Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

zoom'un yanından bile beçemicez neyin yanından geçicez? 707'nin nesi var? gfx8 üzerine processor tanımıyorum... şimdiyekadar kullandığım processor'lerde zoom verdiği performansı görmedim.. bence zoom iyi.

arkadaslar benim soruma lutfen cevap verebilirmisiniz COK ACİL!!! merhaba arkadaslar ibanez RG420 FA modelindeki gitarimin manyetiklerini degistirmeyi dusunuyorum. yurt disindan iki tane humbucker getirtecegim. ben fazla anlamiyorum bu manyetik olayindan. sizce temiz sert olmayan, solo calmak için ideal bir manyetik (2tane humbucker) onerebilirmisiniz. çunku birdaha ne gitara nede manyetiklere para vermek istemiyorum. acil cevaplarinizi bekliyorum 3 hafta sonra manyetiklerim gelmis olacak simdiden herkese tesekurler.

atalay arkadaslardan biri bana seymour duncan'dan neck için "59" ya da "Jazz", bridge için "JB" modellerini önerdi. sence bunlar nasil olur . birde bu manyetikler ibaneze biraz abes kacmazmı sanirim sert manyetik oluyo bunlar

bende epiphone les paul standart var. bi kaç ekleme gerekiyor gibi bu gitara ama kullananların da bi önerisini alayım diyorum. ilk olarak burguları değiştirmeyi düşünüyorum. onun ardından ne yapayım? mesela manyetikleri bi ara değiştireceğim ama ne almam lazım? bu arada gitarda blues rock çalmaya uğraşmaktayım.

vallaha bi üst mesajda yazdığım gibi bende bir adet standart olanından var. gitarı gördüm, çaldım ve aşık oldum zaten. bi kaç modifiyeyle oldukça güzelleştirilebileceğini okudum. gibsonlardan kullanılan ağaç, manyetik gibi malzeme farkları var. biri amerikada diğeri korede üretiliyor ordan fiyat farketmekte.

peki bikaç sorum olcak bu epiphone'un les paulları hakkında. internette genelde 500-600 amerikan doları civarında, türkiye'de fiyatları ne alemde, ankara'da nerde satılır vs.
Bi de ben elimdeki jackson dr3'ü satıp epiphone les paul almayı düşünüyorum, bir nevi sınıf düşmek gibi bişi oluyo ama artık yavaş yavaş değişen müzik tarzımdan dolayı jacksonın tonları çok sert kalmaya başladı. ama en büyük endişem jacksonın klavyesindeki rahatlığı bu les paullarda bulup bulamayacağım. ne diyosunuz bu konuda?

ben 2 ay kadar önce 550 dolara yenisini buldum ki benim şansıma denk geldi amerika fiyatı da o kadar çünkü. ikinci elleri de 400-450 dolara satılıyor genelde. hiç jackson çalmadım klavyesinin rahatlığını bilmiyorum ama epihone unki oldukça rahattır. jackson dan sonra yalnız 22 perde olması ve tremolo kolunun olmaması (tune-O-matic sistem) rahatsızlık verebilir.

Herkese selam. Kendime kucuk bir efekt zinciri kurmayı düşünüyorum analog pedallardan ama farklı markaların benzer ürünleri konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.
Oncelikle yaptığım müzik turu klasik rock, blues ve hard rock'tan oluşmakta. Bu turlere uyacak Wah, Distortion ya da Overdrive ve bir Chorus pedalı düşünüyorum. Hangi markaların hangi ürünlerini önerirsiniz.
Ben Dunlop Cry Baby Wah+ Boss Overdrive/distortion + Marshall Supervibe Chorus diye düşünmüştüm. Bunları kullananlar memnun mu?

Bir de kayıt konusunda biraz cahilim ama bu efektlerle evde kayıt olayına girersem ne kadar verim alabilirim? Yoksa pedal işine hiç girme git kendine bir v-amp mi al dersiniz?

slm beyler ben bi DEATH fanıyım ve bu adamların Chuck Schuldiner(Rahmetli) ve James Murphy tonlarına hastayım acaba hangi gitarları processorleri amfileri kullandıklarını bilen veya nereden bulabileceğimi bilen var mı acaba???

Amoremorte: her aletle kayıt yapılır ama önemli olan kayıdı nasıl yapacağın ve hangi sistemle yapacağındır. O bahsettiğin ekipman senin için gayet iyi. Ama kayıt olayına girince her kablonun temiz kaliteli olması ve kayıt cihazını da iyi manipüle etmen gerek. O zaman çok iyi bir demo kaydı yaparsın.

cevap için sağol atalay. Bir kayıt denemiştim, gitarı bağladım bilgisayara ve drive için analog pedal kullanmıştım. Son derece kotu tonlar gelmişti. Cleanler guzeldi fakat drive çok kötüydü. Bunun nedeni nedir? Analog pedallarla hep böyle kötü geliyorsa bunları kullanarak nasıl bilgisayara kayıt yapabilirim? Neler gereklidir vs?

işin ustalarından cevap gelecektir ama ben kısaca cevaplıyım. sorun ses kartında. sonuç olarak ses kartın müzik yapmak için üretilmemiş. en kral efektörü taksan bile düzgün bi ses alabileceğini zannetmem.

Geri