Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Zoom G2-1U kullanan oldu mu? Olduysa memnun mu? Tavsiye eder mi? Etmez mi? Neden?

G21u_slant_web.jpg

selam,

zoom g2.1u aldım yakın zamanda...
320 YTL meşin
birtek laylay da var...her ne kadar stoktan olmasını istediysemde...
elerinde kalan ..standakini verdiler..
yenilik olarak bilgisayara bağlanabilir olması..önemli herelade....
"cubase le" programı yanında...
efekt olarak yeterlidir heralde...
bende yeniğim pedal konusunda...
bir demo yaptım...15 mb -1:29 dakika
tam performans bu değildir...

http://w12.easy-share.com/846373/1170788973-a310bf4546347177c5e88c1d49757775

Hoşçakalın

Selamlar Metal calıyorum bir chorus almam gerek, az biraz araştırdım EHX SmallClone gozume carptı millet cok övmüş, sitelerindeki en begendigim demolar da Marshall RG1'inkiler oldu... Boss, Digitech (özellikle multivoive chorus birsuru moduyla dikkatimi çekti) falan da uygun fiyatlı geldi ama hiç kullanmadım etmedim bilmiyorum işte...

Bana uygun bir chorus onerebilir misiniz?? 100 dolara kadar cıkabilirim...

Marshall SV-1 benim hoşuma giden bir chorus pedalıdır. İstersen bir dene, $100'dan biraz daha fazladır herhalde ama.

Digitech'in de "X Series" pedalları oldukça güzel, hoş pedallar. En büyük dezavantajı sesi hissedilir ölçüde dijitalleştirmesi.

Flareos demiş ki:
Abi marshall'ın sitesinde goremedim... uretimden falan kaldırıldı sanırım sv1. tunelde falan denemek için bulabilir miyim...

Bence Tünel'de biraz soruştur, genelde stoklarda kalmış oluyor SV-1. Ankara Zuhal'de vardı mesela geçenlerde, onlar da İstanbul'dan getirttiklerine göre...

kenna demiş ki:
Behringer pedalların kaliteleri hakkında bilgisi olan var mı?

TO800 (TS808) ve GDI21 (GT2) kullanıyorum, ikisi de çok başarılı klonlar. Orjinallerine yüzlerce dolar vermek yerine bu klonları almak ucuz ve tatmin edici bir çözüm bence.

Ama; Equalizer, Phase Shifter, Chorus ve bazı overdrive pedallarını önermiyorum Behringer'in, başarılı klonlar değiller kesinlikle. Biraz daha para vererek Boss, Digitech, Marshall, Ibanez gibi markaların pedallarını almak çok daha mantıklı. Hele Phase Shifter'ı gerçekten çok başarısız. 2007 NAMM'da tanıtılan yeni modeller hakkında bir bilgim yok ama.

http://www.behringer.com/02_products/musicalinstrument_index.cfm?lang=ENG

Arkadaşlar yeni prosesör alacağım, ama karar veremedim. Digitech rp80 veya V Amp 2 almayı düşünüyorum, hangisi daha iyidir. pedalı sahnede kullanacağım, blues, smooth jazz çalıyorum. V Amp 2 deki tonlar arası geçişler çok mu yavaş. Daha once rp50 kullandım ve hızından memnun oldum, Siz hangisini tavsiye edersiniz?

PeeDee demiş ki:
Arkadaşlar yeni prosesör alacağım, ama karar veremedim. Digitech rp80 veya V Amp 2 almayı düşünüyorum, hangisi daha iyidir. pedalı sahnede kullanacağım, blues, smooth jazz çalıyorum. V Amp 2 deki tonlar arası geçişler çok mu yavaş. Daha once rp50 kullandım ve hızından memnun oldum, Siz hangisini tavsiye edersiniz?
V-Amp 2 debir tondan başka bir tona geçerken 1 sn kadar beklemek zorunda kalıyorsun. Birde bu bekleme sırasında ses biraz bozuluyor. Fakat rp-80'e göre ses olarak çoook daha iyi olduğunu garanti edebilirim. İki aletide kullandım zamanında. Rp-80 oyuncak gibi kalır. V-Amp 2 yeri geldiğinde gerçekten çok kaliteli tonlar alınabilen bir processordur. Gecikmenin dışında bozulması ihtimali biraz daha fazladır sadece. O yüzden V-Amp 2 alacaksan sıfırını ve garantilisini almanı tavsiye ederim. Pişman olmazsın.

arkadaşlar ben uzun süre gt8 mi yoksa analog mu diye düşünürken sonunda analog kurmaya karar verdim. Yani boss metal zone, cs3 compression sustainer, ns2 noise suppressor, dunlop gcb95 wah alıp sonuna da equalizer ve delay,flanger,chorus efektlerini felan almak açısından digitech rp150 bağlamayı düşünüyorum. sizce bu şekilde bir setup verimli olur mu? ve bi sorum daha şu ki noise suppressor ile compression sustainer birarada kullanılabilir mi? malum ikisi zıt işleri yapıyorlar denebilir. ve bir de güzel clean tonlar alabilmek için rp150 yetermi yoksa onun için de başka analog mu almalıyım. bu set için şu pedalı da eklesen daha iyi olur, şuna gerek yok vs. gibi önerileriniz de olursa çekinmeyin kendi setupınız gibi davranın 😀 bana bu hususlarda yardımcı olabilirseniz sevinirim. çünkü analog setup konusunda pek deneyimim yok ve pedalları amerikadan getirteceğim için deneme şansım da pek olmayacak. şimdiden teşekkürler.

ben de gt8 almayı düşünüyordum ama sonra biraz araştırdım konserlerde iyidir de kayıtta felan doğru dürüst ton alınmaz, analogun yerini hiçbişey tutmaz deniyo. bilmiyorum gt8in kayıtta zayıf olmasının aslı var mı gerçekten. aslında gt8i hem taşıması, kurması felan da kolay olur. hem de şarkı esnasında tek tuşa basarak birden farklı bir efekt düzenine geçmek de mümkün. işte en büyük handikapım efektler arasında geçiş kolaylığı. bu arada tam ve düzgün bir analog setupa örnek verebilirmisiniz. tercihan boss.

açıkçası ben boss pek sevmem 🙂 tam ve düzgün bir setup kelimesindende kişisellik akıyor 🙂 bana göre süper olan sana göre çok dandik olabilir. o yüzden ö.m. yaptığın tarzı ve ne gibi bir ton istediğini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım. gt8 canlı performanslarda gerçekten çok kolaylık sağlar. kayıt sırasında falanda abartıldığı gibi kötü bi mahlukat değildir 😉 hatta kim abarttıysa biraz haksız bence. Katıldığım nokta ise gt8 sonuçta dijital bir alet ve analog pedalın sıcaklığını vermiyor. Fakat düzgün ayarlarla bazen dijital olduğunu unutturabiliyor 🙂

Geri