Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Eğer çok profosyonel değilsen pod xt live al başka bişe alma neden dersen ton bulacam derken kendini kaybediyosun gitar çalmayı unutuyosun. Hem pod da customtone olayı da var hiç kasmadan istemediğin kadar ton ayarlanmış bi şekilde eline geliyo istediğini çalıyosun. Param var diye hepsini harcama biriktirmeye devam et müzik işinde para çok lazım oluyor...

evet evet ton işinde kaptirmamak lazim kesinlikle. ben de cok kisi taniyorum, hatta ben de biraz oyleyim diyebilirim. tonum şöyle olsun bunu da alayim, şöyle de olsun diye diye dolarlar deli gibi akip gider, ama calmayi unutursun.
en iyisi standard normal bir gitari alip amfiye baglayip calmak. sonra lazimsa efekt eklenir. son vardigim karar bu benim.

maersk demiş ki:
evet evet ton işinde kaptirmamak lazim kesinlikle. ben de cok kisi taniyorum, hatta ben de biraz oyleyim diyebilirim. tonum şöyle olsun bunu da alayim, şöyle de olsun diye diye dolarlar deli gibi akip gider, ama calmayi unutursun.
en iyisi standard normal bir gitari alip amfiye baglayip calmak. sonra lazimsa efekt eklenir. son vardigim karar bu benim.

Tabi bu yukarida yazilanlara ben de katiliyorum. Ama istedigi sound'u elde edene kadar penayi eline almayan birsuru adam var. Yani eksik birseylerin oldugu psikolojisi cok onemli bir faktor aslinda... 😀

Sadece 1 kere gitar alma sansi olan birine hangi gitari tavsiye edersiniz?
fender american deluxe stratocaster
gibson firebird vii
gibson les paul studio
bunlardan hangisini alsam bana daha uzun sureli bir gitar olur?(metal rock calan adam icin fender ne alaka ya???)

Xanair demiş ki:
metal rock calan adam icin fender ne alaka ya???
Aman usta n'aptın? Fender' in metal müzik dünyasında farklı bir yeri vardır. Fender gitar kullanan sayısız metal grup var (Tabi başka gitarları da oluyor genelde 🙂 ) Fender' in çok yakıcı riffleri vardır.

Öncelik sırasına göre benim tercihim şöyle olurdu:

1)Fender American Deluxe Stratocaster
2)Gibson Le' paul Studio (Neden studio modeli?)
3)Gibson Firebird VII (Çok özel bir ses karakterine sahip bir gitardır.)

Tabii ki dediğim gibi bu "benim" tercihim. Senin bu gitarları kullanan grupları dinleyerek tarzına en uygun geleni seçmen yararlı olur. Eğer iyi gitar çalıyorsan, denemen en iyisi olur (tabi ellettirirlerse 😀 ). Kararsızlık çok kötü değil mi? Benim de başıma çok gelir. Ama uzun uzun düşünmek bazen sonradan pişman olmayı engelleyebiliyor. Bazense sadece zaman kaybı oluyor.

Kolay gelsin 😉 .

mastema demiş ki:
çok acele tavsiyeye ihtiyacım var

zoom gfx-8 500 dolar sizce iyimi?
Aleti hiç kullanmadım, resminide internetten gördüm ama bu siteye epeydir takılıyorum ve büyük ihtimal şöyle bi cevap alırsın:
Bu aletin sesleri biraz dijital gibi, sana boss gt serisini öneririm.
Genel olarak zoom lara hep böyle cevaplar veriliyor. Bu zoomlar ezik mi bunları seven kimse yok mu? Aynı şey digitech içinde geçerli..

Mastema, sana kısa ve öz bir alışveriş taktiği... Türkiye'de geçerlidir; "abi çok fiyat çektin, en sn ne olur yaaaaa"... en sona kadar gidersin, adam olmaz canım byeee dediği yerde tamam peki napalım deyip alırsın malı. Pis ama hayat gerçeği bir Türk alışveriş taktiği...

Adam olmaz canım byee dediğinde sen yüzsüzlük edip gitmezsen adamı iyice darlatırsan adam tamam al da si.tigit gibisinden iyice ucuza verir(bazen). Ama sinirli adamın napacağı belli olmaz, dikkatli ol..!!!

Sol elin hizi nasil artirilir bazen sol elim salaklasip sag elime yetismiyor yada senkronize edemiyorum biraz hizlaninca.gerci sag elminde hizlanmasi lazim. Genel olarak eller nasil hizlandirilir.

ska-punk ve skate punk calıyorum

squier telecester almam uygunmu sizce bide single manyetikler yuksek seste oter konusunu anlatırsanız bn o konuda seymor duncan ın mini humbuckerını takmam uygun olurmu şimdiden teşekkur ederim

Geri