Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Mesa rectier mini değil 1x12 güzel kabin,engl 1x12 de mesayla ağaç kalitesi aynı ama englın önünde demir olduğu için ton daha metalik ve englda çin mesada ingiliz custom üretilen tonal olarak farklı v30 var.mesa 1x12 olamıyorsa engl 1x12

Mesa kabin kullanmadım o nedenle yorum yapamam ama yaklaşık 2 yıldır Engl 2x12 Pro Slanted kabin kullanıyorum ve çoook memnunum. Hatta bugüne kadar kullandığım en iyi kabin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Engl Thunder 50 combo amfim vardi. Alirken speaker deneme sansim da oldu. Amfide stok Cin yapimi V30 var. Amfi boyle guzel fakat Ingiliz olanin EQ degerleri daha iyi. Mix'den daha iyi siyrilmakta. Sahne icinde gereksiz volume acma geregi duymuyorsunuz. Ingiliz speaker baska amfi uzerinde oldugu icin o sekilde alamamistim. Aralarinda ucurum farklar var.

Arada uçurum fark yok kabin yapısıda etkili bogner ubercab içindede v30 var hemde çin malı hoparlör ama kabin mükemmel tonalitede.diezel cabindeki hoparlörde çin örnekler çoğaltılabilir harley bentondakide çin.mesadaki v30 lar zaten tizleri daha dengelenmiş diğer v30 lardan farklı adamlar bu kabini zaten dual rectifier deki fuzzy tonu toparlamak için özel ürettirmişler.

srvde mojotones kabin var
daha iyisini alamazsiniz bence
mojotone-cabinet.jpg

Bence degil, invader in kendi karakterini yansıtması belirli bir ses düzeyinden sonra gerçekleşiyor. Fakat bu ikisi çok düşük seste de aşağı yukarı kendi karakteristiklerini gosterebiliyorlar. Elbette bunlar benim yaklaşımım son 2 yıldır yaptığım denemelerden bu sonuca vardım. Fakat hiçbirini şöyle uzun uzun kullanma şansım olmadı.

Bir müddet Screamer 50 kafa-kabin şeklinde kullandım. ben thrash sever biri değilim ama üzerinde dehşet bir gain var. Ancak herhangi bir deneyimim olmamasına rağmen Fireball tercihi yapardım. Gerçi Engl'ların hepsi iyi. 🙂

Bence degil, invader in kendi karakterini yansıtması belirli bir ses düzeyinden sonra gerçekleşiyor. Fakat bu ikisi çok düşük seste de aşağı yukarı kendi karakteristiklerini gosterebiliyorlar. Elbette bunlar benim yaklaşımım son 2 yıldır yaptığım denemelerden bu sonuca vardım. Fakat hiçbirini şöyle uzun uzun kullanma şansım olmadı.
Volume parabolik artıyor, yani 100 Watt ve 50 Watt arasında düşük volume'da çok büyük fark pek hissedilmiyor, bu kapsamda, denemememe rağmen düşük volume'da çok fark olmamalı diye değerlendiriyorum...

Sevgiler ve saygılar...

Son düzenleme:
Ampli gücü konusuna bence bu kadar da takılmayalım. 100W'lık bir ampli de düşük volümde kaliteli distorsiyon tonları verecek şekilde tasarlanabilir. Modern amplilerin çoğunda sağlam preamp distorsiyonu var ve güç lambaları da pek kırılamıyor zaten. Güç ibaresine aldırmadan düşük volümde denemek lazım.

Ama büyük bir ampli belki başka sebeplerden dolayı evde kullanımda dezavantajlı olabilir tabii (lamba değiştirme masrafı, ağırlık/büyüklük, enerji tüketimi gibi).

Ankete katılmadım, çünkü ankete konu olan amplileri kullanmadım ve ikisi için de dinlemiş olduğum kayıtları hiç beğenmedim (Ancak ENGL Powerball II kulağa hiç de fena gelmiyor 🙂).

Geri