Modifikasyonunu Göster Ey Türkrockçı !

Öcü böcü.. Herşeyin fazlası zararmış; onu anladım🤣🤣
DSC_0194.webp

Hocam eğe varsa vidaya penseyle tutulacak şekilde iki yerden hafifçe yedirin. Bir kere açıldımmı gerisi gelir.
O görünen uçta koptu dibinden. İş dahada zorlaştı ancak dremel matkap uçları ile işlem yaparsam kurtarırım diye düşünüyorum. 1mm ile 1.5mm matkap ile göbekten düzgün patlatabilirsem ters diş matkap ile çıkarma şansım var. Olmadı, komple 2.5 ile delerim orayı. Halledecez inşallah😀😀

O görünen uçta koptu dibinden. İş dahada zorlaştı ancak dremel matkap uçları ile işlem yaparsam kurtarırım diye düşünüyorum. 1mm ile 1.5mm matkap ile göbekten düzgün patlatabilirsem ters diş matkap ile çıkarma şansım var. Olmadı, komple 2.5 ile delerim orayı. Halledecez inşallah😀😀
Hoca vidanın ucu dışarda mı ben mi yanlış görüyorum, eğer dışardaysa dremel falan girişme hemen, karga burunla çevire çevire çıkarırsın onu 🙂

Öcü böcü.. Herşeyin fazlası zararmış; onu anladım🤣🤣
71811 eklentisini görüntüle
Sıkıntıyı dremel ile çözdüm. 1mm-2.8mm matkap ile yavaş yavaş göbekten patlatarak vidayı çıkardım👍 Lakin korku filmi gibiydi. Özellikle 1.2mm'nin pirinç gibi yumuşak bir malzeme içinde kısa süreli sıkışması, sinir krizi nöbetlerini tetikleyecek endikasyonlara benzemekteydi. Kırılsaydı, şuan hemen bir "suhr koa beach model" arıyor olacaktım😀 Son hamlemi yaptım ve şuan mutluyum.:happy::happy:

DSC_0191.webp

Sıkıntıyı dremel ile çözdüm. 1mm-2.8mm matkap ile yavaş yavaş göbekten patlatarak vidayı çıkardım👍 Lakin korku filmi gibiydi. Özellikle 1.2mm'nin pirinç gibi yumuşak bir malzeme içinde kısa süreli sıkışması, sinir krizi nöbetlerini tetikleyecek endikasyonlara benzemekteydi. Kırılsaydı, şuan hemen bir "suhr koa beach model" arıyor olacaktım😀 Son hamlemi yaptım ve şuan mutluyum.:happy::happy:

71957 eklentisini görüntüle
Geçmiş olsun 😀

Buyrun arkadaşlar bir de burdan yakın, alet üstün çin muhendisliği olduğu için uğraştırdı ama sonuç güzel oldu 🙂
Üst eşiği black tusk ile değiştirdim, köprüyü çelik saddle'lı fullsized blocklu kore işi bir model ile değiştirdim
Neckplate 70'ler modu üç vidaydı ve adamlar yamuk delmişler 🙂 onu dört vidalı plate ile değiştirdim, arada yamuk delikleri ve neckpocket'ın zeminini de düzelttim
Param olunca bu son fotoğraftaki pickguard ile HSS olacak ama şimdilik tek TB11 takılı
En önemlisi fretler'i tesviyeledim, çinli arkadaşlar fret leveling'den bi haber 🙂 son hali ile fretler gayet low actiona izin verecek hale geldi
Bu arada ilk fotoğrafta göstermeye çalıştım, strat'larda görmeye alışık olmadığımız bir durum, klavyede siyah binding var, ondan kaynaklı fret kenarları gayet şık gözüküyor ve ele avuca gelmiyor 😀 İki parça ash gövde, rosewood üstü abalone inlayler vs. güzel oldu
DSC_0735.webp

