Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Selam millet.Ne zamandır buraya üyeyim ama daa yeni yazı yazıorum.size acil olarak sormak istediim bişii var.
geçenlerdeelektro gitarlar ve fiyatlarını içeren bi site arıyodum www.samedaymusic.com die bi adres çıktı neyse girdim acaip gitarlar var hakkatten hoşuma gitti.gerek fiyat gerek çeşit açısından. Birde gitar,amfi ve aksesuarları içeren paketleer yapmışlar;ve asıl olay bu gitarların acaip ucuz olması(en azından ibanez için).ibanez gitar(iki hambucker manyetik)ibanez amfi ve bütün aksesuarlar 190 USD.Sizce de ucuz diil mi?İnsan takılmadan edemio bunlar defolu falan mı die
Eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen beni bi bilgilendirsin.bu şey doğru mu iyi mi kaliştesi falan...

Şimdiden teşekkürler.Şimdilik hoşçakalın...

maestro demiş ki:
Selam millet.Ne zamandır buraya üyeyim ama daa yeni yazı yazıorum.size acil olarak sormak istediim bişii var.
geçenlerdeelektro gitarlar ve fiyatlarını içeren bi site arıyodum www.samedaymusic.com die bi adres çıktı neyse girdim acaip gitarlar var hakkatten hoşuma gitti.gerek fiyat gerek çeşit açısından. Birde gitar,amfi ve aksesuarları içeren paketleer yapmışlar;ve asıl olay bu gitarların acaip ucuz olması(en azından ibanez için).ibanez gitar(iki hambucker manyetik)ibanez amfi ve bütün aksesuarlar 190 USD.Sizce de ucuz diil mi?İnsan takılmadan edemio bunlar defolu falan mı die
Eğer bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen beni bi bilgilendirsin.bu şey doğru mu iyi mi kaliştesi falan...

Şimdiden teşekkürler.Şimdilik hoşçakalın...

Bir gitarın Ibanez olması onun kaliteli veya iyi bir gitar olduğu anlamına gelmez 🙂 Bu paket olayları çok yaygın ama ben daha hiç başarılı sonuç verenini görmedim şahsen. Hatta bir kere bir dükkanda çalışan birisi bana kendisi demişti, yanlış hatırlamıyorsam Yamaha'nın o tarz bir paketini getirip satmaya başlamışlar, adam içindeki gitarın hayatında gördüğü en kötü birkaç gitardan birisi olduğunu söylüyordu 🙂

sameday.com yaygın bir site, bu aralar internet üzerinden alışveriş meşhur olduğu için müzik aletleri satan siteler de türedi ve sameday de bunlar içerisinde en çok popüler olanlardan 🙂

Onun dışında www.musiciansfriend.com www.music123.com gibi siteler de var, istersen buralara da bir göz at 🙂

Bir de 190 USD diye bahsettiğin şeyi o kadarla bitse çok iyi 🙂 Bir gitarın sağlam bir şekilde kargoyla buraya gelmesi baya para gerektiriyor 🙂 Bir de böyle bir işe girişecekken aynı miktar kargo parasını verecek olmanal rağmen 190USD 'lik bir gitar almak pek mantıklı değil 🙂 Ya da en azından daha pahalı bir gitar almak daha mantıklı yoksa gitara verdiğin kadar kargo parası vereceksin 😀

Ya bu arada silvertone die bi marka duydunuz mu?Fena bi gitara benzemio manyetikleri falan.Tabiii hiçbi fikrim yok ama bi aydınlatırsanız sevinirim..

Şimdilik hoşçakalın... :metal :metal

Aslında ibanez olmasının kalite olması anlamına gelmediin farkındaım ama fiyatlar öle hatta aynı sitede 360dolara ibanez buldum die sevinmiştim.soona 190 dolara hem gitar hem amfi.Kargo olayına deindiin için saol.😀

o zaman kalkıp da aria almamalıım dii mi.Gerçi arkadaşımda var az çok biliyorum ama...

Galiba en iisi en temizinden bi jackson almak.
Bu arada ben serrt tonları olan bi gitar istiorum.Tavsiye etttiiin bi gitar markası ve modeli varmı?Yazarsan çok memnun olurum.

Şimdiden saol.:metal

Çok saol aga cevap yazdıın için ama ben artık bütün zamanımı ayıracam bu işe.o yüzden kaliteli bişii istiom.Gerçi para sorunu var ama bi şekilde hallatmeee çalışacam.bu arada senin bana tavsie edebilecein bi gitar ve modeli var mı?
Şimdiden saol hadi eyvallah...

