Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

DSL15C ' ye ne dersiniz. Memlekette olmamakla birlikte Peavey 6505MH Thomann' dan değerlendirilebilir.

İyi bir amfi ve düşük sesteki performansı da güzel. Ama arkadaşın istediği soundları verebileceğini sanmam.

EKLEME: Geç farkettim. Dediklerim DSL15 içindir. Peavey'i deneme fırsatım olmadı. Arada Peavey kaynamasın.

Son düzenleme:
Yanzlı 5150 Lbx heryerde 700 dolarken thomann 500 euro'ya satıyor çıktığından beri.

700 dolardan 500 euroya düşmüş. Ne gadar ucuzlamış.

hqdefault.jpg

Hocam merhaba. Öncelikle yeni bir konu açmadan aynı konu mantığında en güncel yer burası olduğu için buraya yazıyorum. Aynı konudan çoğunuzla birlikte muzdarip birisi olduğumu düşünerekten🙂 ( yani o duymak istediğimiz ton) 🙂 amfi arayışına girdim kafayı yememe elde direksiyonla tur atmama az kaldı anlayacağınız. İzlemediğim youtube videosu kalmadı denecek kadar oldu abartı olabilir ama bir türlü kendime şöyle hem badroom mantığında olan hem kayıtlarda kullanabileceğim hemde olur ya bir sahneyede götürebileceğim hı-gaın (şöyle rifflerde ciğerimi sökecek ağlatacak, sololarda parlak) bir kelle arıyorum. Yani nasıl diyim ben hard&heavy tarz müzik yapan birisiyim. Europe 'un prisoners in paradise albümdeki tonlar olsun yeri geldiğinde xyz hungry albümü tonları olsun, DİO olsun, tyketto olsun ve hatta bunların daha modern tonları olsun istiyorum. Tamam belki bunları direk alabileceğim bir amfi olmayabilir fakat birkaç pedal ile besleyip işi kurtarabileceğim yani pedallarlada iyi anlaşan bir amfi vardır diye ümit ederekten yazıyorum bu dizeleri🙂 yorumlarınızı bekliyorum... Daha çok sorularım var fakat konu ilerlerse ve aklıma geldikçe soracağım hepsini.

Hocam merhaba. Öncelikle yeni bir konu açmadan aynı konu mantığında en güncel yer burası olduğu için buraya yazıyorum. Aynı konudan çoğunuzla birlikte muzdarip birisi olduğumu düşünerekten🙂 ( yani o duymak istediğimiz ton) 🙂 amfi arayışına girdim kafayı yememe elde direksiyonla tur atmama az kaldı anlayacağınız. İzlemediğim youtube videosu kalmadı denecek kadar oldu abartı olabilir ama bir türlü kendime şöyle hem badroom mantığında olan hem kayıtlarda kullanabileceğim hemde olur ya bir sahneyede götürebileceğim hı-gaın (şöyle rifflerde ciğerimi sökecek ağlatacak, sololarda parlak) bir kelle arıyorum. Yani nasıl diyim ben hard&heavy tarz müzik yapan birisiyim. Europe 'un prisoners in paradise albümdeki tonlar olsun yeri geldiğinde xyz hungry albümü tonları olsun, DİO olsun, tyketto olsun ve hatta bunların daha modern tonları olsun istiyorum. Tamam belki bunları direk alabileceğim bir amfi olmayabilir fakat birkaç pedal ile besleyip işi kurtarabileceğim yani pedallarlada iyi anlaşan bir amfi vardır diye ümit ederekten yazıyorum bu dizeleri🙂 yorumlarınızı bekliyorum... Daha çok sorularım var fakat konu ilerlerse ve aklıma geldikçe soracağım hepsini.
😀😀😀😀

😀 😀 abi hani hugs&kettnerin videosunu çekip gönderecektin🙂 kandırdın beni dimi🙁 yaa eninde sonunda grandmeister 36 ya dönecem gibime geliyor göker🙂 abi harbiden kafa yeme aşamasına geldim🙂

abi hazır yakalamışken bir şey daha sorayım🙂 grandmeister 36 nın lambalarını değiştirsem daha doyurucu tarzıma daha yakın sonuç alma şansım nedir? sanırım her lambanın saturasyonu farklı ve farklı kombinlerle farklı sonuçlar almamız mumkun değilmi? yoksa amfinin karakteristiğini asla değiştiremiyor muyuz??

abi hazır yakalamışken bir şey daha sorayım🙂 grandmeister 36 nın lambalarını değiştirsem daha doyurucu tarzıma daha yakın sonuç alma şansım nedir? sanırım her lambanın saturasyonu farklı ve farklı kombinlerle farklı sonuçlar almamız mumkun değilmi? yoksa amfinin karakteristiğini asla değiştiremiyor muyuz??
Muhakkak artısı olur👍En azından ucuz çin yapımlarından iyidir. Gerçi takacağın lamba tipine de bağlı. Ben şahsen powerda Mullard EL34'lerin bayaa başarılı olduğunu gördüm. Preamplarda ise JJ Tesla favorim😀😀

senin ilacın evh 5150 kardeş 🙂 minisi bile iş görür...

senin ilacın evh 5150 kardeş 🙂 minisi bile iş görür...
işte bu model👍👍 takip ettiklerim arasında🙂 Türkiye de bulmak zor🙁:banghead: pedallarla nasıl anlaşıyor çok merak ediyorum. bunun haricinde hoşuma giden iki Soldano ve peavey 5150 modelleri oldu🙂 birde çok garip bir şekilde hiç aklımda olmayan blackstar ht5 metal serisini denedim İzmir do-re de ve baya hoşuma gitti. fakat alan herkesin elinde patlamış neredeyse alet😀 vazgeçtim o yüzden.

işte bu model👍👍 takip ettiklerim arasında🙂 Türkiye de bulmak zor🙁:banghead: pedallarla nasıl anlaşıyor çok merak ediyorum. bunun haricinde hoşuma giden iki Soldano ve peavey 5150 modelleri oldu🙂 birde çok garip bir şekilde hiç aklımda olmayan blackstar ht5 metal serisini denedim İzmir do-re de ve baya hoşuma gitti. fakat alan herkesin elinde patlamış neredeyse alet😀 vazgeçtim o yüzden.
Bu lunchbox thomanndan alınabilir...belki yanında peruk, tayt, makyaj malzemesi falan da verirler 🙂 ya da al bir kemper profiler transferi kapat bütün amfiler senin olsun 🙂

abi biraz araştırdım da bu dediğin lunchbox thomann ne kadar güvenilir bir site yada gümrük problemi olmuyormu bunun?
thomann güvenilirdir sitede birçok kullanıcısı vardır merak edilecek bir durum yok diyebilirim dostum...thomann dan getirttiğin ekipmanın üzerine kapıda %18 kdv ve 30 euro kargo ödersin ancak thomann gönderi adresi olarak Türkiye belirttiğinde %18'i düşüyor Almanya fiyatından böylece yaklaşık aynı fiyata almış oluyorsun kargo hariç...üye olup deneme yapabilirsin bu fiyat değişimini görmek için...kısaca para varsa sorun yok 🙂 thomann konusundaki başlıklarda çok deneyimli arkadaşlar var şu gün sipariş verdim şu kadar günde elime ulaştı gibi veriler paylaşıyorlardı çok faydalı...buradan teşekkür kendilerine de 🙂

Geri