Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Telleri trmolo yoluyla biraz kaldır, tekrar dene. teller belki fretlere dokunuyordur. O değilse gitarın manyetikleri sol teli üserinde iyi magnetize olmuyordur. İyi manyetiklerden biri ise bence teller çok aşağıda derim.

Bende de bu sorun oluyo' si telinin 17-18. perdelerinde ama sadece tonu tamamen kıstığım (böle mi derler böle daha bi baslı oluyo' ) zaman oluyo' diğer türlü problem yok 😛

arkadaşlar gitar sabit köprü...yani tremolo yok yükseskliği ise fazla bile denebilir aslında.sadece sap biraz içbükey gibi okadar onun da sorun olacağını sanmam ama olurmu?

cort kx1 ibanez jackson

Selam millet bugün ankaraya yolum düştü zuhal müz uğradım ibanezler cort fabrikasında üretülüyormuş dedim adam delirdi biraz daha ısrar etsem beni dövecekti .....yok canım ibanezi karalamak için uyduruyorlar falan dedi biri bu fabrikanın adresini bu elemanlara gönderebilir mi?
Jackson ps4 jdr 94 leri 350 $ civarı dedi ('. eli tabiki sıfırı yok zaten)Bunların fotoları olan var mı varsa gönderirmisiniz merak ediyorum..

Birkaç liseliye rastladım onlar gezdirdi bir de başka biryerde Cort kx1f buldum 550$ dedi sıfırı şaşırdım avrupadan ucuza satılan ender gitarlardan dedi param olsa direk alacaktım.biraz tozlu duruyordu poşetin içindeydi bu mighty might ın eski manyetiklerinin kullanıldığı aletlerden olabilir mi? fabrika yada yapım yılı fiyatın ucuz olmasını etkiler mi...Etikette 605$ yazıyordu ama bana 550$ satıyoruz dedi Birkaç kere sordum doğrulamak için.....diğer gitarları da etiket fiyatının da 50$eksiğini söylüyordu.

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
arkadaşlar gitar sabit köprü...yani tremolo yok yükseskliği ise fazla bile denebilir aslında.sadece sap biraz içbükey gibi okadar onun da sorun olacağını sanmam ama olurmu?
Sap zaten içbükey olmalı. Belki o frette bir sorun var.

mighty mite motherbucker

Migty mite motherbucker a övgüler
Perceived output level: The bridge position DESTROYS ALL OTHER PICKUPS OUT THERE! It kills them because of the output, well balanced tone and price. What more could you ask for? I have been playing for 16 years. I have tried every fucking pickup there is at this point. For metal, it seems like the EMG 81/85 or Duncan JB seems to be the standard nowadays. For metal at least. Now, i won't argue that those are good pickups, I like them too, but this pickup is one bad ass mother fucker. I think people think these pickups must suck because of the price..that's just not true. There's no "status" in overpaying, people. This is an excellent pickup. Paying twice as much money for one of these would still be worth it.
Tone: As for the bridge position, it has a Smooth low end. Not muddy at all. Everything is nicely balanced over the entire frequency range, actually. Well defined mids make it cut through and the high end is just right. There's not TOO much high end in these to make the sound shrill and piercing. All around round tone. Excellent. AS FOR THE NECK POSITION: It leave a bit to be desired. I prefer a thicker, saturated, dark neck pickup tone. The motherbuck in this position is a little bright and thin sounding. It still sounds pretty good, but I may change it to something else down the line. I can live with it for now. They sure do look cool though. Black pole pieces are a nice touch. Makes it look very heavy metal.
Sonic evaluation: I'm playing this pickup through a Caparison Dellinger strat style guitar with mahogany body. My cab is a 4x12 Mesa Boogie Recto cab with Vintage 30's, the head is a solid state Peavey XXL. For live and in the studio, it's all straight into the head. No effects. Just a Boss tuner pedal and a Boss Noise suppressor pedal. At home i run a super cheap Digitech RP100 processor through the effects loop of the same setup....anyways....it sounds good. So basically, I have quality equipment going here, but nothing too extravagant. I can create a Total death metal nuclear meltdown tone with this set up. Then, i can jump to a crystal clear surf guitar tone...all with the same pickups. No problem. Very versatile pickups. The motherbucker neck pu sounds better clean than overdriven, in my opinion. Just ease back on the guitar volume knob a bit to take the edge off. The neck pu is still pushing out 17k ohms, unlike most neck pus in the 12k range. Going balls out volume on clean will result a supershitty mess for sure.

selamlar arkadaşlar, ben gitar alacağım, 400-450 milyon civarı..ibanez grg170dx ile cort kx5 arasında kaldım.açıkçası benim gönlüm kx5'ten yana, ama ibanez de kafamı karıştırmıo diil..bi de ben bu kx5 ile pink floyd tarzı müzik yapabilir miyim?

