Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

ben hiç sanmıorum oyle oldugunu. benim bir arkadasımda var modelini bilmiom ama gitarın ustunde sustain için bi dava var neyse... o hiç sikayetci deil yani ikide bir gitarın arkasındaki yayları sıkmıyor.yada ikide bir akort etmiyor. cunku onunki gercek floyd rose cort unki ise uydurma bişey... bu butun cort larda boyle dostum gercekleri kabullenmeliyiz sen nasıl soyleyebilirsin ki cort marka gitarla jacksın un aynı floyd rose ozelliklerine sahip olugunu 😀

floyd rose köprülerin avantajı gerçekten çok hatta steve vai veya joe satriani gibi adamların elinde oyuncak yaptığını söyleyebilirim ama floyd rose dan tam anlamıyla memnun kalmak için biraz pahalı bir gitar olması gerekiyor yani köprünün kalitesinin oldukça iyi olması lazım yoksa akort kaçması, sustain in düşmesi gibi sorunlara yol açıyor. bende jackson DX-10D var gitardan çok memnunum manyetikleri oldukça sağlam ve floyd rose köprü fakat bazen bende akortla ilgili problemler yaşıyorum. zoom 505II ye gelince ev kullanıcısı için uygundur heavy metal türevi tarzlar için sert tonları vardır yalnız bununla birlikte büyük bi dip gürültüsü yapıyor tamamen engelleyemesende aza indirgeyebilirsin wah pedalıda 505II de yoktur ama arkada bağlantısı soketi mevcuttur

Ya sen anlatamadın ya ben anlamadım. Sen akort yapmanın zorluğundan mı bahsediyorsun yoksa akord kaçırmasından mı?

Bu arada bende x-th var. 1 hafta bırakıp çıkarıyorum kılıfından çalıyorum vs. sıfır akord kaçırma. Akord yapmayı unuttum.

Bir de s2900 var ki onda zaten floyd yok. Sperzel kilitli kulaklar var. Süper akord tutuyor, istesen de bozamıyorsun.

Gitara, modele göre değişir yani. Markaya göre değil. Tüm jacksonlar süper akord tutuyor sanıyorsan seni fena kandırmışlar.

Sen en iyisi bahsettiğin js30 unu bir al, bir ay falan geçsin bir, sonra söyle son sözünü. Erken konuşma. 🙂

Petrucci_21 demiş ki:
ben hiç sanmıorum oyle oldugunu. benim bir arkadasımda var modelini bilmiom ama gitarın ustunde sustain için bi dava var neyse... o hiç sikayetci deil yani ikide bir gitarın arkasındaki yayları sıkmıyor.yada ikide bir akort etmiyor. cunku onunki gercek floyd rose cort unki ise uydurma bişey... bu butun cort larda boyle dostum gercekleri kabullenmeliyiz sen nasıl soyleyebilirsin ki cort marka gitarla jacksın un aynı floyd rose ozelliklerine sahip olugunu 😀
Aynı kalınlıkta tel kullanırsan, akort düzenini değiştirmezsen sen de yaylarla uğraşmazsın 1-2 yıl.
Bir de kullanmayı bilmek lazım. Ben de rastansaga gibi haftalarca akort etmeden çalıyorum. Tremolo kolu takılı... Sıfır kaçma! (3 hafta önce tel değişti, 2 kere fine tuning yaptım, birisinde sadece 2 teli sıktım)
Jackson'lardaki güzel, Cort'lardaki dandik olacak diye bir kural yok. Genelleme yapmayın, mutlaka seviyeler arası farklar olacaktır ama kullanmayı bilmezseniz hiç bir işe yaramaz...

Her kalite Jackson'um var. Hepsinde iyi Schaller veya orijinal Floyd Rose var. Hiçbiri akort kaçırmıyor. Artık bundan ne çıkarımınız olursa... Floydlar mı iyi olacak yoksa her model Jackson iyi mi, bilemem. Tecrübeyle sabittir.

