Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

arkadaslar ben anfi alacagim anfide bazi yabanci terimler var onların ne anlamda oldugunu bilmiyorum ne ise yaradıklarınıda kissacasi hic birsey bilmiyorum anfi alırken nelere dikkat etmem gerekiyor 350 dolarlık bir anfi alacagim ikinci el marshall dusunuyorum bana yardımcı olursaniz minnetar kalırım tesekurler

anatolia999 demiş ki:
arkadaslar ben anfi alacagim anfide bazi yabanci terimler var onların ne anlamda oldugunu bilmiyorum ne ise yaradıklarınıda kissacasi hic birsey bilmiyorum anfi alırken nelere dikkat etmem gerekiyor 350 dolarlık bir anfi alacagim ikinci el marshall dusunuyorum bana yardımcı olursaniz minnetar kalırım tesekurler

Uzun uzun ayrıntılı olarak yazmıştım ama, tam gönder tuşuna basacaktım ki? elektirikler gitti ve haliyle yazdıklarımda boşa gitti. İkinci el Marshall bir ampli düşünüyorsan sana tavsiyem MG50DFX ben bir zamanlar kullanmıştım fiyatına göre çok iyi bir modeldir tavsiye ederim ikinci elini bulabilirsen düşündügün fiyata uygun bir seyler olacaktır..
Alırkende speakerlarına dikkat et yırtık olmasın birde pot larının açıp kapatırken hışırtı filan geliyor mu? ona dikkat et....

Kolay gelsin
11122.jpg

Cok saolun arkadaslar.Valla size sormasam bayaa bi kazıklanmıs olacaktım.Bir bakıyım daha iyi bişii bulursam o fiyata onu alırım. squier i gordum ben bursada oturuyorm o da bursadan cıkınca hemen zıpladım ama allahtan hemen almadım.siz soyleyince ben baktım şimdi harbiden de fiyatı 150 USD civarlarında.zaten su an bayaa bi araştırma aşamsındayım daha.Yeni başlayan biri olarak karar vermek zor ama iyiki siz varsınız fikir veriyosunuz cok saolun.Ben alırken yine size danışırım.beğendiğim bişi olursa size haber veririm.
Aklımdayken sorayam bu "Floyd Rose"olayı nedir kilitli filan.Yani ne gibi bi farkı var?

vsrock demiş ki:
Aklımdayken sorayam bu "Floyd Rose"olayı nedir kilitli filan.Yani ne gibi bi farkı var?

Floyd Rose markadır, bir çeşit gelişmiş tremolodur diyebilirim sana. Bridge denilen kısımdır...Bir sürü modeli vardır bunlarında kullanım açısında diger bridgelere göre bazı avantajlar saglamaktadır..

pro.jpg

$395 e daha başka ikinci el daha iyi gitar bakabilirsin. BC Rich klavyesi iyidir ama standart gelen manyetikleri iyi ses vermiyor. Zayif kalıyor.

merhaba arkadaslar ben ibanez RG420 FA modeli icin iki tane humbucker alacagim bu konuyu daha once acmistim. bazı arkadaslar bana seymour duncandan 59 neck ve JB modeli tavsiye ettiler. ben 1 hafta once kivilcim muzige bir mail atmistim ibanez RG 420 FA modeline ne tur manyetik onerirsiniz sert olmayan gayet temiz ses veren ve solo atmak icin ideal bir manyetik soylerimisiniz diye bana onlar DiMarzio Breed(bridge) ve PafJoe(neck) modellerini tavsiye ettiler www.dimarzio.com adresinden bu manyetiklerin sesini dinleyebilirsiniz acikcasi manyetiklerin sesleri cok guzel geliyo ama birde sizin dusuncelerinizi alayim dedim sizce nasildir bu manyetikler almalımı sizce? seymour duncan 59 neck ve JB modelinden ustunmudur ve bu manyetiklerin fiyatını bilen arkadaslar fiyatınıda yazarsanız sevinirim. Atalay sen bu islerden anliyosun galiba yorumunu alabilirmiyim 🙂)

DiMarzio'nun PAF serisi bence cok guzel, senin istedigin sound icin neck'e cuk oturuyor. Bende neck PAF Pro, bridge Fred..Cok da memnunum.SD'in o modelini bilmiyorum ancak genelde SD ile DM farkli kulvardalar

arkadaşlar daha 15 gün önce bir tane ibanez rg550ltd aldım 6-7 senedir klasik çalıyorum elektro yeni ilgi alanım oldugu için çok fazla bilgi sahibi degildim alırken. Tonları şimdilik hoş geliyor kulagıma ama merak ediyorum aldıgım gitar ne kalite de yani tonlar bana hoş geliyor ama acaba bu işte yeniyim diemi böyle. Bu gitar beni ne kadar idare eder manyetiklerin kalitesi hakkında bilgisi olan varmı benden çok daha iyiler var aranızda onlarında görüşünü almak isterim.

Sanırım üzerinde V7 ve V8 manyetikler var. Gayet güzel ve ömürlük bir gitar. Tonları da zevkinle alakalı. Beğendiğin tonları yakalıyorsan sorun yok demektir. Dikkatli bakarsan gitara çok uzun süre yüksek performans alırsın. Gayet iyi ve yeterli bir gitardir.

anatolia999 demiş ki:
sizce nasildir bu manyetikler almalımı sizce? seymour duncan 59 neck ve JB modelinden ustunmudur ve bu manyetiklerin fiyatını bilen arkadaslar fiyatınıda yazarsanız sevinirim. Atalay sen bu islerden anliyosun galiba yorumunu alabilirmiyim 🙂)

DiMarzio ile Seymour Duncanlar karakter olarak birbirinden çok farklıdır. Ne tarz istediğin çok önemli bence özellikle JB/tb4 model oldukça set bir pickupslardır bilgin olsun... Atalay abi Neck için JB modeli ters takara neckde çok iyi verim aldıgını yazmıştı o olay benim de aklımda bayaa zamandır yapmayı istiyorum.. Benim DiMarzio seçicim Bridge için Dp100 Super Distortion veya Steve'n Special Neck için kesinlikle Paf Pro dur ikisinin çok iyi uyumu var.. Seçimini SD dan yana yaparsan Bridge için Jb model Neck için ise Sh6 çok iyi bir seçim olur bence yada neck içinde JB modeli ters takabilirsin ben denemedim ama 🙂

Kolay gelsin

Geri