Modifikasyonunu Göster Ey Türkrockçı !

Brad Angove'un çokça videosu mevcut gitar boyama ile ilgili. Yalnız ciddi hazırlık ve malzeme gerektiren bir iş. Aklıma gelenler şöyle; maskeleme bandı, 220-320-400-600-800 ve üstü zımparalar, çokça sprey boya, sprey vernik. Düz ve mat bir renk istiyorsanız işiniz daha kolay. Parlak verniği yapması, zımparalaması ve pasta cila ile parlatılması ciddi bir ömür törpüsü, emek istiyor.
Askeri yeşil mi denir bilmiyorum o tarz parlak bir renk yapmak istedim

Şu video serilerini izleyebilirsiniz. Gitarda vuruk kırık yoksa, aklınıza yatacak sprey boya rengini de bulabilirseniz olur. Bu videolarda her şey gösterilmiş, ancak bütün işlemler hep uzun uzun süren işlemler. Sprey boyayı yapma kısmı kısaca sürüyor sadece. Gitarı 1 kat boyaması yaklaşık 1-2 dakika sürüyor, 10 dakika beklenip yeni kat boyanıyor. İhtiyaca ve kapatmaya göre 3 - 5 kat gibi boyanabiliyor.
Vernik yapmayacağım diyorsanız da derin parlaklığa ulaşılmıyor ve boya tabakası darbelere aşınmaya dayanıksız kalıyor.

Fender Custom Shop 1966 Stratocaster Fiesta Red Matching Headstock…
H-S-S olarak yeniden dizayn edildi.
Humbucker olarak, Fender’in yeni patentli manyetiği “Double Tap” modeli kullanıldı.
1A250DE9-1CF5-4E19-B68B-1B8FE04FF246.jpeg

Şu video serilerini izleyebilirsiniz. Gitarda vuruk kırık yoksa, aklınıza yatacak sprey boya rengini de bulabilirseniz olur. Bu videolarda her şey gösterilmiş, ancak bütün işlemler hep uzun uzun süren işlemler. Sprey boyayı yapma kısmı kısaca sürüyor sadece. Gitarı 1 kat boyaması yaklaşık 1-2 dakika sürüyor, 10 dakika beklenip yeni kat boyanıyor. İhtiyaca ve kapatmaya göre 3 - 5 kat gibi boyanabiliyor.
Vernik yapmayacağım diyorsanız da derin parlaklığa ulaşılmıyor ve boya tabakası darbelere aşınmaya dayanıksız kalıyor.

FBD8E3AD-8226-4B82-8D2B-17339CAD2F5A.jpegB40C6F5F-EA8B-40A9-A9FF-54266FF993C1.jpegD54C39E6-DCE2-40F5-9079-1D324A56727A.jpeg14BD7200-7345-4123-B574-325852445EB4.jpeg
Böyle bir tasarım buldum ama anlatım yok boyayı attıktan sonra ahşap izleri için hangi zımparayı kullanıcağımı bilmiyorum

Öncelikle iyi günler burası soru başlığı değil ama bunun için başlık oluşturmak istemedim elimde düz simsiyah bir Jackson Randy Rhoads var kasasını çok seviyorum ama sadeliği artık sıktı ve floydrose’u çok eskidi o yüzden altın renkli burgu ve köprü takma fikrim var ama çok fazla seçenek bulamadım ve bütcemde sınırlı aklımda wilkinson marka köprü ve şu burgu var

Burgunun kalitesinin çok etki ediceğini düşünmüyorum, wilkinsonun burgu ve tremelo köprüsünü kullanan gördüm ama floydrose kullananını hiç görmedim sizce alınabilecek bir ürün mü, başka önerileriniz olur mu?

Çift humbucker düz gövdeli gitara portatif pickguard projem. İlkini ilgili başlıkta paylaşmıştım. Buradaki daha çok içime sindi (biraz daha organik veya vintage görünsün istiyorum...)
Pleksi levha işinden tümüyle vazgeçtim. Kalın bir karton üzerine yapıştırdığım şekli çift taraflı olarak yapışkan şeffaf folyo ile kapladım, levha gibi oldu zaten. Onu da iki tarafı yapışkan bant ile sabitledim. Fonksiyonel de oldu, elimin terleyerek iz bıraktığı kısmı da büyük ölçüde kapatıyor.

