Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

split demiş ki:
01 demiş ki:
split demiş ki:
evet 50. yıl, asıl merak ettiğim modifiye olayı klasik strat tonunu nasıl etkiler, yoksa alet uçuk görünüyo, en azından buradan bakınca öyle.

Bu aleti alıp birde modifiye etmeyimi düşüüyorsun yoksa 🙂 ??

tabi ki hayır 🙂 aletin kendisi modifiye ve bu da klasik strat tonunu ya da, belki daha da iyisini alabilir miyim sorusunu uyandırıyor kafamda.

yoksa fazladan modifiyeye ne gerek var bu gitarı aldın mı bırak modifiyeyi çalmaya kıyabilir miyim diyorum.

Bu gitarda modifiye bazında bir değişiklik yok.Yani klasik strat tonun uetkileyecek kadar büyük bir değişiklik yapılmamış.Klasik stratın sesini daha iyi bir şekilde alırsın merak etme.

[/quote]

Bu gitarda modifiye bazında bir değişiklik yok.Yani klasik strat tonun uetkileyecek kadar büyük bir değişiklik yapılmamış.Klasik stratın sesini daha iyi bir şekilde alırsın merak etme.[/quote]

aydınlatıcı oldu,sağol.

Bu gitarda modifiye bazında bir değişiklik yok.Yani klasik strat tonun uetkileyecek kadar büyük bir değişiklik yapılmamış.Klasik stratın sesini daha iyi bir şekilde alırsın merak etme.[/quote]

aydınlatıcı oldu,sağol.[/quote]

Sende sağol.

Arkadaşlar uzun zamandır düşünmeme rağmen hala kararsızım şimdi yeni bir gitar almayı planlıyorum önümüzdeki haftalarda ama jackson sl2h mı alsam yoksa gibson les paul mü alsam bitürlü karar veremedim ikiside çok üst düzey gitarlar acaba sizce bunların birbirine göre artıları ve eksileri neler? ve siz hangisini önerirsiniz?

Teşekkürler

abi şimdi harleymi alayım mercedesmi alayım gibi bi soru olmuş ne tür müzik yapmak istiyorsan hangisini daha çok beğeniyorsan onu al jacksonun tonları serttir. bende sl1 var klavye falan çok iyi işçilik harika ama elime hiç les paul değmedi bugüne kadar eminimki o da gayet sağlamdır.

graffit demiş ki:
Arkadaşlar uzun zamandır düşünmeme rağmen hala kararsızım şimdi yeni bir gitar almayı planlıyorum önümüzdeki haftalarda ama jackson sl2h mı alsam yoksa gibson les paul mü alsam bitürlü karar veremedim ikiside çok üst düzey gitarlar acaba sizce bunların birbirine göre artıları ve eksileri neler? ve siz hangisini önerirsiniz?

Teşekkürler

çok komik bir sor uaslında senin ki.

Hep si süper gitarlar.Hiçbirinin birbirinden bir eksiği yok.

Yalnız şunun belirtiyim,Gibson LP ler genel olarak her tür müziğe uyarlar.Yani Lp ler hakkında bir genelleme yaparsak her tarza uyar belki bu bir avantajdır.

SL-2H de güzel gitar.Bu paraları verdikten sonra Gibson LP almak daha mantıklı.

Bence hiçte komik bir soru değil sonuçta bu kadar para vericeksem en uygununu almak istiyorum bende biliyorum ikisininde süper gitar olduğunu ama birbirine göre avantajları ve dezavantajları nedir onları öğrenmek istiyorum sanırım bu iki aletide eline almış birileri vardır yardımcı olurlarsa sevinirim

graffit demiş ki:
Bence hiçte komik bir soru değil sonuçta bu kadar para vericeksem en uygununu almak istiyorum bende biliyorum ikisininde süper gitar olduğunu ama birbirine göre avantajları ve dezavantajları nedir onları öğrenmek istiyorum sanırım bu iki aletide eline almış birileri vardır yardımcı olurlarsa sevinirim

🙂 ...

metal yapmak istiyosan sh2 al

"en uygunu" demişsin biz nerden bilelim en uygununu gitar 1500$ı geçtimi artık devreye zevkler girer slayer çalmak için gibson alma. burada senin zevklerin önemli kafanda henüz belli bi tarz oluşmadıysa gibson al.

JediMaster-Revan demiş ki:
DrB demiş ki:
DiMarzio Virtual PAF DiMarzio'nun benim kulagima gore urettigi en iyi manyetik.
B

Valla Virtual Paf'tansa bence dimarzionun ürettiği tartışmasız en iyi manyetik "megadrive" dır.Harbiden iyi manyetikti ama kaldırdılar mı artık göremiyorum.

Pardon beni mi takip ediyorsun, yoksa arkadas golgem misin? 😆 Demek istedigim farkina vardigim sey ilk once CustomCustom sonra MegaDrive falan. Normalde yuksek cikisli manyetikler arasinda T.C.'mizde cogu insanin bilmedigi sirlar bunlar. Nasil denk gelip ogrendigini merak ettim.

