Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

birkere zaten denemeden gitar almak yanlıştır. o gitarın klavyesinin sana uygun olacağını kimse iddia edemez. burdaki mağazaları dolaş birkaç gitar dene beyendiğini sipariş et.
bu arada zaten herkes distortionları iyi ama cleanleri de iyi olan gitar arar.
artı jacksonların distortionu iyi orası kesin demişsin bence hiçte kesin değil! kendi ürettikleri manyetikler teneke gibi geliyor bana.
seni ibanez rahat ettirir onların sapları ince ve rahat oluyor genelde

ya şu soruyuda hemen aradan çıkartı verseniz

şimdi ibanez rg370dx ile ibanez rg370b arasında nasıl bi fark varki. bide ibanez rg370dx in suanki fiyatı kesin olarak nedir.

bide japon malı yada çin malı olmasına dikkaet ediyimmi

txh

Reeve demiş ki:
cavo demiş ki:
jackson ın distortionları iyi orası kesinde peki clean tone u nasıldır acaba bu meretlerin

Jacksonın fabrika çıkışlı pasif manyetikleri cleanlerde gayet başarılı.. hatta randy rhoads ps-37nin bile cleanleri çok tatlıdır

Ben buna pek katılmıyorum, güzel şeyler yakalanabiliyor o manyetiklerle ama çok iyi değil bence. Yani yine sadece metal müziğe gidecek şeyler oluyor gibime geliyor benim. Anma şahsen zaten hummbuckerlardan çıkan clean tonları pek beğenmeyen birisiyim, clean tone = single manyetik benim için, ya da singleların kombinasyonları 🙂

Slaytanic demiş ki:
artı jacksonların distortionu iyi orası kesin demişsin bence hiçte kesin değil! kendi ürettikleri manyetikler teneke gibi geliyor bana.
seni ibanez rahat ettirir onların sapları ince ve rahat oluyor genelde
Çaldığın gitarla da alakası olabilir onun, bunu bu başlığa bir kere daha yazmıştım sanırım ama, ben o manyetiklerle gayet yumuşak karakterli ve yüksek gainli tonlar yakalayabiliyorum şahsen 🙂

kelle demiş ki:
ya şu soruyuda hemen aradan çıkartı verseniz

şimdi ibanez rg370dx ile ibanez rg370b arasında nasıl bi fark varki. bide ibanez rg370dx in suanki fiyatı kesin olarak nedir.

bide japon malı yada çin malı olmasına dikkaet ediyimmi

txh
370b ile ilgili pek bir bilgi yok internette ya da ben bulamadım ama çok temel farklılıklar olmasa gerek. Rg 370i Türkiye'de 450-500 dolar arasına bulabilirsin sanırım. Bir de bir gitarın nerede üretildiğine kesinlikle dikkat etmelisin bence, çünkü üretildiği yere göre gitarın kalitesi, gitarın işçiliği değişiyior. Ve ben şahsen kore malı gitarları pek beğenmiyorum, açıkçası rg 370dx'i de pek beğenmiyorum, bir arkadaşımda var, o gitarın sıfırını almak yerine 2. el japon yapımı çok daha iyi bir gitar alabilirsin bence...

rastansaga demiş ki:
Jackson'un da hint malı gitarları var diye biliyorum. Bide Marshall amfilerin.

Jackson'ın js serileri "crafted in India" oluyor 🙂 Onun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum ama şahsen :mrgreen: Bir de galiba 2000 ya da 2001 yılında bir kısım JAcksonlar Hindistan'da üretilmiş sonra tekrar hepsi Japonya'ya alınmış...

Ayrıca MArshall'ın da son dönemde mg... serilerinin büyük bir kısmı Hindistanda üretiliyor diye biliyorum...

DrB nickli arkadaşımıza özelden asağıdakileri yazdım.bana cevap olarak buraya yazmamı söyledi.bence haklı.herkesin görmesi daha iyi olacak.aynen yazıyorum....

merhaba.öncelikle forumda girdiğin bircok entry i okudum.cok geniş bir bilgiye sahipsin.sana bu yüzden saygı duyuyorum.sana daha öce sorduğum soruyu tekrar sorucam bilginden bir şüphem yok ama emin olmak istiyorum.sonucta bu parayı cok uzun sürede biriktirebildim.ve en yararlı sekilde kullanmak istiyorum.
forumda cok geniş ton alabileceğim fiyatıda cok yüksek olmayan bir gitar manyetik kombinasyonu sormustum.FENDER US Special 3 Tone Sunburst Rose Hwy 1 Strat önermiştin.ayrıca seymour duncan little hb leri önerdin.bunlar hakkında sana soracaklarım olacak.bana yardımcı olursan cok sevinirim

1 incisi bu gitarı heryerde arastırdım cok farklı yorumlar var.en son eksisözlüğede bir bakayım dedim.orda gitarı yeredn yere vurmuslar sok oldum.tam almaya karar vermişken duraksadım.bu gitar nasıldır.rahatlık acısından soruyorum.gerçi rahatlık göreceli bir kavram.aynı zamanda gitar malzeme ve dayanıklılık acısından nasıl.

