorsan mt2(metal zone) veya md2 (mega dist) denemelisin...
bu pedallar işini görecektir..

suphiba demiş ki:
arkadaşlar boss gt 8 ve pod xt live hakkında konuşsak biraz da?
ben bu pedallar arasında kaldım da...
podun biraz daha eski olmasına takıldım ben boss daha yeni çıktı teknoloji açısından daha mı iidir acaba?
normal bir ritm gitaristim;temiz bir clean,güzel bir od,sert bir distortion ve wah my benim ihtiyaçlarım..
ayrıca whammy de kullanıyorum
pod da whammy var mı?

xt live de whammy yok. ama internetten yamulmuş whammy efekti bulabilirsin. bulmuştum zamanında pek işlevsel değildi. whammy ufkumu genişleten 2. alettir 1.si ne mi? mesa boogie triple rectifer...

v3.01 güncellemesinde whammy oldugu söyleniyo pod için ,dediklerine göre de bayaa işlevselmiş...
aynı şeyden mi bahsediyorsun acaba?
çünkü bi de "bender" die dandik bişey varmış..ancak pod un kendi sitesinde efektler arasında "digitech whammy" die de yazıyor...

suphiba demiş ki:
v3.01 güncellemesinde whammy oldugu söyleniyo pod için ,dediklerine göre de bayaa işlevselmiş...
aynı şeyden mi bahsediyorsun acaba?
çünkü bi de "bender" die dandik bişey varmış..ancak pod un kendi sitesinde efektler arasında "digitech whammy" die de yazıyor...

efektler arasında yazıyor evet. orda yazan "digitech whammy pitch effect" in karşılığı bender dediğimiz efekttir.
line6 son upgrade'inde demiş ki:
PODXT VERSION 3 FEATURES

STOMPBOX EFFECT MODELS:

Bass Overdrive (based on* Sans Amp Bass Driver)
Bronze Master (based on* Maestro® Bass Brassmaster)
!!!Bender (pitch bend effect)!!!
Sub Octaves (synth effect)

kullanışlı ve uzun süre sağlam kalıcak bir wah pedalı istiyorum. Morley bad horsie denedim ama biraz dijital geldi sanırım cry baby'e yönelicem, daha önce rp100 ve aria gibi kötü vah tecrübelerim oldu fikirlerinizi almak istiyorum.

Ozzfish demiş ki:
kullanışlı ve uzun süre sağlam kalıcak bir wah pedalı istiyorum. Morley bad horsie denedim ama biraz dijital geldi sanırım cry baby'e yönelicem, daha önce rp100 ve aria gibi kötü vah tecrübelerim oldu fikirlerinizi almak istiyorum.

Ibanez WD7'yi tavsiye ederim. En azından CryBaby'nin yanında mutlaka WD7'yi de bir dene, çok başarılı bir wah pedalı.

mrb arkadaşlar
bende 12 watt washburn bad dog amfi, digitech rp50 prosesör, oscar schmidt gitar var (modelini bilmiyorum) tonlar bana sönük geliyor, daha da önemlisi, neredeyse gitarın sesi kadar arkadan gürültü geliyor, bu benim son zamanlarda sinirimi oldukça bozmaya başladı. çok fazla bütçem yok, bu yüzden bir mt2 almayı düşünüyorum. birkaç sorum olacak:
1)rp50 yle beraber kullanırsam (rp50'nin çıkışına mt2 takarsam) mt2 nin sesi bozulur mu ( sonuçta amfiye giden ses dijital olacağından soruyorum)
2)eğer beraber kullanırsam benimki gibi küçük amfilerde çok önemli olan rp50'nin kabinet modellemesini ve gürültü filtresini kullanabilir miyim?
3)mt2 almaya değer mi yoksa bu aletlerle ses çok değişmez mi diyorsunuz (evde çalıyorum bunu göz önünde bulundurun aşırı bir değişiklik beklemiyorum, ton biraz daha sert ve dolgun olsun yeter)
4)gürültü azalır mı?
kısa sürede cevap yazarsanız sevinirim.

rp 50 nin yanına bir analog pedal daha takarsa dip gürültü büyük ihtimalle daha da artacaktır(zamanında bir arkadaşım çok denedi de neyazıkki)
ancak evde kullanıyorsan rp yi çıkarıp sadece mt ile bile çok güzel ytonlar elde edebilirsin
gürültü mutemelen gitarınla ilgili(yani pek azalmaz🙁)
dip gürültü amfiden mi gitardan mı onu bilmek lazım
amfidense deişmez
gitardansa topraklamaya bi baktırırsın geçebilir..
umarım yardımcı olabilmişimdir..

suphiba demiş ki:
rp 50 nin yanına bir analog pedal daha takarsa dip gürültü büyük ihtimalle daha da artacaktır(zamanında bir arkadaşım çok denedi de neyazıkki)
ancak evde kullanıyorsan rp yi çıkarıp sadece mt ile bile çok güzel ytonlar elde edebilirsin
gürültü mutemelen gitarınla ilgili(yani pek azalmaz🙁)
dip gürültü amfiden mi gitardan mı onu bilmek lazım
amfidense deişmez
gitardansa topraklamaya bi baktırırsın geçebilir..
umarım yardımcı olabilmişimdir..

topraklamayla ilgili olan gürültüyü elimi gitardan çekmeden çözmeye çalışıyorum, ama yine de gürültü var, dediğine göre sanırım sorun amfide 🙂

amfi tamir edilebilir mi yoksa yeni amfi almamı mı tavsiye edersin, 300 ytl'ye kadar amfiye verebilirim, ne tavsiye edersin? ayrıca rp50 de gürültüye sebebiyet veriyor olabilir mi? (bozuk mu diye sormuyorum aletin gürültülü olduğunu duymuştum ondan soruyorum)

çok teşekkür ederim arkadaşım...

rp 50 pek kalite bi alewt deildir(yermek için sölemyorum yanlış anlama)ancak yine de gürültü yapmaz
clean tonlarda da dip gürültü oluyo mu yoksa drive lı tonlarda mı oluyor sadece?
elini çekmek pek çözüm olmayabilir
gitarın volume potunu kapatınca geliyorsa amfidendir..
bir de başka bir gitarla denemeye çalış...
ben bad dog amfiyi de pek beenmiyorum (hep ters konuşuyorum sanırsam) marshal mg serisi 15 wattlık amfiler var ev için gayet uygun(belki drive ları syesinde mt 2 yi almayabilirsin bile..)

Geri