Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

guraynet demiş ki:
artık duzenli olarak bu soruyo soracagım 😆
izmirde iyi bir amfi tamircisi bilen varmı

Umarım düzenli olarak bu cevabı vermek zorunda kalmam :mrgreen:

DaveMustaine_64 demiş ki:
guraynet demiş ki:
aynısını daha oncede konusmuduk.bazıları tak dedi.bazlıarı takma onun govde alder dedi.
ama bence manyetik takınca kesin birseyler değişir.

izmirde saglam amfici bilen var.3oldu bu soru 😆

Şöyle bir başlık buldum bir göz at 🙂

http://turkrock.com/ftopic41629.html

ben kısa süre önce Cort M-600 aldım 720YTL (kullanılmamış nerden aldığımı sormayın) bence güzel bir gitar. bu gitar ın artıları ve eksilerini biliyormusunuz? ve yanına askılık kılıf(5dolarlık bitane aldım daha ilk gönden kılıf yırtıldı gitar acayip ağır) fln olarak neler almalıyım?
bu ilk e gitarım üzerindeki manyetik ler fln nasıl yada şu düğme gibi şeyler Exclamation Question (ismini bilmiyorum) ne işe yarar onları nasıl ayarlamalıyım
birde size sorcağım gitar anfiye bağlıyken direk anfi acıkken kabloyu cıkarttım bişey olmuşmudur?

guraynet demiş ki:
artık duzenli olarak bu soruyo soracagım 😆
izmirde iyi bir amfi tamircisi bilen varmı

Umarım düzenli olarak bu cevabı vermek zorunda kalmam :mrgreen:

guraynet demiş ki:
aynısını daha oncede konusmuduk.bazıları tak dedi.bazlıarı takma onun govde alder dedi.
ama bence manyetik takınca kesin birseyler değişir.

izmirde saglam amfici bilen var.3oldu bu soru 😆

Şöyle bir başlık buldum bir göz at 🙂

http://turkrock.com/ftopic41629.html

görmemişim oraları ben ya 😳
tam benimki gibi bir bozukluk.hatta aynı gibi.o metronom da cok para istiyordu canım.neyse yol gozuktu herhalde bana 😆
cok tesekkur ederim ilginiz icin.cok yardımcı oluyorsunuz herkonuda

Selam dostlar,

Öncelikle forum başlıgının çok iyi geldiğini söylemeden geçemiyecem,çoğu kişi bana cort gitarlar arasından evl k4 ü ve x-11 i önerdi,sizce hangisini tercih etmeliyim? Ya da başka bi markadan 500$ ın altında önerebileceğiniz bi gitar varmı? 🙁 :?:

amfi tamir olmuş heralde.bir savaş abiye gitmek lazım 😆
olmazsada verecegim artık metronoma
o dedigin adam iyidir.fakat benim işime parca getirecek yarıyor.cunku parcası izmirde yoıkmuş

SOADSOAD demiş ki:
öffff şu yukarıda yazdığım soruyu cevaplıycak yok mu 2 göndür duruyo ve yeni konu da acamıyorum sabit başlığa yaz diyolar konuyu siliyolar yardııııııııım

Dostum ilk olarak sakin ol, ortada ciddi bir problem yok çünkü "yardııııııııım" diye bağırmanı gerektirecek 🙂

Amfi açıkken gitarının jackını çıkartman amfiye bir şey yapmamıştır ama doğru bir davranış değil, sürekli tekrarlanmaması gereken bir şey yani, bundan sonra dikkat edersin 🙂

Cort m-600 ile ilgili olarak da arama fonksiyonunu kullanıp cort başlıklarına ulaşabilirsin veya www.cort.gen.tr bu adreste cort gitarlar konusunda fazlasıyla bilgili ve ilgili arkadaşlar var sana yardımcı olacaklardır, kolay gelsin...

selam arkadaşlar... alım satım bölümünden bi lan vasıtasıyla inşallah yakında bi standart fender sahibi olcam. fakat hss ve sss arasındaki farklar konusunda pek bi bilgim yok. (drive için clean için hangisi daha iyidir fln...) bu konuda beni aydınlatırsanız makbule geçer. şimdiden teşekkürler...

yoggom demiş ki:
selam arkadaşlar... alım satım bölümünden bi lan vasıtasıyla inşallah yakında bi standart fender sahibi olcam. fakat hss ve sss arasındaki farklar konusunda pek bi bilgim yok. (drive için clean için hangisi daha iyidir fln...) bu konuda beni aydınlatırsanız makbule geçer. şimdiden teşekkürler...

