Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

arkadaşlar hepiniz bu sorulara cevap vermekten sıkıldınız artık ama, her gitar almak isteyen adam merak edio işte soruyo 🙂 ben de bi gitar alcam inşallah.. gitar çalıyorum fakat ilk elektrom olucak. rock dinliyorum dolayısıyla rock çalarım heralde 😀 400 450 ytl civarında para verebilirim. benim için önerileriniz nelerdir? ben cort (x-6 başta olmak üzere), ibanez gio ,washburn x20 gibi gitarların üzerinde duruyorum. bunların içinden tavsiye ettiğiniz yada başka tavsiye ettiğiniz gitar varmı? neden?

YT demiş ki:
selamlar arkadaşlar, ben gitar alacağım, 400-450 milyon civarı..ibanez grg170dx ile cort kx5 arasında kaldım.açıkçası benim gönlüm kx5'ten yana, ama ibanez de kafamı karıştırmıo diil..bi de ben bu kx5 ile pink floyd tarzı müzik yapabilir miyim?

kx5 ile pink floyd tarzı yapman zor. Ben sana şunlardan birini öneririm tarzın için hemide 330 milyon civarıdır fiyatları:

G 250

G 254

Tabi 450 milyon civarına çıkabilirsen tarzın için bu daha iyidir:

G 260

yoggom demiş ki:
arkadaşlar hepiniz bu sorulara cevap vermekten sıkıldınız artık ama, her gitar almak isteyen adam merak edio işte soruyo 🙂 ben de bi gitar alcam inşallah.. gitar çalıyorum fakat ilk elektrom olucak. rock dinliyorum dolayısıyla rock çalarım heralde 😀 400 450 ytl civarında para verebilirim. benim için önerileriniz nelerdir? ben cort (x-6 başta olmak üzere), ibanez gio ,washburn x20 gibi gitarların üzerinde duruyorum. bunların içinden tavsiye ettiğiniz yada başka tavsiye ettiğiniz gitar varmı? neden?

floydlu gitarlardan,gio ve X40 tan düşük washburnlerden kaçın.

benim önerim:

EVL-K4(2006 modeli, 2 hafta sonra Kadıköy Stage müziğe gelecekmiş)

G 250

G 254

Tabi 450 milyon civarına çıkabilirsen tarzın için bu daha iyidir:

G 260

ucuza gitar arayan arkadaşlar benim sattığım gitara baksınlar.ucuz ama kaliteli bi gitardır.acil pra lazım olduğu için 225 ytl istedim.ama pazarlıkta yapabiliriz.ilandaki yorumları okuyun kalitesine ona göre karar verin.ankaradaki arkadaşlar gitarı gelip deneyebilirler.yada buluşup deneriz.7 telli gitar almıyacak olsam manyetiklerini değiştirip kullancaktım ama satıp 7 telli almaya karar verim.ucuz gitar alcak arkadaşlara bi öneri diye sunuyorum.

ayrıca şöylede bi fırsat sunuyorum; ben sıfır gitar alcağacım için zuhalden ödemeyi nakit değil kredi kartına taksitlede yapabilir düşünen arkadaşlar.yani birlikte zuhale gideriz o öder benim gitarı alır gider.bende kalanını öderim ve kendi gitarımı alırım.😀 buda benden bi kıyak olsun.kredi kartına taksitle 2. el gitar.😀 kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

http://www.turkrock.com/post750603.html#750603

rastansaga x-6 ve x-11 için ne düşünüosun? floydrose başımı ağrıtırmı? ayar falan gerekirmi hiç bilmiorm.çünkü bu ilk elektrom olucak bi arkadaş satıyor alım satım bölümünde gördüm sende yorum yazmışsın altına 340$ x-11 siyah, almayı düşünüorum o gitarı ne dersin?

yoggom demiş ki:
rastansaga x-6 ve x-11 için ne düşünüosun? floydrose başımı ağrıtırmı? ayar falan gerekirmi hiç bilmiorm.çünkü bu ilk elektrom olucak bi arkadaş satıyor alım satım bölümünde gördüm sende yorum yazmışsın altına 340$ x-11 siyah, almayı düşünüorum o gitarı ne dersin?

hocam madem benim gitarı düşünmedin soruna söyle cevap veriyim.x-11 in floyd u baş ağrıtmaz.ama madem trabzondayım diyosun ve hiç çalmayı bilmiyosun floydrose senin için çok problem olabilir.aylarını bi bozarsan yaptırcak yer bulman zor.kendinde ilk aşamada bilmediğin için yapmazsın.bilmeyen için tam bi baş belasıdır floyd rose.ama bilene göre mükemmel rahatlık.bu arada x-11 için bence 340$ biraz falza.biraz fiyat kırmaya çalış.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

sagolasın hocam bilgiler için, bu arada ben de cortu çok seviyorum (nedense) oyüzden hep onlarada gözüm.. x-11 içinde yanlış hatırlamıosam ibanez dist. pedalda veriodu

yoggom demiş ki:

Bak sana abi tavsiyesi kesinlikle floyd-rose lu gitar alma.

Benim sana tavsiye edebileceğim en mükemmel gitar Zenox Z44. Biraz daha koyma imkanın olursa üstüne. Bunu yabana atma. Asla pişman olmazsın.

