Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

İnce klavye=Ibanez, Ton=Maun... Bu durumda ben ya RGT42 alırdım yada S serisinden birşey seçerdim. Alım satımda ikisinden de var... Metal için manyetik modifiyesi yapmak gerekebilir elindeki ekipmana da bağlı olarak... Kolay gelsin...

ben bişi sorcam...benim jackson gitarım war..cidden cok sewdiğim sert tonları war..ama ben mesela manyatiğin tekini dğiştirip clean tonları cok daha guzel olan bir manyetik taksam guzel olurmu...sapın bitimindeki manyatik kopru diyolardı sanırım onun yerine clean.i iyi olan bir manyetik taksam olur mu?

ben bişi sorcam...benim jackson gitarım war..cidden cok sewdiğim sert tonları war..ama ben mesela manyatiğin tekini dğiştirip clean tonları cok daha guzel olan bir manyetik taksam guzel olurmu...sapın bitimindeki manyatik kopru diyolardı sanırım onun yerine clean.i iyi olan bir manyetik taksam olur mu?

biskuwi_etu demiş ki:
Olur olur...

gogostar demiş ki:
biskuwi_etu demiş ki:
Olur olur...

😆 çok açıklayıcı bi mesaj olmuş 😛

ChatKing demiş ki:
Gibson Les Paullerin en ucuzu sanırım 2300-2400 dolar vardır ki bu yurt dışında.. Bence alacağın gitara kendi kendine karar verebilecek düzeye gelene kadar alma öyle bi gitar (Herkes böyle diyo' bu forumda ben de onlar gibi demeye başlıyorum artık 😀 )

eywallah ta kardes bu cok para yaa ben bi iki yerde sordum 1200 dolar faln demislerdi genelide o ciwarda sandim ben emin deildim o yuzden sordumm peki bu gibson u tavsiye edermisinzz alincak gitar mi bu alett nasi yani memnun kalirmiyim alternatif punk tarzi biseyler yapiorum ben ??

Öncelikle herkeze selamlarımı iletirim ardındanda burada verdiğiniz değerli bilgiler benim gibi amatör kişilere gerçekten çok yararı dokunduğu için teşekkürlerimi iletirim,asıl konuya gelirsek ;

Ben yeni gitara başladım,1 aydır klasik gitara gidiyorum ve şuan iyi gidiyor hernekadar başlarda zorlansamda gayretle ilerliyoruz işte 🙂.Benim asıl amacım elektro gitar öğrenmek idi onun için ileride elektroya başladığımda zorluk çekmemem için arkadaşlarım beni klasik gitara yöneltti.Şimdi ben 1 ay sonra klasiği bırakıp bi elektro gitar alıp elektro gitar öğrenmek istiyorum sizin sayenizdede bayağı bilgi öğrendim.Şimdi araştırmalarımda aşağıdaki Washburn'u beğendim :
zoom_wi16ofg1.jpg

Bu gitar bana görsel olarak gerçekten çok hoşuma gidiyor ama tabii ki görsellik herşey değil,onun için sizin fikirlerinizi almak istedim.
Genelde müzik tarzım Metallica,KoRn,Dream Theater,Evanescence gibi.

Şimdiden teşekkürler 😉

Arkadaşlar biliyorum benim haddim değil ama, forumdaki bazı arkadaşlara Forum Kuralları'nı okumaları için rica edebilir miyim? Okurken hakkaten rahatsız edici durumlar çıkıyor meydana. Üstüne alınması gereken alınsın.

Arkadaşlar music123.com dan dunlop crybaby wah pedalı ısmarladım. pazar günü elime gececek.yalnız bu cihaza bir adaptor almak lazım degil mi?nerden alırız kaca alırız?Tesekkürler

slm arkadaşlar...sx gitarım var floyd rose.ama gitarımdan cok sinir bozucu sesler geliyo..yani gitar bağlıyken govdesine parmağımın ucuyla dokunuyorum ve cok ses gelio..bi kac kişiye sordum topraklamasında sorun vardır dediler..sdece benim evde deil başka yerdede cıkıo o ses.onceleri digitech rp50 efektorum vardı acaba ondan mı yapıor die düşünüm..gecenlerde marshall amfi aldım ses biraz düzeldi ama var hala biraz..bi kac gun sonra boss ds1 pedal alcam da acaba ii bi distortion ton alabilirmiyim?bu şeklde istediğim bi ton alamıyorum..bu topraklama sorunu nasıl halledilir bilen varmı?

@ emirizmir, ben olsam peavey alırdım çünkü uzun vadede daha çok işine yarar. tabi efektler kullanacak olursan roland daha çok hoşuna gidebilir. bu senin ne yapmak istediğine göre bir karar. aslında yeni başlayan biri için roland daha kullanışlı olabilir efektler sayesinde.
@ hardal, illa adaptör alman gerekmez. pille de kullanabilirsin. zaten pilin ömrü uzun. yanılmıyorsam 3000 saat gibi birşey. ama pille kullanırsan çalmadığın zaman input jakını çıkarman lazım. illa adaptör isterim dersen ya sıradan bir adaptör alırsın 10 lira vererek bir elektronikçiden ya da marka adaptör alırsın ve 20 euro veya daha fazla para ödersin. ben birinci seçeneği uygulardım.
@ axxl, büyük ihtimalle manyetiklerin topraklama kablosu çıkmıştır. eğer kendine güvenin varsa aç gitarın içini, çıkan kabloyu köprüye falan lehimle. ya da götür tamirciye o yapsın. ya da bunların hiç birine gerek yoktur sadece normal dip gürültüdür. gürültünün şiddetine bağlı. ds1 gürültüyü kaldırmaz ortadan. death metal falan çalmak istiyosan ds1 kesmez seni benden söylemesi.

Geri