2 incisi
köprüye jbjr veya hot rails.
orta ve sapa little 59
jbjr ve hotrails arasındaki fark nedir. bu manyetikler sert müzik için stratı adam edermi? hangisini önerirsin?
little 59 ların belki birii alıcam (parasal sorunlar olabilir ) hangi pozisyona takmalıyım.hangi pozisyonda nasıl verim alabilirim.blues ve clean tonlar için.

bu soruları içimi rahatlatmak için soruyorum.sonucta görmeden duymadan bir gitar alcam amerikadan.cok geniş ton yelpazesi elde edebilirmiyim(pod xt live da alacam onunda etkisi olcak).

yardımların için cok sağol sizin gibi bilgililer olduğu için turkrock sükretmeli.4 senedir elektro calıyorum ama işin sadece calma kısmındayım gitarın yapısından anlamam.su an benim elim ayağımsın.bilgilerine cok ihtiyacım var.istediğim seyi umarım elde edicem ve o tellere her vurusumda sana teşekkür edicem.uzun oldu biraz seni sıkmıs olabilir belki.kusura bakma.şimdiden ilgin için sağol.
.....
....

ne kadar kibar yazmısım değilmi 😀

Ben de vallaha...

DrB burda moderatör olmadan önce site hakkında kısmına onunla ilgili bir başlık açıp onun ve onun gibi kulanıcıların sitede kalmasını sağlayacak birşeyler yapılması gerektiğini yazacaktım, ama onu moderatör yapmak gibi bir çözüm aklıma gelmemişti çok iyi oldu, umarım uzun süre buralarda olur 🙂

Selam herkese. Yeni bir ekipman kombinasyonu yapmaya karar verdim. Sıkı araştırmalar, maddi planlar yaptım ve bu yılın sonunda aşağıda gördüğünüz ekipmana sahip olacağımı sanıyorum. Görüşleriniz, eleştirileriniz benim için gayet önemli.

MARSHALL JMP-1 Preamp
MARSHALL EL34 100/100 Poweramp
MARSHALL 1960A Cabinet
TC ELECTRONIC G-Force Effects Processor
Henüz karar veremediğim bir Power Conditioner
Henüz karar veremediğim bir MIDI Controller

Bütün maliyet 4500€ gibi birşey olacak. Sadece evde çalmak için kullanacam. Yakın zamanda da profesyonel kayıtlarda kullanacam. Görüşlerinizi bekliyorum.

7.5 milyarlık bu aletleri nasıl eleştirmemizi bekliyosun!!!!

amacın hepsi çoook güzel mükemmel wayy be ne zengin adamsın dedirtmek mi.

hepsi pahalı ve parasına göre iyi aletler bu kadar basit tartışılcak eleştirecek bişey yok yanii

Sizlerden isteğim daha profesyonelce yaklaşmanız. Aynı fiyat kategorisinde çok çeşitli ürünler var. Benim yazdıklarım yerine başka birşeyler önerebilirsiniz mesela. Tabii nedenini de açıklamak kaydıyla. Bu arada, benim geçtiğim yollardan geçince sizlerin de parası olacak tabii ki. Ayrıca tekrarlıyorum: Külüstür bir arabam bile yok...

Arkadaşlar laylaylomdan usa jackson alan varmı acaba aranızda? şunun için soruyorum 45 günlük bekleme süresi varmış tam 45 günde geliyormu yoksa gecikiyormu çünkü bizim bi arkadaşta almıştı 4-5 ay bekledi yanılmıyorsam bu durum sadece arkadaşın şansızlığımı yoksa hep bölemi oluyor onu merak ediyorum çünkü verdikleri fiyat gayet uygun

Dükkanlar belli aralıklarla toptan sipariş verir. Eğer gümrükte sorun olmaz, dükkan sahibi malların gümrüğünü hemen öderse mallar vaktinde ulaşır. Yoksa uzar.

Jerle_Shannara demiş ki:
7.5 milyarlık bu aletleri nasıl eleştirmemizi bekliyosun!!!!

amacın hepsi çoook güzel mükemmel wayy be ne zengin adamsın dedirtmek mi.

hepsi pahalı ve parasına göre iyi aletler bu kadar basit tartışılcak eleştirecek bişey yok yanii

Tamam sakileş adamım bu başlığın amacı bu zaten. 😆

euphrates demiş ki:

Ben olsam bunların yerine araba alırdım. Sordukmu diyeceksin. Tabi sende haklısın. Tamam bu kadar geyik yeter. Pardon.
😆

Herkese selamlar...
Ben de bu forumda yeni sayılırım(Foruma girip dolaşıyordum ama yeni kayıt oldum)
Ben ilk defa elektrogitar alacağım.En fazla 400 milyon verebilirim.Bana hangi modeli önerirsiniz.Seçeneklere baktığımda cort ve washburn var.Bunlardan hangisi iyi?
Washburn x20,cort x2 ya da x6 hangisini önerirsiniz?Ya da bu fiyata daha iyi bir gitar bulabilir myim?

SoBeR demiş ki:
Herkese selamlar...
Ben de bu forumda yeni sayılırım(Foruma girip dolaşıyordum ama yeni kayıt oldum)
Ben ilk defa elektrogitar alacağım.En fazla 400 milyon verebilirim.Bana hangi modeli önerirsiniz.Seçeneklere baktığımda cort ve washburn var.Bunlardan hangisi iyi?
Washburn x20,cort x2 ya da x6 hangisini önerirsiniz?Ya da bu fiyata daha iyi bir gitar bulabilir myim?

Sıfır alacaksan x20 iyi...

Ama bence ,eğer istanbuldaysan ikinci ellere bak,o zaman bulabilirsin ve daha iyi olur...

Geri