Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Selam gimli, ben gitar çalmayı 3000 nüfuslu bi köyde çalışırken öğrenmiştim, her hafta sonu ders almak için şehre iniyodum... o günleri hatırladım şindi 🙂 Yanlız değilsin.

Ben yapmak istediğin şeyi çok basitçe şöle yapmıştım; Herşeyden önce creative bi ses kartım vardı, onun da rythmania diye bi programı, bu programda sabit 30 küsur ritm ve her ritmin intro 2 atak 1 end bölümü var, düzenleme kısmına geçip sırasıyla nerde hangi akorları çalması gerktiğine, nerde atak yapılacağına, nerde ritm değiştirileceğine falan karar verip, play diyosun. Çok basit bi programdır. Sonra bunu kaydedip üstüne dilediğin kadar wave kayıt yapabilirsin. Diğerlerine göre biraz acemi işi, çok basit ama iş gören bi çözüm. Umarım yakında kayıtlarını dinleriz.

Band in a box'u duya duya mahvoldum bi elime geçiremedim bu memlekette...

pyramind demiş ki:
selamlar gimli, kendini geliştirmek için kullanabileceğin çok kolay bir yol var ki o da "band in a box" isimli yazılımdır. bu programa istediğin akorları yazıyorsun ve sana yüzlerce stilde bu akorlarla eşlik ediyor, altyapıyı davuluyla basıyla klavyesiyle o sana çalıyor, sen de üzerine solo çalıp kendini geliştirme fırsatı buluyorsun. grubu olan olmayan herkes için eşsiz bir yazılım bu. her an arkanda çalmaya hazır bir grup var. kayıt için çok elverişli değil ama kendini geliştirmek istiyorsan sana çok yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

pyrmind kardeş ben band in a box'un bunu yaptığını bilmiyordum, gerçektende söylediğin çok iyi oldu, güzel birşey yani, teşekkür ederim sana.
Görüşmek üzere...

ya "band in a box" arıza bir şey gerçekten. istediğin tarzda 32 barlık parçalar(akorları ve melodisiyler beraber) yazabilmesini geçtim, verdiğin akorlar üzerine yüklediğin soloist dosyalarına bakarak istediğin kişilerin tarzında doğaçlamalar yapabiliyor ve gerçekçi, çok gerçekçi olduğunu söyleyebilirim. yani ben oturup aletin yazdığı soloları transcribe ediyorum bazen, yaptığı hareketleri öğrenmek için. o kadar güzel yazıyor.

jackson un japon modelleeri kadar kötü bi gitar görmedim.bence 590 euro luk fiyatı ve amerikan manyetikleriyle gibson explorer çok iyi bi seçim olabilir..

bende bi ibanez blazer var eski meski ama klavyesi çok iyi bunu satıp daha iyisini almayı dusunuyorum yine ibanez alıcam herhalde cunku ıbanezı daha kotuleyen olmadı RG prestıge dıyolar bana en fazla 600 dolara ne onerırsınız ıster ıbanez ıster farklı bı marka olsun(amfı samıck processor zoom 707 II aman uyumsuz olmasında) sadece feedbaCK I az solo ıcın alacagım ıcın de klavye super olsun yeter

bende bir ibanez blazer21 var. param olsa şu an bi tane daha alırım, bulunmuyor çünkü meretler 🙂 bence satılası bir alet değil. yani ben çok seviyorum belki bana ondan öyle geliyordur.

ayrıca markaya takılıp kalma, ne tarz çalıyorsun? nasıl bir ses istiyorsun? insanların kötülemesi değil senin enstrumandan memnun olman önemli çünkü.

çınlamadan kastın nedir anlayamadım, ama sanırım gitarın suçu değil bu. sırf bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorsan yanlış düşünüyorsun kendi fikrimce.

ama bir blazer dan farklı bir gitar almak istiyorsan o ayrı(fazla gitar göz çıkarmaz di mi 😉 ), burda göz önünde bulundurman gereken şey senin ne istediğin. denemen falan lazım gidip gitarları.. ayrıca ampli-processor-gitar uyumsuzluğu diye bir şey yoktur. bunu bir kaç kişi daha gündeme getirmişti, ama hangi üçünü birbirine bağlarsanız ses alırsınız. bu sesi beğenip beğenmemek ise kişiden kişiye değişen ölçüte sahip bir şey.

çınlamadan kastının ne olduğunu söylersen belki bir çözümünü bulabilir burdaki kişiler.

12 den sonraki notalara basınca nota tam net gelmiyo çınlıyo cızzzzzz diye genelde klavye eskiyince olan bişeydir ben sadece solo atmak için perfect bi gitar sordum 600 dolara yoksa senin dediğin degistirip degistirmemeye karar verme asamasını gectim

sen gitar al, ben blazer ın canının derdindeyim 🙂
klavye eskimesi dediğin ancak fretlerni aşınması, üzerinde oluklar oluşması olabilir. yoksa klavye eskimesi diye bir şey duymadım henüz ben. tellerini ne sıklıkta değişiyorsun? bu da önemli.
tellerin özellikle sol si ve mi tellerinin 12. perdeden sonra temiz ve doğru ses verebilmesi için -çalış sıklığına göre de değişir ama- ortalama olarak 1 ayda değişmen gerekebiliyor. bu sorunları yeni gitarınla da yaşaman olası.

bir de sap ayarının bozuk olabileceği geldi aklıma. neyse yeni gitar alınca aklında bulunsun eğer haberdar değilsen bunlardan. haberdar isen de birilerinin işine yarar heralde.

yaw kardesım belki satmam yanı arastırma yapıyom belkı delı ettın benı ıkı gunde ınadına satmak gelıyo sen benım soruma karsılık vereceksen buyur ver ama vermıceksen blazer blazer kafamın etını yeme

Doğru söyliyeni dokuz köyden kovmayalım, burası bir forum arkadaşlar unutmayalım. Herkes istediği konuda fikrini yazabilir. Yanlış bir bilgi veriyorsa doğrusunu bilen gelir düzeltir ama ortada yanlış bir bilgilendirmede yok

DirtyBlack demiş ki:
jackson un japon modelleeri kadar kötü bi gitar görmedim.bence 590 euro luk fiyatı ve amerikan manyetikleriyle gibson explorer çok iyi bi seçim olabilir..

Biraz uçmuşsun sanırım. Jacksonun japon modelleri aynı fiyattaki bütün gitarlardan iyidir bence. 4 yıldır PS4 kullanıyorum sorunsuz ve çok rahat.

DirtyBlack demiş ki:

o dediğin gitar ancak uzakdoğu yapımı (japonya hariç onlar kaliteli yapıyor) epiphone dur biraz sustaini iyidir o kadar........ daha fazlasını
bekleme........sapı ne zaman atar belli olmaz biraz allahlık, bide klavyesi
kesinlikle rahat değil veya klavyesi rahat gitar görmemişsin.......

Geri