Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

rastansaga demiş ki:
rock-the-boy demiş ki:
graffit demiş ki:

eğer gerçekten fiyatı 1000$ ise mükemmel bence...

Hatta 700$ music123 te. Bu arada bilin bakalım bu gitarı kim üretiyor :dans

Dünyanın en mükemmel,en şahane,inanılmaz gitar markası Cort üretiyor olabilir mi??Beklediğin cevap buydu sanırsam,tatmin etmiştir umarım 😉

bc brich warlock bronze

Bc brich warlock bronze nasıl bir gitar.Sanırım ucuz ve 24 perdeli metal gitarı gibi duruyor.Piyasada pek yok .Manyetikler nasıl metal yapar mı, washburn x10 la kıyaslanırsa ne olur. Rastansaga manyetikleri emg lerle değiştirmişsin orjinal manyetik kesmez mi?Ben başlangıç seviyesi olarak düşünüyorum.

graffit demiş ki:

Bence schecter (şekter mi dicem yoksa skektır mı dicem bilemiyorum) çok kaliteli bir marka. Burda pek bilinmese de yurt dışında epeyce bilinir.

Ben de yakında c-7 Blackjack modelini almayı planlıyorum.
bigBlackJackC7.jpg

Selam arkadaslar benim bir sorunum var eger yardimci olursaniz çok sevinirim. Bende Crafter marka bir elektro akustik var geçenlerde kuzenime verdim sagolsun yanlis giris yapmis anfiye baglayinca ses çikiyo fakat üzerindeki hiçbir fonksiyon çalismiyor. Sanirim problemim büyük ne yapmam lazim degistirmem gerekirse nereden bulabilirim bu parçayi simdiden tesekkürler 🙁

bu ya kendi yazdigim msj bulmadim ikinci kez yaziyom🙂)

arkadaslar elektro gitar alacagim fakat marka ve model konusunda kararsizim 600ytl kadar verip heavy metal yapmak icin en uygun hang1 marka ve model elektro gitar almaliyim..
mesajlar icin simdiden tesekkürler..

jackson ps4 söylediğin fiyata ve türe uygundur yada sıfır bi cort x alabilirsin tabi jackson'ın yerini ne kadar tutar bilemem

Cort X6 =394 YTL
Cort X6 F-G =440 YTL
Cort X11 =596 YTL
ibanez GRG 170DX =542 YTL
İbanez GRG 370DX =752 YTL
Fender-Squier Standart Stratocaster =440 YTL
Fender-Squier Standart Fat Strat HSS=443 YTL
Fender-Squier Standart Telecaster =443 YTL
Fender-Squier Deluxe Stratacoster =616 YTL
Whasbun Dime 36 G17 =589 YTL
Whasburn Dime332 =600 YTL
Whasburn X33 =711 YTL
sizce bunlardan hang1s1 heawy metal için en uygundur en 1y1s1 yan1😀😀😀🙂)))))))

Dostum İbanez RG 370DX yada Fender-Squier Standart Fat Strat HSS alırdım ama bu tamamen benim tercihlerim 🙂 İstediğin müziğe RG 370 çok uygun bence ama dediğim fenderi alıp bi manyetik modifikanyonuyla mükemmel olabileceğini düşünüyorum bu tarz için,tamamen senin hangi tip gitarı çalarken rahat edeceğinle alakalı bi durum aslında 😉 Mesela benim tavsiye ettiklerimden birinde floyd rose var birinde yok 🙂

Dostum RG 350EX ve RG 370DX arasında sadece görünüş ve pickguard farkı var onun dışında manyetikleri,köprüsü,ağacı herşeyi aynı yani onun için 350EX'i beğendiyen gönlün rahat bir şekilde 370DX alabilirsin,manyetik seçimide birazcık senin zevkine kalıyor aslında hangi tarz tonu beğeneceğine bağlı burda herkes farklı tavsiyede bulunur mesela 🙂 kimi emg,kimi seymour duncan,kimi DiMarzio der ben yakınlarda ibanez alıcam ve üzerine DiMArzio PafPro takıcam ileride ama ilk başta bi süre stok manyetikleride yeterli olucak zaten bana,Ama bende denemiş biris olarak söyleyebilirimki kendi kanımca sadece benim fikrim tamamen ibanez RG370DX,RG350EX,RG350DX gayet güsel gitarlar va özellikleride aynı zaten istediğini alabilirsin o kadar fiyat varkı vermene gerek yok bence 350EX için rahatlıkla 370DX'de alabilirsin bence

arkadaşlar ben elektro gitarımı yenilemek istiyorum ibanez grg 270 var yine bir ibanez olabilir çünkü klavyeleri gayet rahat.şöyle 500 dolar falan civarında ya da biraz daha fazla olabilir.bu gitarı şöyle birkaç sene kullanmak istiyorum manyetiklerini yenileyerek idare edecek bir gitar yani gövdesi klavyesi falan iyi olmalı ne önerirsiniz?

selam...

Arkadaşlar Epiphone marka Limited edition lp nicke gitar hakkında bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olursa çok sevinirim. İnternetten aradım ve tek bulabildiğim isveçli bir grubun adını kullanarak yapıldığı, lp tarzında olduğu ve üzerinde Gibson manyetikleri olduğu..ama başka bir yazıya rastlayamadım..Bu gitar eğer özel birşey değilse ambalajından bile çıkartmadan elimden çıkaracağım..bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var..Şimdiden teşekkürler.. sevgi, saygı, müzik....

Selamlar.Forumu uzun zamandır gerektiği yerde bilgi ve fikir amaçlı takip ediyorum.Gitar haricinde kuracağım Setup hakkında hemen hemen alacağım seyleri belirledim.Gitar konusunda Gibson Les Paul ve Jackson Dkmg düşündüğüm gitarlar.Gitarda aradığım ses kalitesinden sonra aradığım özellik klavye rahatlığı.Özellikle her türlü soloda rahat edebileceğim bir klavye istiyorum ve bu konuda tabiki tercihim Jackson Dkmg'den yana ama Les Paul ismi ve kaliteside bir yanda ilgimi çekiyor.Yoğun olduğum için ve Les Paul'u bir yerlerde bulup deneme şansım olmadığı için Les Paul kullanan arkadaşlar klavyesinin hızlı sololarda ve Sweeplerde rahatlığını kendilerine göre anlatabilirse sevinirim.Teşekkürler.

Geri