Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Re: Cort X-6

Metallica01 demiş ki:
0'ı 300$ a olan cort x-6 almayı düşünüyorum sizce alıyım mı? 1 seneden beri klasik gitar çalıyorum ne önerir misiniz? 2. el gitar lüften önermeyiniz. 350$ geçmeyecek 0 el gitar varsa bundan daha iyi yazarsanız sevinirim.Metal müzik dinliyorum ve yapmak istiyorum ona göre birşey yazarsanız sevinirim ayrıca x-6 iyi olduğunu düşünmezseniz.

P.S. : aratınca yeteri kadar bilgi alamadığım için tekrar yazdım :D

300$'a ikinci el x-11 bulabilirsin, her yönüyle daha tatmin edicidir.. yakın zamanda 320$'a vardı bitane alım satım da.. ;)

megadeth, SRV müzikte birçok tür fender bulabilirsin, çoğu 2. el olmak üzere ama en azından yediğin kazığı küçültmüş olursun. :) şaka bi yana fenderlerin eski modelleri kesinlikle yenilere 10 basar, ben fender alacak olsam 2. el alırım.

Arkadaşlar, ben jtm 60 almayı düşünüyorum 2. el, ama bunun iki hoparlörlü 2x30 versiyonu var bir de tek hoparlörlü 1x60 versiyonu var, konserlerde mikrofonlayarak hangisinden daha iyi verim alabilirim, ve neden?

StratoMaster demiş ki:
muttalip demiş ki:
arkadaş dün orjinal usa fender strat aldı üst manyetikte korkunç bir gürültü var bende mexico strat var ondada acayip bir gürültü var..bu stratlardaki gürültü nasıl gider..ben benim gitara seymour duncan almayı düşünüyorum...acep alsam gidermi..

Anlaşılan stratların ne olduğunu tam bilmeden bu işe girmiş senin bu arkadaşın. Enteresan :!:

Bir tane duncan manyetiği yok.

ne alaka ben bir tane seymour duncan manyetik mi var yazmışım,ayrıca stratların ne olduğunu biliyorum.ilk stratımı 93 te almıştım...dip gürültüsü nasıl gider sual o..cevap ?

KaRaBaSH demiş ki:
Arkadaşlar, ben jtm 60 almayı düşünüyorum 2. el, ama bunun iki hoparlörlü 2x30 versiyonu var bir de tek hoparlörlü 1x60 versiyonu var, konserlerde mikrofonlayarak hangisinden daha iyi verim alabilirim, ve neden?

gene güme gitti mesaj, bilen bir arkadaş cevap veremez mi?

Kıvılcımda rgt 42 750$ rg450 de 950 $ dı ben en son baktığımda rg 450 nin japon olduğu düşünülürse fena fiyat değil aslında, birde yeri gelmişken sorim bu 450 lerle 1550 ler arasında ne fark var akort burgularına kadar aynılar

graffit demiş ki:
Kıvılcımda rgt 42 750$ rg450 de 950 $ dı ben en son baktığımda rg 450 nin japon olduğu düşünülürse fena fiyat değil aslında, birde yeri gelmişken sorim bu 450 lerle 1550 ler arasında ne fark var akort burgularına kadar aynılar

İşçilik, ağaç sertliği, aksam kalitesi ve manyetik kalitesi.

Geri