Dosyalar

Son düzenleme:
yakın dönemde bir air brush düşüncem var istanbulda güvenilr bir üstad var mı acaba.proje olarak basit aslında gece temalı bir druid pentagramı arka gövdeye çizliecek sedefli altın sarısı ön tarafa da ismi olan orion takım yıldızı bezenecek 😀 , ilerleyen dönemde emg jh gold set koyucam.

yakın dönemde bir air brush düşüncem var istanbulda güvenilr bir üstad var mı acaba.proje olarak basit aslında gece temalı bir druid pentagramı arka gövdeye çizliecek sedefli altın sarısı ön tarafa da ismi olan orion takım yıldızı bezenecek 😀 , ilerleyen dönemde emg jh gold set koyucam.
Istanbul’da Yekta Ercil’i tavsiye ederim, Harleyim için müthiş bir True Fire çalışması yapmıştı. Instagram sayfasını paylaşıyorum.

Geçen gitarını göstere atmıştım, herkes yeni ve başka bir gitar sandı. Bilerek birşey söylemedim, nasıl tepki gelecek diye 😁 Demek ki sonuç çok iyi olmuş ve kimse farketmedi kaplama olduğunu. Violet Andromeda Arrow yanında da çok uyumlu oldu, hatta bu kapladigim rengi, Violet Andromeda'dan daha çok sevdim hatta. Aurora Blue dedim bu renge.
Modifiye olarak gitarın rengini komple değiştirdim. Araba kaplama folyosu ile çok iyi sonuç aldım.
Tamamen amatörce ve hızlı bir şekilde yapmama rağmen çok iyi oldu. Biraz daha zaman harcayarak, düzgün kesil biçerek çok çok iyi sonuçlar alınabilir.

Gitarın orjinal siyah hali de aşağıdadır.

IMG_20240905_212041.webp
IMG_20240905_205056.webp

Dosyalar

• IMG_20240905_211714.webp
    IMG_20240905_211714.webp
    603 KB · Gösterim: 55
  • IMG_20240905_205024.webp
    IMG_20240905_205024.webp
    646.4 KB · Gösterim: 57
  • IMG_20240903_165332.webp
    IMG_20240903_165332.webp
    378.1 KB · Gösterim: 48
  • IMG_20240519_162524.webp
    IMG_20240519_162524.webp
    773.1 KB · Gösterim: 56
  • IMG_20240228_013725.webp
    IMG_20240228_013725.webp
    1.9 MB · Gösterim: 68
Geçen gitarını göstere atmıştım, herkes yeni ve başka bir gitar sandı. Bilerek birşey söylemedim, nasıl tepki gelecek diye 😁 Demek ki sonuç çok iyi olmuş ve kimse farketmedi kaplama olduğunu. Violet Andromeda Arrow yanında da çok uyumlu oldu, hatta bu kapladigim rengi, Violet Andromeda'dan daha çok sevdim hatta. Aurora Blue dedim bu renge.
Modifiye olarak gitarın rengini komple değiştirdim. Araba kaplama folyosu ile çok iyi sonuç aldım.
Tamamen amatörce ve hızlı bir şekilde yapmama rağmen çok iyi oldu. Biraz daha zaman harcayarak, düzgün kesil biçerek çok çok iyi sonuçlar alınabilir.

Gitarın orjinal siyah hali de aşağıdadır.

167500 eklentisini görüntüle167499 eklentisini görüntüle
Hele ki diyorum Ormsby'nin böyle bir rengi ne zaman çıktı...Yakışıklı olmuş.

Soldaki SX Alder 3 Tone Sunburst :
  • Gövdenin cilası ve boyasını söküp, alder ağacının dokunusu göstecek şekilde yeniden boyayıp vernikledim.
  • Kapalı manyetik kapakları taktım.
  • Eski fretleri söküp, yeni jumbo fert çaktım.
  • Headstockdaki logoyu kaldırdım.
  • Eşiği değiştirdim.

Sağdaki New Orleans NHS9720 MX :
  • Akrilik levhadan tek humbuckerlı pickguard kesip urban camo desenine boyadım.
  • Uygun ölçüleri ile çizip 3D printerdan döktüğüm manyetik kapağını taktım.
  • Killswitch taktım.
  • Eşiği değiştirdim.

PSX_20241002_194015.webp

Son düzenleme:

Geri