Arkadaşlar benim epiphone goth les paul gitarım war aldığımdan bu yana switch'i biras problemliydi işte aşağı yukarı getirdiğimde ses giderdi bi süre sonra gelirdi falan şundan dolayı anlatıyorum bunu gitarımdan son bir haftadır acaip boğuk bir ses gelior tonları çok kötü oldu anlamadığım şekilde bunun belli bir nedeni olabilirmi?şimdi buna neden ne olabilir potanslarla ilgili bi prob yada iiçindeki kablolarla ilgili bi problem yada işte ne bilim manyetikle,swithle alakalı falam olabilirmi?bu switch probleminide ondan anlatmıştım eskiden öle problemli iken şimdi aletin switchi düzeldi yani aşağı yukarı oynatınca ses gitmio acaba prob ne olabiliki yani bu switch'in kablolarından birine mi bişey olduki çok cahilce sorular soruorum galiba ama gerçekten gitar aksamından pek anlamadığımdan dolayı 🙁 walla çok canım sıkıldı soğudum gitardan resmen anfiye takıp çalasım gelmio yani ekipmanımda iyi gt-6 ve washburn bd75 anfim war,problem ne olabilir,çözümü ne olabilir yardım edebilirseniz çok sewinirim
şimdiden teşekkürler

Dostum beni kandıran falan yok Jackson un gücünü bütün dünya biliyor...

Hiçbir jackson akort kacırmaz, ayrıca akort etmeyi de biliorum evelallah öyle bir sorunum yok! Ben cort markanın fena olmadıgını ama akort olayında sorun yasanabılcegını soyledım.
Ben domajor duzeninde kullanıyorum akort u tamammı? Lanet olsun ki para kazanmak ıcın piyasa music yapmaya ihtiyacım var ve bu yuzden sureklı akort değişikliği gerekiyor. Anlatabildimmi?

Sen en iyisi bahsettiğin js30 unu bir al, bir ay falan geçsin bir, sonra söyle son sözünü. Erken konuşma.

Hem ben js30 u floyd rose yok diye biliyorum. 😀 yorum yapmadan once bi bak istersen JS30 rr Rhoads modeline rastansaga! Atalay sahidimdir Atalay'a sorabilirsin.

Bu arada Jackson la X-th yi aynı kefeye koyman cok büyük bir hata olabilir... Dostum sen git Valentino Rossi ye ver mobileti ondan sonra ondan bişeyler bekle... tabiki mobiletle yapılabilincek max seyi yapar ama adama Honda'sını verirsen gorursun ne kadar prof oldugunu... sen sustain olmayan bi gitarı git ver petrucci nin eline sonra deki o adam cok iyi bir gitarist onun eline 100$ lık gitar ver adam konusturur... yani imkanı olmayan ekipmanla nası kendi prof.lugunu gostercenki? anlatmak istediğimi anlayan anladı...

sen diyorsun ki kardesim Cort a b*k atma o senin kendi beceriksizliğin. Ama bence sen git bide eline Harbi Floyd rose lu Jackson al hatta haftalarca kullan... ondan sonra gor Jackson ile cort arasındaki floyd rose farkını...

Petrucci_21 demiş ki:
Dostum beni kandıran falan yok Jackson un gücünü bütün dünya biliyor...

Hiçbir jackson akort kacırmaz, ayrıca akort etmeyi de biliorum evelallah öyle bir sorunum yok! Ben cort markanın fena olmadıgını ama akort olayında sorun yasanabılcegını soyledım.
Ben domajor duzeninde kullanıyorum akort u tamammı? Lanet olsun ki para kazanmak ıcın piyasa music yapmaya ihtiyacım var ve bu yuzden sureklı akort değişikliği gerekiyor. Anlatabildimmi?

Sen en iyisi bahsettiğin js30 unu bir al, bir ay falan geçsin bir, sonra söyle son sözünü. Erken konuşma.

Hem ben js30 u floyd rose yok diye biliyorum. 😀 yorum yapmadan once bi bak istersen JS30 rr Rhoads modeline rastansaga! Atalay sahidimdir Atalay'a sorabilirsin.