drive için humbuckerlar, clean tonlar için single lar -genel olarak tabii- daha verimlidir. amma velakin driveda iyi tonlar veren single lar (mesela bence amerikan stratların stock manyetikleri, kendine has cayırtılı bir ses verirler distortion eşliğinde) ya da güzel clean tonlu humbuckerlar da vardır(seymour duncan jazz'ın maşallahı vardır bu konuda). ama gene de bir humbuckerın vereceği clean tondan ya da single'dan alınacak sert bir tondan çok şey beklememek lazım bu manyetiklerin doğası açısından.

evet arkadaşlar yeni gitar alıyorum squer deluxe düşünüyorum ama endonezya malı olduğu için pek gönlümde yok...1000 ytl ye kadar param var bana ibanez,cort,jaksons hariç iyi markalar söleyin jazz kasa da olabilir iyi bi tane ikinci el temizde olabilir..yapacağım müziğe gelince guns n roses dinlerim guns n roses müziklerini çalmam lazım bi kere ve pink floyd çalmam lazım..bu tür müzikler için hangi gitarları önerirsiniz lütfen yardımcı olun bu hafta yada haftaya alıcam gitarı...

o zaman bi epiphone les paul standart al kurtul be NovemberRAin91 😆

bende var, çook memnunum. Sıfırı 1000 ytl civarında bildiğim kadarıyla, belki birazda indirirsin ama çok fazla indirmiyolar yinede...

slm arkadaşlar.
ben yeni elektro gitar alıcam bi tane buldum squer(fender)deluxe strtocaster 800 ytl ye onu almayı düşünüyorum ama endonezya malı olduğu için pek alasım yok 1000ytl ye kadar bulabileceğim en iyi gitar nedir ibanez hariç ??jazz kasa da olabilir yapmak istediğim müzik kesinlikle guns n roses müziklerini çalmak ve pink floyd türü müzikleri çalmak bu gitar dışında bana ne önerirsiniz 2.el farketmez 1000ytl ye kadar amerikan veya meksika fender nerden bulabilirim??acil yardım istiyorum haftaya alıcam gitarı?? amfi de hindistan malı marshall 30W lık oda 450 ytl ingiliz marshall 30W amfi nerden bulabilirim bide???

selam !!
ben elektronik gitar kursu almak istiyorum ve ama bana temelimin iyi olması için normal gitarla başlamamı öneriyorlar..bu doğru mu yani normal gitarla başlamam mı gerekiyor?ama ben normal gitarı pek sevmiyorum elektronik gitara aşığım..yardım ederseniz çok teşekkür ederim..bir de bana sanki gitar kursuna gitsem ''akdeniz akşamları'' gibi uyuz şarkılar öğretceklermiş gibi geliyor!!yaşım da 13.böyle bir kursa gitmek bnm için hiç zevkli olmaz ben gerçek rock yapmak istiyorum..you can help me?

my_chemical_romance , elektro gitar çalmak istiyorsan klasik gitardan başlamana hiç gerek yok, esasında çokta mantıksız bir şey. Çünkü elektro gitar ve klasik gitar'ın çıkış noktaları çok farklı, çok farklı temellere dayanıyorlar. Evet, klasik gitar el yatkınlığı kazanmana yardımcı olacaktır, fakat elektro gitar öğrenirkende bu yatkınlığı kolaylıkla kazanabilirsin. Boşuna istemediğin bir şeyle uğraşarak hevesinide kaçırmamış olursun.

my_chemical_romance demiş ki:
selam !!
ben elektronik gitar kursu almak istiyorum ve ama bana temelimin iyi olması için normal gitarla başlamamı öneriyorlar..bu doğru mu yani normal gitarla başlamam mı gerekiyor?ama ben normal gitarı pek sevmiyorum elektronik gitara aşığım..yardım ederseniz çok teşekkür ederim..bir de bana sanki gitar kursuna gitsem ''akdeniz akşamları'' gibi uyuz şarkılar öğretceklermiş gibi geliyor!!yaşım da 13.böyle bir kursa gitmek bnm için hiç zevkli olmaz ben gerçek rock yapmak istiyorum..you can help me?

gerekmiyor oyle birsey.
izmirde olduguna gore sana karsiyaka'da savas oguz'u oneririm. gitarci muzik'te.

arkadaşlar gitarımı değiştirmek istiyorum.. şöyle gezinirken nette ltd m-200 ü gördüm. bu gitar hakkında bi fikri olan var mı :S:S şimdiden çok teşekkürler

Geri