Jackson soloist tam sana göre o zaman. Daha ucuzu Rhandy Rhoads bakabilirsin. Birkaç model ve fyatı var bu Soloist ve Rhandylerin. Rhandy kolayt bulamazsın Türkiye'de.

cavo demiş ki:
Knife-Party demiş ki:
CAVO senin ilacın bir H S S American Fender Stratocaster veya H H modellerinden ikisinlede her istediğini yaparsın

evet sanırım haklısın.tüm modellerini inceliyorum.pod xt live alcaktım almıyorum.büyük ihtimalle pod a vereceğim parayı gitar tarafına aktarıyorum.1100$ civarı param oluyo.oyuncaklarla sonra oynarım önemli olan gitar.
DrB dostum ne dersin
http://www.music123.com/Fender-AM-Deluxe-HSS-Strat-i126673.music
http://www.music123.com/Fender-AM-Deluxe-Strat-HSS-LT-i127399.music
http://www.music123.com/Fender-AM-Deluxe-Ash-Strat-i126658.music
bu aletleri nasıl bilirsiniz.bana göz kırpıyo sanki bu aletler.😀

heyecan yaptım.umarım yaz okuluna kalmam ve söyle güzel bir gitarla tüm gün odama kapanırım.dertleşirim öperim koklarım ...... 😀
offff offffff

bu gitarları nasıl bilirsiniz

maestro demiş ki:
Davemustaine_64 kardeş,
bu verdiin adresten gitarları nası alacaz.bi de o konuda aydınlatırsan sevinirim...
şimdiden saol...:metal

Ben de tam olarak bilmiyorum o konuda daha tecrübeli birilerine sorsan daha iyi olur, ama orada "buy now" veya "buy" gibi bir seçenek vardır, ona tıkladığında "payment options" diye bir şey olması lazım.. Orada ödemeyi nasıl yapacağınla ilgili seçenekleri detaylıca okuyabilirsin.. Alma kısmı kanaatimce kolay olur ama o gitarın sana ulaşması veya nasıl ulaşacağı en büyük problem 🙂

Bir ne kadar paran olduğunu söylersen Jackson gitar konusunda da herkes daha kolay yardımcı olabilir 🙂

Çok saol Davemustaine_64 .ben İzmir'den almayı düşünüom.Belki İstanbul'a festivale gidebilirsem orada Senkop müzik varmış ve fiyatlar iimiş.Ama büyük bi ihtimal izmir.

gitar fiyatı olarak da en fazla 300 dolar verebilirim.amfiyi napacam bilmiom.😀.Bi de İzmir'de sadece bikaç yer biliyorum fiyatlarda nası bi deişiklik olur bilmiom.Sence mekan kaliteye etki yapar mı?(biraz saçma oldu ama idare et😀)

Şu jackson soloist in fiyatı ve nerede bulabileceim hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Şimdiden saolun

:metal

fender american deluxe strat almayı düşünüyorum h s s manyetik.okuduğum yorumların coğunda cok geniş ton yelpazesine uygun olduğunu gördüm.manyetikleri sağlammıdır bu gitarın

nameless120 demiş ki:
meksika yapımı fender stratocaster ve marshall mg15cdr aldım yeni... Amerikadan sipariş etmiştim... anfinin overdriveını açınca anfiden sürekli bozuk bir ses geliyor (bazı tonlarda seside biraz açınca çok kötü uğultu yapıyor bazen de) türkiyede denediklerimde böyle bir şey olmuyordu normal mi bu? lütfen yardım edin...

Amfiyi Amerikadan Getirtmişsin 110v 220v davasına bişeyler olmuş olmasın amfiye?

Selsm arkadaşlar.gitarda tellerin gövdeye bağlandığı kısımın noktalar halinde olmasının ne gibi bi özelliiii vardır bi aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdiden saolun 😀

:metal

elimde şu an washburn wr 154 var satıp bc rich warlock almayı düşünüyorum (tabi bronz serisine param yetiyor)yaklaşlk 400dolar kadar param var.tavsiye eder misiniz?yada 2. el bi jackson mı alıyım? karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.daha önce hic jackson yada bc rich calmadım onun icin bi kaç yoruma ihtiyacım var

Geri