DSC_0701.webp

DSC_0713.webp

DSC_0719.webp

DSC_0717.webp

DSC_0721.webp

Son düzenleme:
Buyrun arkadaşlar bir de burdan yakın, alet üstün çin muhendisliği olduğu için uğraştırdı ama sonuç güzel oldu 🙂
Üst eşiği black tusk ile değiştirdim, köprüyü çelik saddle'lı fullsized blocklu kore işi bir model ile değiştirdim
Neckplate 70'ler modu üç vidaydı ve adamlar yamuk delmişler 🙂 onu dört vidalı plate ile değiştirdim, arada yamuk delikleri ve neckpocket'ın zeminini de düzelttim
Param olunca bu son fotoğraftaki pickguard ile HSS olacak ama şimdilik tek TB11 takılı
En önemlisi fretler'i tesviyeledim, çinli arkadaşlar fret leveling'den bi haber 🙂 son hali ile fretler gayet low actiona izin verecek hale geldi
Bu arada ilk fotoğrafta göstermeye çalıştım, strat'larda görmeye alışık olmadığımız bir durum, klavyede siyah binding var, ondan kaynaklı fret kenarları gayet şık gözüküyor ve ele avuca gelmiyor 😀 İki parça ash gövde, rosewood üstü abalone inlayler vs. güzel oldu
72343 eklentisini görüntüle

72339 eklentisini görüntüle

72340 eklentisini görüntüle

72341 eklentisini görüntüle

72342 eklentisini görüntüle

72354 eklentisini görüntüle

Güzel işçilik, eline sağlık..
Bence ileri ki günlerde buna yapılacak diğer işçilik sırasıyla şu olmalı:
1) Yeni taktığın üst eşiği fender roller nut ile değiştirmek. (yada pirinç üst eşik; malmsteen misali😀)
2) Kilitli burgu takmak (kesinlikle olmalı, 2.el bulunabilir belki)
3) H-S pickguard takmak (Volüm potu push-pull şeklinde, eğer bridge de single istersen)
4) 3 yollu strat switch takmak.
5) Elektroniğe güzelce copper shielding uygulamak (opsiyonel)
6) Mid boost devresi takmak (opsiyonel)

Tabii ki, bu işlemlere değecek bir gitar olduğunu düşünüyorum. Dişbudak clean tonları iyi yansıtan bir ağaçtır. Dolayısıyla; neck kısmına dimarzio the cruiser'da takılabilir.Böylelikle ağacın akustiği ortaya çıkar.👍
Pirinç eşik dedim ama vazgeçtim. Zaten parlak tonları olan bir ağaç; iyice tizleşir yahu😆

Güzel işçilik, eline sağlık..
Bence ileri ki günlerde buna yapılacak diğer işçilik sırasıyla şu olmalı:
1) Yeni taktığın üst eşiği fender roller nut ile değiştirmek. (yada pirinç üst eşik; malmsteen misali😀)
2) Kilitli burgu takmak (kesinlikle olmalı, 2.el bulunabilir belki)
3) H-S pickguard takmak (Volüm potu push-pull şeklinde, eğer bridge de single istersen)
4) 3 yollu strat switch takmak.
5) Elektroniğe güzelce copper shielding uygulamak (opsiyonel)
6) Mid boost devresi takmak (opsiyonel)

Tabii ki, bu işlemlere değecek bir gitar olduğunu düşünüyorum. Dişbudak clean tonları iyi yansıtan bir ağaçtır. Dolayısıyla; neck kısmına dimarzio the cruiser'da takılabilir.Böylelikle ağacın akustiği ortaya çıkar.👍
Pirinç eşik dedim ama vazgeçtim. Zaten parlak tonları olan bir ağaç; iyice tizleşir yahu😆

Teşekkürler hoca
Ben roller nut'ı pek gerekli bulmuyorum, bu graphtech'in black tusk'ları gayet kaygan bir materyal, dolayısıyla teli tutmuyor ve akort kararlılığını baya olumlu ölçüde etkiliyor. Dikkat edersen d ve g tellerine basan string tree'yi çıkarttım bu da akort kararlılığı açısından olumlu bir hareket 🙂 burgular'a şu an para ayıramadım ama onlarda değişcek ilerde, aklımda kilitli staggered bir burgu seti takıp diğer string treeden de kurtulmak var😏 HSS'de kararlıyım, neck artı midle manyetik kombinasyonu bir stratta olmazsa olmaz bence 🙂 ama wiring'ini biraz farklı yapmayı planlıyorum, daha detaylıca araştırmış değilim ama suhr'un HSS gitarlarına uyguladığı bir wiring var, özet olarak adamlar dirençler kullanarak potları single manyetiklere 250k olarak gösterirken bridge humbuckera 500k olarak gösteriyor, yeşil sahalarda görmek istediğimiz hareketler yani😀

Son düzenleme:

Geri