Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

slm elektro qitar almak istiyorum ama bir türlü karar veremedim ibanez,jackson,cort,washburn,sx qibi bir çok model ile çaldım ama içlerinden sadece washburn ile sx in tuşesi rahat qeldi!Sx tuşe bakımından iyi ama manyetik bakımından kötü onun için Washburn X11 almayı düşünüyorum sizde nasıl_? yada tuşesi rahat olan bildiqiniz bi qitar varsa yazarsanız sevinirim!

arkadaşlar ben gitar hakkında pek bişi bilmiorum ve electro gitar almak istiorum !!! ben bi kaç yer gezdim çok kafam karıştı gitarlar aynı birbirine benziyo ama fiyatlar arası çok pahalı ve kalite farkı var diyorlar.. bi tane sunrise gitar gösterdiler bu tam sana göre dediler 2 sene falan kullanırsın dediler !! lütfen bi yol gösterin sizce hangi gitarla başlamalıyım ???

Tandem-Felix demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
Tandem-Felix demiş ki:
Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 senedir klasik gitar calıyorum ama artık elektro çalmak istiyorum. Elektro gitar hakkında bilgimde tecrubemde cok kısıtlı. İkinci el Washburn Mercury Series MG44 ve Laney Linebacker L30R anfiyi uygun bir fiyata buldum elektro gitara yeni başlayacak biri için nasıl aletlerdir?Memenun kalırmıyım gitardan ve anfiden?Sizce nasıl malzemeler yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Gayet uygun bir amfi bulmuşsun ancak gitarı işi bilen birine iyice gözden geçirtsen iyi olur. 0 alıyor olsaydın aldığın Washburn'un seni memnun edebilecek kadar idare edebileceğini söyleyebilirdim ancak, mercury series gitarlar kalitesini en fazla 2-3 sene koruyabilen aletler ne yazıkki. Gitarın önceki kullanım sıklığına göre özellikle klavye ve tremolo ve potlarda problemler yaşayabilmen muhtemel, bilen birisine incelettirmen senin için daha iyi olacaktır.

Elektro calan bi arkadşımla bugun gitarı gormeye gittim. Gercekten temiz bi gitar.93 Amerika yapımı olduğunu gonderdim. Ama benim gordüğüme gore kalitesini korumuş gozukuyor.🙂 Son olarak gitar+anfi+american dod distöşin pedal 420 milyon istiyor. Fiyat sizce uygunmudur?Benim aklıma yattı siz ne diyorsunuz arkadaşlar?

Gayet iyi bir fiyat gibi görünüyor, ama aletleri kendim görmeden tam bir yorum yapmak istemem, sonuçta mekanik parça söz konusu olduğu sürece ne alırsanız alın ikinci el risklidir. Benim görüşüm tabi. Hayırlısı neyse öyle olsun diyelim. 🙂

Evl z4b mi rbx374 mü yoksa btb200 mü ?

Evl z4b mi rbx374 mü yoksa btb200 mü ? bu 3 gitar arasında kararsız kaldım. Çoğu arkadaşımız rbx i önerdi fakat ben sert bir ton istiyorum sizin önerileriniz neler. şimdiden teşekkür ederim.

millet evde çalışmak için tok tonlar alabileceğim analog pedallarla uyumu güzel bi 15-25 watt arası amfiye ihtiyacım var tavsiyeleriniz nelerdir ?

aklımda

behringerin 15 wattlık tube bilmemneli bi amfisi var
marshall 15 wattlık vsr modeliydi galiba
roland cube 15 wattlık yine
laney'in yine ekolayzer ayarı güzel demişlerdi o var

bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olucam şimdiden teşekkürler 😉

Tandem-Felix demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
Tandem-Felix demiş ki:
Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 senedir klasik gitar calıyorum ama artık elektro çalmak istiyorum. Elektro gitar hakkında bilgimde tecrubemde cok kısıtlı. İkinci el Washburn Mercury Series MG44 ve Laney Linebacker L30R anfiyi uygun bir fiyata buldum elektro gitara yeni başlayacak biri için nasıl aletlerdir?Memenun kalırmıyım gitardan ve anfiden?Sizce nasıl malzemeler yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Gayet uygun bir amfi bulmuşsun ancak gitarı işi bilen birine iyice gözden geçirtsen iyi olur. 0 alıyor olsaydın aldığın Washburn'un seni memnun edebilecek kadar idare edebileceğini söyleyebilirdim ancak, mercury series gitarlar kalitesini en fazla 2-3 sene koruyabilen aletler ne yazıkki. Gitarın önceki kullanım sıklığına göre özellikle klavye ve tremolo ve potlarda problemler yaşayabilmen muhtemel, bilen birisine incelettirmen senin için daha iyi olacaktır.

