Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

şahsen elekroda distortionla çalmayı öğrenmeden temiz tonlarda ve illa ki prosesör değil amfiyle çalmayı öğrenmekte fayda görüyorum.

bu mantıkla klasiği bilmem ama çelik telli akustikle başlamak da faideli olabilir 🙂 tellere doğru basmayı, temiz ses çıkarmayı öğrenir.

tezin çıkış noktası sanırım oğlunun hevesle aldırıp iki gün sonra kenara atacağından korkup ilk yatırımı düşük tutmak isteyen babalardır 😆

akustik gitarın sapı ve genel yapısı elektroya daha yakın. ama legato örenim derken parmak tendomlarını zedeleyen bir çok arkadaşım var bu klasik gitar yüzünden :roll:

not: babalar çıkarmış evet 😀

Bence klasik gitar tamamen zaman kaybi (elektro gitar calmak isteyen birisi icin..)

Elektroya baslanildiginda dogrudan prosesor veya hayvani bir distortion kullanilmasinada karsiyim... Bence tuseyi olumsuz yonde etkiliyor...

En ideali unplugged, clean ve distortion 'durumlari' arasinda dengeli bir programdir bana gore....

ben ilk gitara başladımda direk bass gitar amfisine girerdim gitarı ve çok üzülürdüm adam gibi amfim olmadığı için ama şimdi o zamanlara teşekkür ediyorum bana adam gibi bir müzik kulağı verdiği için 😉

Herkese merhaba;
Les paul lerde 4 adet potans ve 3 yollu siviç var. Hangi potnasın neyi etkilediğine dair biri bir açıklama yaparsa çok sevinirim. Ve elbette bu sivicin terrible ve rhythm konumlarını. Şimdiden teşekkürler.

Rhtym yazan sap manyetiği , treble köprü manyetiğini seçer. Orta pozisyonda 2 humbucker da aktif olur.

2 volume 2 ton var üstte 1 volume 1 ton sap mayetiği. Alttakilerde aynı şekilde köprü manyetiği için.

Şimdi kimse çıkıpta hoca niye sap manyetiğine rhtym demişler diye sormasın bende bilmiyorum 😀
Les Paul amca öyle demiş zamanında.

E-LP2.gif

les paul demişken 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=S8O5wZAd2z4

arkadaşlar ben güzel bi akustik arıyorum elektro techizatını satıp bi akustik almak istiyorum siz ne önerirsiniz marka olarak fiyat olarak 800ytl filan düşünüyorum ya da ebayden de alabilirim bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Geri