Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hayatım boyunca bir kez kafa amplifikatör aldım, o da EVH 5153. O günden beri amplifikatör aramıyorum. Değiştirmeyi ve satmayı da asla düşünmüyorum. Tarzım farklı olabilir sizden; ama ampli her tarza rahatlıkla gidiyor. ENGL Screamer, Blackstar'ın muhtelif modelleri, Diesel Herbert ve Laney Ironheart denedim. Hepsini ezer geçer yemin olsun.

Öyle deli bir şey yani.

Son düzenleme:
Valla hocam 5150'nin midleri o kadar midemi bulandırıyor ki. Soldano da fazla tiz. Hele o SLO100 yok mu? Ben böyle rezalet görmedim. :)
Not: 6505+ çok güzel.

Vaay çakma mağdur. "Bana çullanırlar" dedi, kendisi çullanıyor şimdi :D

Bir amfinin -sahne kullanımında, evde durumlar değişir-biraz agresif olması iyidir yahu. Adam gibi duyulur işte fena mı? Zaten güç katını kırdıkça ton hacimleniyor tizler az çok geriye gidiyor. Biraz tizlik bu açıdan iyi.

Daha önce özelden yazdığım bir görüşüm vardı, buraya da yazayım, itirazı olan da dile getirsin, biraz forum formatına katkı olsun. Benim gördüğüm Amerikan amfilerinde dikkatimi çeken şöyle bir durum var. Amerikalılar -en azından bir kısmı bu amfi tasarım işlerinde sanki İngilizlere nazaran biraz daha akıllı. İngilizler bir amfi yaparken tek taraflı yapıyorlar. Ama Amerikan dizaynı amfilerde seçenek daha fazla. İngiliz gibi açık tonlu da olabiliyorlar, Amerikan tarzı, midler ile oynayınca esneyebilen veya daha koyu amfiler de olabiliyorlar. V3 Carvinde, Soldanolarda (dolayısıyla Jet City'lerde), Mark Serisi Mesalarda bunu gördüm. Bunlarda ayarlarla oynayıp İngiliz tarzı tonlara yaklaşmak da mümkün, Amerikan tarzından taviz vermemek de. Bu açıdan versatillik daha fazla sanki bazı Amerika dizaynı amfilerde.

Son düzenleme:
Valla hocam 5150'nin midleri o kadar midemi bulandırıyor ki. Soldano da fazla tiz. Hele o SLO100 yok mu? Ben böyle rezalet görmedim. :)
Not: 6505+ çok güzel.
TNT Müzik'te dinlediğim Soldano ve Jet City (tonlar arasında bariz bir fark duyamadım) gerçekten öyleydi. Jet City hadi çakması diyelim:) Ama diğer amfi Hot Rod idi yanlış hatırlamıyorsam:) Ben (dijital simülatörlerden ve elimdeki Wampler SLOstortion pedalından almış olduğum izlenimler ile) daha koyu ve "tight" karakterli bir amfi bekliyordum oysa. O günden sonra da eve bir Hot Rod 25 alma fantezimi rafa kaldırdım:)

Vaay çakma mağdur. "Bana çullanırlar" dedi, kendisi çullanıyor şimdi :D

Bir amfinin -sahne kullanımında, evde durumlar değişir-biraz agresif olması iyidir yahu. Adam gibi duyulur işte fena mı? Zaten güç katını kırdıkça ton hacimleniyor tizler geriye gidiyor. Biraz tizlik bu açıdan iyi.

Daha önce özelden yazdığım bir görüşüm vardı, buraya da yazayım, itirazı olan da dile getirsin, biraz forum formatına katkı olsun. Benim gördüğüm Amerikan amfilerinde dikkatimi çeken şöyle bir durum var. Amerikalılar -en azından bir kısmı bu amfi tasarım işlerinde sanki İngilizlere nazaran biraz daha akıllı. İngilizler bir amfi yaparken tek taraflı yapıyorlar. Ama Amerikan dizaynı amfilerde seçenek daha fazla. İngiliz gibi açık tonlu da olabiliyorlar, Amerikan tarzı, midler ile oynayınca esneyebilen veya daha koyu amfiler de olabiliyorlar. V3 Carvinde, Soldanolarda (dolayısıyla Jet City'lerde), Mark Serisi Mesalarda bunu gördüm. Bunlarda ayarlarla oynayıp İngiliz tarzı tonlara yaklaşmak da mümkün, Amerikan tarzından taviz vermemek de. Bu açıdan versatillik daha fazla sanki bazı Amerika dizaynı amfilerde.
Hocam İngiliz amfilerinden pek hazzetmem ben.

Hocam mağdur olacağım çünkü bu yazdıklarımı 5150'ciler görünce kıyamet kopabilir. :)

TNT Müzik'te dinlediğim Soldano ve Jet City (tonlar arasında bariz bir fark duyamadım) gerçekten öyleydi. Jet City hadi çakması diyelim:) Ama diğer amfi Hot Rod idi yanlış hatırlamıyorsam:) Ben (dijital simülatörlerden ve elimdeki Wampler SLOstortion pedalından almış olduğum izlenimler ile) daha koyu ve "tight" karakterli bir amfi bekliyordum oysa. O günden sonra da eve bir Hot Rod 25 alma fantezimi rafa kaldırdım:)

Sanırım o Soldano ya Hot Rod ya da Avenger idi. Jet City'ler stok lambaları ile kesinlikle çok tiz. Lambalarını değiştirmeden asıl karakteri ortaya çıkmıyor aletin.

Hocam İngiliz amfilerinden pek hazzetmem ben.

Hocam mağdur olacağım çünkü bu yazdıklarımı 5150'ciler görünce kıyamet kopabilir. :)

Tartışmaktan kıyamet kopmaz. Buyur ben yazıyorum.

EVH'nın 50 watt versiyonunu hiç sevmedim. Drive tarafı çok çamurlu, fuzzımsı geldi bana. 100 watt olanı daha düzgün sanki. Ama bu görüşüm videolardan edindiğim bir görüş. Deneme fırsatım olmadı hiç.

Son düzenleme:
Sanırım o Soldano ya Hot Rod ya da Avenger idi. Jet City'ler stok lambaları kesinlikle çok tiz. Lambalarını değiştirmeden asıl karakteri ortaya çıkmıyor aletin.

Tartışmaktan kıyamet kopmaz. Buyur ben yazıyorum.

EVH'nın 50 watt versiyonunu hiç sevmedim. Drive tarafı çok çamurlu, fuzzımsı geldi bana. 100 watt olanı daha düzgün sanki. Ama bu görüşüm videolardan edindiğim bir görüş. Deneme fırsatım olmadı hiç.
Ben Peavey'den bahsediyorum hocam. :)

Geri