Elektro calan bi arkadşımla bugun gitarı gormeye gittim. Gercekten temiz bi gitar.93 Amerika yapımı olduğunu gonderdim. Ama benim gordüğüme gore kalitesini korumuş gozukuyor.🙂 Son olarak gitar+anfi+american dod distöşin pedal 420 milyon istiyor. Fiyat sizce uygunmudur?Benim aklıma yattı siz ne diyorsunuz arkadaşlar?

abı alma onu ben begendım yaaa
nete deng geldı... 93 model gıbı gorunmuyodu nete ama ii gıtara benzıyodu...
neyse alma derım benım gozum var onda 😛 [kulanamazsın onu dıyım]

ii gitara benzıyo

Uyurken gitarım devrilmiş, headstockundan kucuk bir parca kırılmıs... Jackson headstockunun ucu işte kucuk bir parca kopmus ordan.... Ben bunu neyle yapıstırabilirim oraya tekrardan...

Cok sinirim bozuldu aksam aksam... 🙁 şimdiden teşekkurler...

Flareos demiş ki:
Uyurken gitarım devrilmiş, headstockundan kucuk bir parca kırılmıs... Jackson headstockunun ucu işte kucuk bir parca kopmus ordan.... Ben bunu neyle yapıstırabilirim oraya tekrardan...

Cok sinirim bozuldu aksam aksam... 🙁 şimdiden teşekkurler...

Dostum ilk olarak geçmiş olsun, ikinci olarak da (gayet sinir bozucu olarak ve de 😀 ) umarım bu sana ders olmuştur, nereye koydun gitarını bilmiyorum ama bundan sonra gitarını devrilebileceği bir yerde bırakmazsın sanırsam..

Gitarını neyle yapıştırabileceğin konusunda çok fazla fikrim yok ama eğer iyi bir şekilde tamir edilirse ileride bir sorun çıkarmaması lazım, jacksonlar'da çok sık karşılaşılan bir durum, headstock nut'tan sonra geriye doğru açılı olduğu için gitar düştüğünde headstock'ın bir yerleri kırılıyor 🙂 Senin yerinde olsam oranın tamiri için biraz paraya kıyar güvendiğim birine yaptırırdım, ilerisi için için rahat olur en azından... Tekrar geçmiş olsun 🙂

Sagolasın abi....
kelly govde işte hardcase falan bulunmuyor, evde hep sakat duruyodu... yarın luthiere gotureyim gitarı, bir de stand alayım, baska turlu olmayacak...

Herkese merhabalar,
siteye yeni uye oldum... benim de bir sorum var, belki cevabı vardır ama 262 sayfanın hepsini okuyacak zamanım yok, eger hep sorulan bir soru soruyorsam şimdiden uzgunum 🙂
Ben hem heavy metal hem de blues çalmayı seviyorum ve bana bu ikisini bir arada sunacak bir gitar arıyorum... tavsiyelerinizden yararlanmak istiyorum.
ESP'lerin bu konuda iyi olduklarını okumuştum, ne düşünüyorsunuz? yoksa tavsiye edeceğiniz başka gitarlar var mıdır?

arkadaşlar elimde alıştırma ve stüdyo çalışmaları için aldığım yeni bir esp ltd m50 elektrik gitar var. ancak daha iyi iş çıkarabilir düşüncesiyle ve daha agresif tonlar elde etmek için, manyetikleri değiştirmeyi planlıyorum. oncelikle kopru manyetiğini değiştirmek yeterli olabilir. aynı model gitara sahip arkadaşlar, manyetikleri değiştirmiş olanlar, varsa sahnede de kullananlar bir performans yorumu yapabilir mi. bu fiyatta bi gitar icin ek masrafa değer mi.

aynısını daha oncede konusmuduk.bazıları tak dedi.bazlıarı takma onun govde alder dedi.
ama bence manyetik takınca kesin birseyler değişir.

izmirde saglam amfici bilen var.3oldu bu soru 😆

Geri