Dostum sadece o ikisi arasında kaldıysan eğer ibanez grg170'e para vermezdim gio'lar pek iyi değil gibi gelio bana bu ikisi arasında kx5'i alırdım ama benim esas tavsiyem ikinci elden bi ibanez rg 370,350,320 falan bakman olur.
iyi günler

İkinci elden o gitarı o fiyata bulmak zor.. Sana X-11 tavsiye ediyim ben forumda şu anda 3 tane satılık Cortman sana söyler biraz sonra buralara uğrarsa ne alman gerektiğini 😛

Re: cort kx1 ibanez jackson

emirizmir demiş ki:
Selam millet bugün ankaraya yolum düştü zuhal müz uğradım ibanezler cort fabrikasında üretülüyormuş dedim adam delirdi biraz daha ısrar etsem beni dövecekti .....yok canım ibanezi karalamak için uyduruyorlar falan dedi biri bu fabrikanın adresini bu elemanlara gönderebilir mi?
Jackson ps4 jdr 94 leri 350 $ civarı dedi ('. eli tabiki sıfırı yok zaten)Bunların fotoları olan var mı varsa gönderirmisiniz merak ediyorum..

Birkaç liseliye rastladım onlar gezdirdi bir de başka biryerde Cort kx1f buldum 550$ dedi sıfırı şaşırdım avrupadan ucuza satılan ender gitarlardan dedi param olsa direk alacaktım.biraz tozlu duruyordu poşetin içindeydi bu mighty might ın eski manyetiklerinin kullanıldığı aletlerden olabilir mi? fabrika yada yapım yılı fiyatın ucuz olmasını etkiler mi...Etikette 605$ yazıyordu ama bana 550$ satıyoruz dedi Birkaç kere sordum doğrulamak için.....diğer gitarları da etiket fiyatının da 50$eksiğini söylüyordu.

benim bildiğim daha doğrusu duyduğum ibanezlerin rg serileri cort fabrikasında üretiliyo.ayrıca zuhaldeki o elemanların bişeydan anladığı yok.gitar alcaksanız önceden netten araştırın nedir ne değildir.öyle gidin.geçen sene n1 sordum alder bu dedi.n2 ile herşeyi aynı dedi.netten baktım solidwood yazıyodu.n2 ile aralarında dünya fark vardı.zaten ordaki özgür sanırım adı bi eleman var.eğer bi dahaki gittiğimde terbiyesizlik yaparsa alacam ayağımın altına.zuhalden gt-8 i ilk sipariş ben verdim ankaradan 15 günde gelir demişlerdi 1.5 ay sonra geldi.1 ve 5 doğru da biraz zaman farkı var. 😆 neyse zuhale gitmeden araştırın taraştırın.ve bayaa bi pazarlık yapaın derim.bu arada ibanez fiyatları çok ciddi düşmüş haberiniz olsun.

ayrıca sanırım cortu gödüğün yerde gür müzik olsa gerek.bende ona 1 ay kadar önce bakmıştım.peşin alımda 530$ demişti banada.hatta biraz daha pazarlık yapsam 500$ a kadar indirirdim.ve o gitar çok eski değil bildiğim kadarı ile ama tam net bilmiyorum üretim yılını.bi tane ikinci el KX1F vardı 450$ dı ve 3 taksit yapıyodu.yani onlar gitar satmak için herşeyi yapar.😀 bu arada istanbul stage e mail atmıştım.ordanda gelen cevapta peşinde KX1F i 500$ yapabileceklerini ve istersem kargo ile gitarı ankaraya gönderebileceklerini söylediler.

kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

Geri