Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

taka demiş ki:
Silent_Spirit demiş ki:
digitech death metal ve ds-1 im var. les paul kullanıyorum. boss rv-5 almayı düşünüyorum od-3 ve morley wah alsam iyi olurmu..? pek bilgim yok bu konularda bir de chorus da almalımıyım..?
Bu pedalları niye almak istiyorsun. Almak zorundasın diye bir şey yok. Denersin; hoşuna giderse ve işine yaracağını düşünürsen alırsın. İstersen hiç pedal kullanma. Sadece gitarın ve amplin olsun, o bile yeter.

death metalin tonları sololarda istediim gibi diğil o yüzden od-3 düşünüyodum morley wah da hocam tavsiye etmişti denemedim hiç kullanan memnun olmayan var mı diye merak ettm chorus konusunda pek fikrim yok zaten rv-5 i alıcam büyük ihtimalle. teşekkürler cevap için

Pod xt alırsan birde foot controller gerekecek. Floor pod iyi bir seçim olabilir senin için. Fakat fiyat/performans'a bakıldığında yerinde olsam korg ax3000g'yi tercih ederim. Sağlam bi alet.

fllor pod düşnmüyorum pek. xt nin de foot controller sizo lması kötü. aslında xt alıp foot controller almak en güzeli. taşınabilirlik vs açısından. bilmiyorum. siparişi verdiğim anda karar vereceğim artık. korg hakkında pek bilgi bulamadım. ax 1500g kullanan birini dinlemiştim. iyiydi baya. gerçi çalan adamda manyağın tekiydi(bursa dan özgür, sanırım tansiyonda çalmış önceden, serdar öztop un öndünde çıkmıştı zeki müren güzel sanatlar lisesinde.)

kullandım ve kullandığım dönemde gayet memnun kaldım. Sağlamlığının yanında hard rock tonlarından alternatife baya iyi tonlar almak mümkündü. Senin hakkında sormak istediğin nedir?

deneyip bu akşam alıyorum zaten gitar alırkende ekipman alırkende deneyip almak en iyisi sadece merak ettiğim hard rock tonlarında beni tatmin edermiydi onun cevabını aldım sağol

Arkadaşlar Grunge için hangi pedalı önerirsiniz çatlak bir overdrive istiyorum. DIGITECH grunge arkadaşımda var hiç beğenmedm. Proco RAT Turbo işimi görürmü acaba sizce?

xhornetxx demiş ki:
peki tavsiyen varmı amca?
Çatlak demişsin bir yandan da DS1'e yumuşak demişsin. Çatlak drive deyince benim aklıma daha çok crunch tonları geliyor (TS9 mesela). Eğer böyle gümbür gümbür veya şelale gibi gürül gürül drive istiyorsan Big Muff al. Evlere şenlik.

Stüdyoda arkadaşımınkini ödünç aldım. Geçen kullanışımda hiç beğenmemiştim, belki jag kablosumu acaba dandikti (jag yüzünden bazen gainin %50 azaldığına şahit oldum 😀 ) ds1 alırım heralde çünkü hiç fena değilmiş gerçekten

Arkadaşlar öncelikle selamlar...

Sert şeyler kavırladığımız bir grubumuz var(sodom overkill vs..) şöle sağlam bi distorşın,çatalsız hoş bir solo tonu ve wahh istiyorum analog-processor önerilerinizi alabilirmiyim?

leonjohancool demiş ki:
King_Diamond____ demiş ki:
buarada bütçem kısıtlı şöle;3 analog pedal+wah yada processor için 300$..
benim düşüncem 300 dolara o kadar isabetli analog pedallar alamayabilirsin. Bulabilirsen o paraya ya bir boss GT-6 al ya da o olmazsa POD 2.0 alabilirsin, bence gayette hoş olur.

leonjohancool önerin için saol..ya istediğim özeliklerde bi setup+(ses örneğine) sahip birçok arkadaş vardır diye tahmin ediyorum aslında böle bi yardım umuyorum..

Geri