Bu arada Jackson la X-th yi aynı kefeye koyman cok büyük bir hata olabilir... Dostum sen git Valentino Rossi ye ver mobileti ondan sonra ondan bişeyler bekle... tabiki mobiletle yapılabilincek max seyi yapar ama adama Honda'sını verirsen gorursun ne kadar prof oldugunu... sen sustain olmayan bi gitarı git ver petrucci nin eline sonra deki o adam cok iyi bir gitarist onun eline 100$ lık gitar ver adam konusturur... yani imkanı olmayan ekipmanla nası kendi prof.lugunu gostercenki? anlatmak istediğimi anlayan anladı...

sen diyorsun ki kardesim Cort a b*k atma o senin kendi beceriksizliğin. Ama bence sen git bide eline Harbi Floyd rose lu Jackson al hatta haftalarca kullan... ondan sonra gor Jackson ile cort arasındaki floyd rose farkını...

Abi öyle birşey yok ya, zaten akordu tutan gitar değil %99 oranda köprüdür... Jackson'ın 96 sonrasında kullandığı 3 çeşit floyd rose var;

Jt-500, jt-580 ve original floyd rose 🙂

Jt-500 pek işe yarayan bir köprü değil. Jt-580 her zaman akord tutabilen bir köprü değil, ama çoğu zaman çok başarılı ama ne yazık ki her zaman değil. Original floyd'sa bunların içerisinde en iyisi insan olan kolay kolay akord kaçırtamaz o alete 🙂

Arkadaşlar kusura bakmayın ama forumu okuyacak kadar vaktim olmadı,araştıramadım yani.Gitarımın içindeki tüm kabloları,potansları ve manyetiklerin kablolarının lehimlerini falan hepsini elden geçiricem.Tunelde hangi ustayı yada muzik mağazasını önerirsiniz?yani kısaca manyetikler sabit geri kalan tüm kablolar ve potanslar (4 condactor dahil) değiştirmeyi düşünüyorum.Nedeni ise yeni manyetik alıp kendim takmam ve bu işlemin sonunda seste cızırtı oluşması ve ses potansının aşırı ısıdan tutukluk yapması..
Bilgilendiren arkadaşları şimdiden teşekkürler.

Dostum bak js30 serisinde sadece 3 gitar floyd rose lu onun dısında butun hepsi floyd rose suz. Asagıdaki linke bakarsan anlarsın demek istediğim seyi. Ben kafadan atmıyorum. Hem ben dedim ki benim gitarım JS30 RR Rhoads.

http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?partno=Jackson_Pro_Pack

jackson la ilgili herseyi burdan ogrenebilirsiniz arkadaslar jackson hakkında bilgi edinmek isteyenler mutlaka girsin hem modellerinin hangisinde floyd rose var burdan ogrenebilirsiniz hepsini...

petrucci kardeş,madem gitardan memnundun niye gidip ekstradan 400 euro çıkıp jackson alıorsun ki,al bir tane schaller floyd rose 200 küsür dolar abitsin sorunun.hem arkadaşlarınada hava atardın bak alman malı floyd var bende yaaa =) şeklinde

gerçekten gitarı seviyorsan sevmediğin parçasını değiştireceksin, sırf manyetikleri beğenmedi diye her gitaristin yeni bir gitar aldığını düşünebiliyor musunuz 😀

Abi yok ondan değil. Pederi sıkıştımışken aldırayım dedim. 😀 Hem amacım hava atmak değil. Kimseye gitarımı gostermek te değil sadece kendimi tatmin etmek istiyorum. Ayrıca daha sert bir sound a ihtiyacım vardı hem de gitarın kasası artık hosuma gitmemeye basladı bide dediğim sebeplerden sogudum gitardan. Onemli deil abi para. Bak bu yeni alcagımda floyd derdi yok ama bi daha param olursa gidip en iyi floyd rose lu bi jackson alıcam.

bu amfiye 250 ytl isteniyor..eder mi o kadar....Laney HarcoreMax serisi.Sıfır amfi user manuel.. 30 Watt RMS Global EQ:Bass,Mid,Treble REVERB 10" Custom Design Drive 4x12" Kabin desteği 2 kanal:clean & crunch Max Button:EQ boost for unique tone(heavy metal ve lead tonları) Cd line in girişi Footswich girişi Kulaklık ve Extra Speaker çıkışları

Amplinin durumuna göre değişir ancak ucuz değil.

Yurtdışı fiyatı 150$ civarı, seninki yaklaşık 185$a gelir.

Yani 185$'a başka ne bulabilirsin bilmiyorum ama pazarlıkla 150$ a inerse al gitsin 🙂

30W'lığı hiç fena deil bu serinin.

Geri