Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

hocam selamlar...........
ben bu ıbanez RG370DX almak ıstıyorum...fiyatı 500$ sıfır.......almamı tavsıye edermısınız........
cok kararsızım yardımcı olursanız sevınırım.......

Kenny, çok şık bir gitar. Fender'in bir tek modelini beğeniyorum Buddy Guy'mıydı? O model. Para olunca alacağım. Bir klasik fender lazım.

hehe adam sarhos galiba. 🙂
ya bu nasil bir gitardir ya altin kaplamaymis her parcasi..Buddy guy dedigin polka dot li olan mi ?(siyah beyaz noktalar var)
eger oysa benimde cok hosuma gidiyo ama onun sesi blues a yatkindir heralde ?
bende fender in 50. yil stratocaster katalogu var fender in butun gitarlari var ama ozellikle stratocasterlardan envai cesit var fransadan edinmistim burda bulunabilirmi bilmiyorum.
Ya bu arada gitar dergisi sormustum ama kimse gormedi galiba 🙂

buddyguy.jpg

bu degil mi ?
bide soyle bir seye rastladim ama cok ozenti olmus
polka1.jpg

Kenny ayyynen o üstteki gitar. Ama metalik mavili tek renk ve presli üstü dümdüz manyetikli (fırınlanmış kaplamalı manyetikler) yıllar önce 1800 dolardı gördüm ve bayıldım ona. Ve o model çift kilitli olduğunu söylemek isterim! Tremolo baby!!!! 🙂

Kedi .. . . Neyse . Yigidi öldürelim Hakkını verelim adamlar güzel gitar yapıyorlar herkez ibanez jackson diyip duruyor .. Ama gir adamların siteye gör neler yapmışlar .. Nebiçim baskılar var sitede..

İğrenç be! Bune yaaaaaaa!!!! şark odasını alıp gitarın üstüne yapıştırmışlar gibi. Allahuekber! 🙂 (kişisel görüşümdür, sevenlere lafım yok, respect! 🙂 )

selam yine ben nicki sorunlu kiz die diegistirsem daha ii olurdu herhalde.ya gitara aldik basladik guya ama parmaklarim yetismiyor ya akor çalamiyorum yani birine basarken digeri kayiyo alt tele kontrol edemiyorum imdat yani.umarim bu normaldir panik olmaya basladim yani.parmak uclarim mukemmel oldu tam kivaminda hissetmiyorum zatende bide soyuldular pek bi sahaneler.ya bu akor isi yakti beni ah ahh🙂özellikle isaret parmagimi çok yamultuyorum dik tutamiyorum.

Bir de bazı gitarlara 4800 dolar fiyat koymuşlar. Neyse, zevk meselesi. Ben çorba gibi karmaşık renkli, sedef dolu ve rustik olan üç değişik stili birarada bir gitarda görünce... garip oldum.

zephyr, bunlar her yeni gitaristin standart sorunlarıdır. ellerindeki kaslar sen çalmaya çalıştıkça pek çok aşamadan geçecek. özellikle bare basmak(ne olduğunu bilmiyorsan, öğreneceksin emin ol) bölüm sonu canavarı gibi karşında dikilecek. azimle çalışarak bu aşamaların hepsini bertaraf edeceksin. evine gitar alan kişilerin büyüüüük bir bölümü "ya benim parmaklarım yetişmiyor" deyip gitarı bir kenara kaldırıyorlar.

kendi kendini motive etmen gerek bu dönemde. daha uzun süre insanların dikkatini çekecek şeyler çalamayacaksın.

bu yüzden dert etme, tercihen bir hoca gözetiminde(olmasa da olur, ama bir çok şeyi yanlış öğrenip sonra düzeltmen vaktini alabilir, benim aldı) tembellik etmeden, günde en az 2-3 saatini gitara ayırmaya çalış. belli bir aşamayı geçtikten sonra rahat edeceksin.

kolay gelsin.

Geri