Z44

Z44

video

Ya anlamadım gitti şu Floyd Rose'u bende de var Floyd Rose (Jackson JT580 köprünün adı ) hiç de problem çıkarmıyo' akord falan kaçırdığı yok.. Niye kimseye tavsiye etmiyo'sun ki abi 🙂 ?? Bu arada o EVL K-6 ları sevdim ben onların fiyatları falan ne kadar olur 🙂 ??

ChatKing demiş ki:
Ya anlamadım gitti şu Floyd Rose'u bende de var Floyd Rose (Jackson JT580 köprünün adı ) hiç de problem çıkarmıyo' akord falan kaçırdığı yok.. Niye kimseye tavsiye etmiyo'sun ki abi 🙂 ?? Bu arada o EVL K-6 ları sevdim ben onların fiyatları falan ne kadar olur 🙂 ??

sebebi basit.sen en kadardır gitar çalıyorsun?kendi başına hiç tel değiştirmeye çalıştın mı flodylu gitarınla.eğer gitara yeni başlamışsan ve floyd rose sisteminin mantığını bilmiyorsan tel değiştirmek ve telle ilgili bi ayar yapmak ölümdür.forumda dikkat ettiysen bi sürü arkadaş bunla ilgili başlık açtı.insanlar bilmeden oalya dalıyorlar.sonra toparlayamıyorlar.onun için özellikle çevresinde bilen ve yaptıracak yeri olmayanlar floydrosa a bulaşmasınlar bence.tabii rastansaga kendi sebebini kendi açıklasın.bu benim düşüncemdi.😀 kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

rastansaga:
floydlu gitarlardan,gio ve X40 tan düşük washburnlerden kaçın.

benim önerim:

EVL-K4(2006 modeli, 2 hafta sonra Kadıköy Stage müziğe gelecekmiş)

floydroseluları ve x40 aşağısını anladım da gioları neden önermiyorsun? bi de bu dediğin EVL-K4 harika görünüyor ama nasıl gelir bu fiyat nasıl olur yani? bi de gelmeden nasıl biliyorsun iyi olduğunu? yanlış anlama rencide etmek için değil bilgi edinmek için soruyorum...😉

esas soruma geleyim: benim aklımda 4 tane gitar var; Ibanez GRG170DX,Cort KX5,Epiphone Special II, ESP LTD EC-50
duman'dan metallica'ya,muse'dan guns n' roses'a kadar birçok tarzda çalmaya çalışıyorum.🙂 benim için solo tonu yani soloda canlı bir ton vermesi ve ritm atarken sert tonları da yumuşak tonları da rahatça çıkarabilcek bir gitar olması önemli. bu yazdığım gitarlar dışında bu gitarlara yakın fiyatlı( en fazla 400 dolarlık) gitarlar da varsa önereceğiniz,önerilere açığım..
bu gitarların tarzı kaldırmasıyla beraber kullanım kolaylığı ve beni götüreceği süre de çok önemli.sorunları olan bir gitar pek hoş olmaz biliyorsunuz..😀 mükemmeli değil bu fiyata en iyisini arıyorum anlayacağınız. şimdiden teşekkürler cevaplarınız için...

rastansaga

@keshMEkesh, tavsiye konusunda yoggom'a yaptığım öneriler senin için de geçerli.

@ChatKing, ilerde anlarsın.

baya açıklayıcı oldu be abi!😛 neyse tamam ben tekrarliim soruyu kaynayacak yoksa...😀

benim aklımda 4 tane gitar var; Ibanez GRG170DX,Cort KX5,Epiphone Special II, ESP LTD EC-50
duman'dan metallica'ya,muse'dan guns n' roses'a kadar birçok tarzda çalmaya çalışıyorum. benim için solo tonu yani soloda canlı bir ton vermesi ve ritm atarken sert tonları da yumuşak tonları da rahatça çıkarabilcek bir gitar olması önemli. bu yazdığım gitarlar dışında bu gitarlara yakın fiyatlı( en fazla 400 dolarlık) gitarlar da varsa önereceğiniz,önerilere açığım..
bu gitarların tarzı kaldırmasıyla beraber kullanım kolaylığı ve beni götüreceği süre de çok önemli.sorunları olan bir gitar pek hoş olmaz biliyorsunuz.. mükemmeli değil bu fiyata en iyisini arıyorum anlayacağınız. şimdiden teşekkürler cevaplarınız için...

Kendim daha değiştirmedim tellerimi ( 1,5 yıldır klasiği kendim değiştiriyo'dum tabi ama bahsettiğimiz FR burda ) .. Ama hepsini çıkarmayı düşünmüyorum tek tek değiştireceğim 🙂 Ayrıca gitarı çalmak sadece yetmiyor bence mekaniğini elektroniğini de bilmek lazım 🙂 Hatta ucuz bi gitarım olsaydı kurcalardım iyice bunda tırsıyorum 🙁

😀 ilkinde kendin bulaşma bi izle derim ben 😀 ben de şunu merak ediyorum grg 270B vardı bende ibanez ama akordu yapıyorum bi dakka sonra kontrol ediyorum bakıyorum sesler neredeyse bemole gelmiş en son ben de kilitleri açıp akordu biraz tizleştirdim kitledim ama hala aynı sorun...kafayı yemeden (başka sorunları da vardı gitarın fret erimesi klavyenin tarih olması vs.)değiştirdim gitarı ohh 😀

Geri