DP107 kesinlikle en favori yuksek cikisli manyetigim. Ama belirtiyorum ki yuksek cikisli manyetikleri sevmem! PAF cinsi manyetikleri severim, ve dolayisi ile elma ile armut karsilasiyor bu durumda. V-PAF ile MD gayet farkli manyetikler.

Al mesela daha once burada ve diger mekanda yazdigim bir kac bir laf. Sanirim aydinlatici olur, ozellikle bu bahsettigin manyetigin karakteri ve DiMarzio'nun onu normal uretimden kaldirmasi ile alakali olarak. Bu forumda da birseyler yazmistim ama simdi o 93 sayfanin biryerlerinde.

Varan 1

Varan 2

Varan 3

B 😉

Misery demiş ki:
Slm arkadaşlar bende epiphone les paul studi goth war linkteki gitar :
http://www.epiphone.com/default.asp?ProductID=36&CollectionID=5
bu gitara Seymour Duncon Pearl Gates sap ve Alnico 2 pro köprü düşünüyorum
tarz olarakda hardrock tonları yakalamak istiyorum sizce nasıl tercihler?
bide bu manyetikleri yurtdışından getirtmek istersek hangi siteleri tercih ediosunuz yadım edebilirseniz sewinirim
iyi günler

yokmu arkadaşlar fikirlerini paylaşacak?

Misery demiş ki:
Misery demiş ki:
bide bu manyetikleri yurtdışından getirtmek istersek hangi siteleri tercih ediosunuz yadım edebilirseniz sewinirim
iyi günler

herşey iyi hoşta Epiphone işi bozuyor 🙂

graffit demiş ki:

Teşekkürler

Bu konuda sana yardimci olacak tek kisi kendin. Ikisini de calmadan bir karar vermemeni onermekten baska bir sey diyemeyecegim.

B

Misery demiş ki:
Misery demiş ki:
iyi günler

Bence iki tane duncan 59 isini cok iyi bir sekilde gorur.

B

DrB demiş ki:
JediMaster-Revan demiş ki:
DrB demiş ki:
DiMarzio Virtual PAF DiMarzio'nun benim kulagima gore urettigi en iyi manyetik.
B

Valla Virtual Paf'tansa bence dimarzionun ürettiği tartışmasız en iyi manyetik "megadrive" dır.Harbiden iyi manyetikti ama kaldırdılar mı artık göremiyorum.

Pardon beni mi takip ediyorsun, yoksa arkadas golgem misin? 😆 Demek istedigim farkina vardigim sey ilk once CustomCustom sonra MegaDrive falan. Normalde yuksek cikisli manyetikler arasinda T.C.'mizde cogu insanin bilmedigi sirlar bunlar. Nasil denk gelip ogrendigini merak ettim.

DP107 kesinlikle en favori yuksek cikisli manyetigim. Ama belirtiyorum ki yuksek cikisli manyetikleri sevmem! PAF cinsi manyetikleri severim, ve dolayisi ile elma ile armut karsilasiyor bu durumda. V-PAF ile MD gayet farkli manyetikler.

Al mesela daha once burada ve diger mekanda yazdigim bir kac bir laf. Sanirim aydinlatici olur, ozellikle bu bahsettigin manyetigin karakteri ve DiMarzio'nun onu normal uretimden kaldirmasi ile alakali olarak. Bu forumda da birseyler yazmistim ama simdi o 93 sayfanin biryerlerinde.

Müziktek.com/forum/viewtopic.php?t=658&postdays=0&postorder=asc&highlight=megadrive&start=15]Varan 1[/url]

Müziktek.com/forum/viewtopic.php?t=1389&highlight=megadrive]Varan 2[/url]

Varan 3

B 😉

Abim oldukça iyi bir gitaristtir(ve de zengin).Sayesinde elime almadığım gitar, denemediğim manyetik yok gibi.Megadrive diğer dimarziolara göre bariz iyi, custom customsa basswood'a oldukça uyumlu.Bunlar öznel fikir değil, olsa olsa ortak beğenilerdir.Çok kesin şeyler çünkü.He ben müthiş gitar çalmıyorum belki, ama böyle manyetik takıp çıkarmak-denemek, ölçmek tartmak çok hoşuma gidiyor.Yine de atarız 1-2 solo 😉

Ben daha önce burada bir yerde de megadrive'dan bahsetmiştim ama pek kimse sallamadı.O zaman nickim 15-w-marshall satıyorum'du -01 bilir- elimdeki bir marshallı satmak için girmiştim de siteye ...

01 demiş ki:
GKN demiş ki:
manyetik ve pedal almak istiyorum ama karar veremedim
gitarım Jackson WRMG (emg hz manyetik, alder gövde, maple sap, rosewood klavye)
amfim Marshall30dfx
sert ama insanı rahatsız etmeyek kadar metallica gibi

Sansamo GT-2 yada Metal zone
EMG 81&85 yada Duncan(modellerini pek bilmiyorum)

yardımcı olursanız sevinirim

ne tarzla uğraşıyorsun?söyle ona göre yardımcı olalım!

biraz saçma olucak ama deneysel metal diyebiliriz, Gothic Trash gibi
(orta midli, ortadan biraz fazla Bass , Full tiz,)

Geri